samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Kamil1996    18

U nas może z 5 zostało co mają po kawałku. Także bez szaleństw. :) No ale w sumie się nie dziwię bo sam wiem jak to było. Za kapustę 0.8-1.2zł to się nie opłaci tak jak ktoś mówił samochód po du*** dostaje bo to trochę waży kręgosłup też a pieniądz słaby.

Edytowano przez Kamil1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A co bigos będziesz robił? ;)

 

Panowie jak tam z kapustą w nowym sezonie szalejecie czy tak jak co roku?

 

Bigos też dobry :) sprzedał bym jak bym miał :) Ja spróbuje 17ar na lokalny rynek, na kwaszenie, pierwszy raz zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

To mi się podoba a nie jak niektórzy się rzucają od razu na jakieś duże areały zamiast spróbować od kawałka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

U mnie to akurat przypadek bo nie zdążyłem truskawek dosadzić :) a na 17ar nic innego mi nie przychodzi do głowy. Zboże odpada bo za kombajn się nie zwróci bo sporo kręcenia przy koszeniu a czas ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

To pytanie na poważnie? Przecież ona już gnije. Nic z tego nie będziesz miał niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Lepiej szybko to talerzówką potraktuj bo tylko kupa nieprzyjemnego zapachu będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

To nie moje, kapustą się nie zajmuję, sąsiad prosił żeby wstawić i zapytać czy coś tego będzie bo kłąb jest zielony i myślał, że coś z tego będzie, Szkoda bo sporo tego miał, :(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

To na zdjęciu na razie nie jest zgnite i nie gnije . Dziś już zaczyna odzyskiwać jakby wigor . Było sadzone w połowie lipca i główek jeszcze nie zrobiło . Daj boże żeby przeżyło , bo to moje . :wacko:  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No początek lutego i jeszcze główek nie zrobiło... :D  Nieźle się uśmiałem


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

To na zdjęciu na razie nie jest zgnite i nie gnije . Dziś już zaczyna odzyskiwać jakby wigor . Było sadzone w połowie lipca i główek jeszcze nie zrobiło . Daj boże żeby przeżyło , bo to moje . :wacko: :wacko:

Jaki wigor chłopie?Ty chyba żartujesz,weź to zaorz.Chcesz trzymać kapuste na polu caly rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

No początek lutego i jeszcze główek nie zrobiło... :D  Nieźle się uśmiałem

 

bo to plantacja nasienna :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Aaa,jak nasienna to tak.Łe to przykasujesz.Zrobimy taki układ ja mam puste opakowania po oryginalnej kapuście a ty będziesz miał nasionka.I zrobimy tak że zamówimy kapuste w sklepie najlepiej internetowym gdy przesyłka dojdzie to zrobimy zwrot ale odeślemy już twoją kapustę w moich opakowaniach.Wtedy oni zwoca nam kasę ktora się podzielimy i dodatkowo opchniemy te orginalna kapuste przykładowo za 80% ceny.Naturalnie zamówienie na inne nazwisko.Ale się obłowimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Jakie odmiany sadzicie z przeznaczeniem do przechowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

Wybitnym znawcą nie jestem ale po zdjęciu widze że ta włoska w fazie tworzenia główek miała brak Ca lub problem z transportem jego z korzeni do krańców młodych liści przez co nie wykształciła główki i nie ma co się łudzić że zawiąże główkę bo jej okres rozwojowy już minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ca to było w brut H2o jej w tym miejscu brakowało i termin siewu też dość późny . Połowa lipca i zamysł był taki aby jak cebula ozima w polu do wiosny została bez  główki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Co wy, -20 było i chcecie mieć kapustę..Ciekawi mnie jak będzie w tym roku z tym towarem ale  widzę że już ostro się beli po polach od tuneli oczywiście, siania kapusty czy kalafiora brakuje już  po sklepach tylko na zamówienie i towary zimowe się kończą 30 zł wyjście kapusta biała na rybitwach w zeszłym roku o tej porze po 5 zł to przebicie jest ale jak to będzie teraz no zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ca to było w brut H2o jej w tym miejscu brakowało i termin siewu też dość późny . Połowa lipca i zamysł był taki aby jak cebula ozima w polu do wiosny została bez  główki .

 

Na jakiej powierzchni miałeś poletko doświadczalne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj