samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Agent007    14

Na łąkach to może ty sadzisz! W kapuścianej stolicy Polski jest takie bagno na polach, a na łąkach to woda stoji! Maszyn na unię to ty nabrałeś pewnie i to na piachy, skoro u Ciebie susza tej mokrej i zimnej wiosny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

No na południu Polski ponoć dobry miesiąc nic nie mogą w polu zrobić . Jak nie spore opady śniegu  koło Wielkanocy , to intensywne opady deszczu po świętach  .  Ja w tym roku pierwsze w życiu kapustę sadzę i od razu zaobserwowałem , że ta co została w pole wsadzona bez żadnego zaprawiania na robaka , to o wiele lepiej  ruszyła po tych chłodach  . względem zaprawianej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czos    2

Kapusciana stolica to nie w Małopolsce jest kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Przeglądając  forum nie da się nie zauważyć ze Pan/Pani Agent007 jest bardzo charakterystycznym użytkownikiem. Pisze w praktycznie każdym temacie pytając się dosłownie o wszystko. Czy to bób, czy kapusta, marchew itp. trochę to dziwne. Zacząłeś się bawić w warzywa czy co?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Coś czuję że cena będzie ładna na kapustne bynajmniej te wczesne bo teraz wszyscy nasadzą co przetrzymali i będzie klops... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

witam co może być przyczyna nierównomiernego wzrostu kapusty z pod włókniny

 

 

post-128399-0-61692100-1494887926_thumb.jpg

Edytowano przez Przemysawoboda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

nie było tam śmietki jak były małe sadzonki, ewentualnie kiła albo jakiś ciek wodny wyjmij korzeń wydaje mi się że jest cienki zgnity w połowie i dopiero od góry zaczynają rosnąć korzenie boczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

U mnie praktycznie niemal kazdego dnia troche pada i jest dosc mokro.Kapusta ładnie rosnie ,lecz może dlatego,ze pole znajduje sie na pochyle i woda splywa ,nie zatrzymuje sie tak jak na plaskiej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Wyglada jak sadzonka zaatakowana przez smietke lub czarna nozke. Raczej z tych malych glowki nie bedzie.

Wyciagnij jedna i zrob fotke korzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Juz teraz sporo posadzone, od zeszlego tygodnia dopiero udalo sie wjechac w pole, ale wszytko co mialo byc na wczesne posiane i posadzone w maju, masakra normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło . W naszym rejonie multum towaru na wczesne właśnie  wiara przygotowała . To jeśli Wasze się opóźni , to może i jedni i drudzy godne grosze w tym roku będą liczyć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Chciałbym za 2 dni sadzić kapustę jednak na stanowisku powschodziły chwasty, aby zapobiec odbijaniu chciałbym opryskać to glifosadem odczekać 1 dzień, uprawa i sadzenie. Czy to ma sens? czy chwasty "pociągną" oprysk? Czy nie zaszkodzi sadzonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

Chciałbym za 2 dni sadzić kapustę jednak na stanowisku powschodziły chwasty, aby zapobiec odbijaniu chciałbym opryskać to glifosadem odczekać 1 dzień, uprawa i sadzenie. Czy to ma sens? czy chwasty "pociągną" oprysk? Czy nie zaszkodzi sadzonce?

 

jeżeli to możliwe - daj glifosatowi ze trzy cztery, lub sadź po glifosacie za ten jeden bez uprawy. Robiłem tak już dwa razy gdy opryskawszy perze i powoje za dzień dwa ruszyłem z sadzarką tyle że były suchsze maje i gleba nie była tak zbita ulewami i sadzarka działała dobrze bez uprawy. Glifosat ma trafić z liści w korzenie a to trochę trwa, a sens jego stosowania w tym przypadku gdy chwasty wieloletnie bo jednoroczne i tak uprawa powinna zlikwidować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7
Napisano (edytowany)

bez uprawy nie wchodzi w grę.. gleba jest wilgotna i boję się że część chwastów się przyjmie..

 

podziała czy nie to jedno.. pytanie czy nie zaszkodzi? nigdy nie praktykowałem glifosadu w tym terminie

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jakie ceny do hurtu i jakie zejście? Za 2 tygodnie będzie już po cenie, czy to bajki handlarzy? Dużo kapusty lipcowej w Waszych stronach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Hossa trwa już od jakiegoś czasu .Jak każda ta też się skończy więc to nie bajki .Kto trafił ten się cieszy . Zapłacimy niestety wszyscy w przyszłym sezonie jak zwykle po takiej akcji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

w centrum jest sporo letniej , ale czerwonej . Wczoraj na dodatek największe  zagłębia w naszym rejonie dostały tyle wody , że do dziś pola się świecą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Ceny nie bedzie na bank .U mnie na lpkalnym rynku mloda kapusta po 2zl.i to malo chetnych.Pamietam ja w zeszlym roku na koniec lipca byl okres ze padal silny grad w calej Polsce ludzie potracili cale plantacje warzyw (sam stracilem ponad 6 ha) i co mowiono ?o w tym roku warzywa beda drogie bonduzo uleglo zniszczenou i co ? przyszedl sezon i na pozostalych polach zostaly pomidory ,czesc kapusty.Bo nie bylo zbytu a jak byly to za smieszne pieniadze.Obym sie mylil ale jak widze cenę ogorka ktory leci na leb na szyje z dnia na dzien to tylko mnie to utwoerdza w tym co piszę.Juz nie wspomnę o sytuacji z wczesnym ziemniakiem gdzie po wiosennej pogodzie wszyscy liczyli na mega cenę i co?Na gieldach mozna i po 0.50gr wyrwac mlodego ziemniaka.Poczytajcie o tym jak zostal ulatwiony import zboz , warzyw swierzych i przetworzonych z UA i BY i to ma byc polityka dobra dla nas ogrodnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj