samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ziomalek0    6

ja też miałem cieżko z tatnisiem w kalafiorze dałem 1,5l na ha dursbanu i 800l wody na ha i wszystko padło dzisiaj powtórka dla bezpieczenstwa i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

a znacie jakiś sposób na dzikie gołębie poza wieszaniem strachów bo te france mi wszystko poobgryzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

ja jutro sprawdzam co Karate z Movanto zrobiło, wczoraj już było chyba widać efekt, jakoś na 70 roślin jednego znalazłem, może sie za mało nażarł,

 

na ogródku mamie potrułem i zadziałało, ale wiadomo, ręcznym to całkiem inna sprawa, ja daje około 400l/ha i wydaje mi sie że to troche mało jest, bo czasami nie wszystko sie pokryje, jade 4 na godzine,

 

następny oprysk musze zrobić wolniej i z większą ilością wody, może sie poprawi...

 

zające też mi łażą i gołębie strachy tylko trche pomagają, nakupiłem petard i bd wieczorem strzelać, musza jeszcze z myśliwym pogadać co by pomogło


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja mam natomiast problem ze stadkiem zajęcy... Badylarz mówisz Ze twój koktajl działa na zające?? :blink:

 

Heh, z tymi zającami to tak dla humoru było napisane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszoo    0

panowie może coś poradzicie rosade brokuła prawdopodobnie zaatakowała kiła korzenie grubieją ale nie wszystkie są łaty w rosadniku gdzie wszystkie wydają się zdrowe a w niektórych miejscach nawet 90% ma grube korzenie ogólnie jakieś 40-50 jest chore, i mam pytanie można wybierać te które wyglądają na zdrowe i je sadzić czy to nie będzie miało sensu.jak da się to jakoś ratować to napiszcie jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to się stało że wyhodowałeś kiłę w rozsadzie ??? jakiej ziemi użyłeś? może ziemia była skażona trudno doradzić może być cała rozsada zainfekowana więc lepiej nie ryzykuj bo jeszcze pole popsujesz ale jeśli chcesz ryzykować to są dwa środki altima w mojej okolicy średnio się spisuje podobno lepiej już ernia się u nas spisuje wiedz o tym że kił jest dużo gatunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszoo    0

rosade siałem w ziemi kiła musiała już tam być bo brokuł już wcześniej rosła w tym miejscu co teraz rosada. chodzi mi teraz tylko o to czy te sadzonki na których nie widać choroby będą rosły jak je przesadzę w pole na którym wcześniej nic kapustnego nie było sadzone. Właściwie to już ładny kawałek zasadziłem bo na początku rosada była w porządku im dalej to widać coraz więcej zarażonych,

a i jeszcze mam możliwość zdobyć trochę zdrowych sadzonek bo znajomemu ma zostać ale czytałem że kiła to i na kołach ciągnika się może przenieść jak na to patrzycie jest sens jeszcze znów płacić za sadzonki? jak bym je sadził to na tym samym polu a już większe pół zasadziłem swoją no niby wcześniej nie było widać chorych ale nię wiem co to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

kolego poczytaj o takim srodku np topsin po posadzeniu podlewasz kapuste tak jak na smietke w odpowiednim stezeniu i po problemie badz rozsade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

Jak panowie zapowiada się kapusta późna w tym roku? Również wymokło u was? Osobiście szukam odbiorcy na kiszoną kapuste, jeśli ktoś ma na nią zbyt to proszę o informacje na prv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

jak tam u Was ceny chłopaki?? ja wczesną sprzedaję... narazie po 2,5 bezpośrednio na sklep. ale chyba cena spadnie... główki koło 2kg

 

późnej tylko troszeczke mi wymokło, jakieś 3%, ale ileż to ja tego mam...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

czemu sadzisz ze cena spadnie kapusty juz wczesne sie koncza na lato mala obsada wiec licze że bedzie drożej. Dopiero może sie zredukować cena gdy zaczną sie zimówki. Cena jaką dostaje za główki powyżej 2 kg to 2,60za szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

kurde, moja zaczyna pękać... :/ ciepło i zaczęło lać... :( większe i mniejsze główki... :/

 

możliwe, że przesadziłem trochę z azotem??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Cena może spaść dopiero jak na większa skalę pokażą się kapusty posadzone po tych ulewach a na to potrzeba jeszcze pewnie ze 3 miesiące najmniej a nie wiadomo czy w tym czasie nie wydarzą się kolejne anomalia i ceny będą rekordowe przez cały sezon. U mnie zimówki na razie bardzo ładnie się zapowiadają ale ogólnie ludzie na polach mają raczej słabe kapusty, nawet te późne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

rosade siałem w ziemi kiła musiała już tam być bo brokuł już wcześniej rosła w tym miejscu co teraz rosada. chodzi mi teraz tylko o to czy te sadzonki na których nie widać choroby będą rosły jak je przesadzę w pole na którym wcześniej nic kapustnego nie było sadzone. Właściwie to już ładny kawałek zasadziłem bo na początku rosada była w porządku im dalej to widać coraz więcej zarażonych,

a i jeszcze mam możliwość zdobyć trochę zdrowych sadzonek bo znajomemu ma zostać ale czytałem że kiła to i na kołach ciągnika się może przenieść jak na to patrzycie jest sens jeszcze znów płacić za sadzonki? jak bym je sadził to na tym samym polu a już większe pół zasadziłem swoją no niby wcześniej nie było widać chorych ale nię wiem co to będzie

 

Ja czegoś takiego nie próbowałem i nie wiem czybym ryzykował(chyba raczej nie)ale ktoś mi kiedyś opowiadał, że jak miał kiłę na rozsadniku to jak wyciągał rozsadę z ziemi to poobrywał te chore korzenie i tak zasadził i o dziwo ta kapusta wypuściła zdrowy korzeń i normalnie urosła :blink: ale czy gość trochę nie fantazjował to nie wiem...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

panowie jakie nawożenie przed sadzeniem zastosować do kapusty pekińskiej? Jakie nawozy i w jakich dawkach najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Witam panowie może ktoś z was podpowie mi co jest grane?? a mianowicie kapusta ma już 80 dni (Quartz) z wierzchu ładna wydaje się zdrowa, robi już główki. Dzisiaj z ciekawości wyrwałem kapustę z korzeniem a w nim pełna larw!!! skąd to się wzieło i jak to zlikwidować?? pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

u Mnie też śmietka żre... :/

 

ale główki też już zaczyna tworzyć... :) miejmy nadzieje, że sie zapłaci i zarobi :)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Widzę że na tym forum nikt nie ma zielonego pojęcia o uprawie kapusty i jej ochronie tylko gadanie co i ile będzie kosztowało. Żadnych dobrych porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Tak ja wyżej napisałem jak zwalczyć śmietkę w korzeniu kapusty która ma już 80 dni. Od razu piszę że nie ma mowy o podlewaniu korzenia bo liścia zakryły ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ale więdnie Ci ta kapusta od śmietki czy po prostu rośnie normalnie ale boisz się, że z biegiem czasu ją szlag trafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj