samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Badylarz    15

Kur... Ziemniak po 3 złote, kapusta poniżej złotówki...Czuje, że jeśli będzie powtórka z zeszłego roku to zrobi się ostra selekcja w tym "biznesie", nie każdy to wytrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Ogólnie jest do d....py przez te EURO nic nie idzie na rynku , a druga sprawa to siejemy wszyscy co roku coraz więcej i więcej kiedyś to się musi przytkać . Przetrwaj om tylko miłośnicy i rekiny słaby który zmoczy d...pe z dwa razy z cenom sam zwinie się z rynku No ale co robić . Polsce ROLNIKOM I PRODUCENTOM WARZYW żyje się super ,aby do Zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Akurat selekcja . Niestety jak stado naiwnych baranów każdy pomyśli ,,było kiepsko trza posadzić bo będzie cena ". Też tak właśnie zrobiłem :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

oklapło tzn kiła?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

witam koledzy.. Mam 0,5 ha kapusty włoskiej posadzone i mam problem z chwastami. Chciałbym zwalczyć je chemicznie. Kupiłem metazanex jednak na opakowaniu jest napisane 7 - 10 dni po sadzeniu. Moja została wysadzona 7 lipca. Czy jeśli opryskam to spale kapustę? Czy jednak bawić się w mechaniczne usuwanie? co nie bardzo mi się uśmiecha. Pryskał ktoś z was w późniejszym terminie niż w zaleceniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

więc tak opryskałem 1l na 0,5 ha i problem w tym że poraziło tylko górne liście chwastów.. Powodem pewnie jest to, że były one już większe. Dodatkowo opryskałem fusilade bo proso się pojawiło. Teraz problem bo nie wiem czy te chwasty zginą czy dalej będą rosły od spodu są zielone i nie zanosi się by usychały. Pomoże ktoś? Może jakaś kolejna seria herbicydów bo mechanicznie to nie bardzo mam jak. W dodatku spalać się tam w takiej gorączce i potem sprzedawać kapustę po 10 gr to obniża mi morale. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

A czym pryskacie kapustę pekińską na robaka? bo ja już kilka środków stosowałem i pryskam regularnie i robak dalej jest. Jaki jest najlepszy środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Najpierw sprecyzuj co to za "robak" . Pewnie przegapiłeś jakiś termin zwalczania szkodnika , po drugie wysokie temperatury ograniczają działanie środków . Nie namawiam , ale jeśli nie sięgniesz po coś typu PYRINEX EXTRA 480 EC to sobie nie poradzisz . UWAGA KARENCJA 21 DNI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Niewiem co to za robak, ogólnie pekin od dołu jest robaczywy. Pyrinexem pryskałem, puźniej mieszałem go z bi i nic nie dało, był też dursban, diazol i nic ale tak jak piszesz jest zbyt wysoka temperatura żeby działały ale myślałem że jest jakiś " złoty środek". A na grzyba co jest najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

zato albo amistar


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

camel ten robal to śmietka siedzi w korzeniu a potem włazi od spodu pekin, teraz siedzi w środku i już jej nie dasz rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

I co z tego? chciałbyś dostać za to medal?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Charsznica biała przemysł do kartonów 30 gr./ kg. handlowa od 1 kg do 4 kg. 45gr./kg. a u ciebie jakie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Bronisze - juz poniżej złotówki.

Mam nadzieję ze Łęczyca się naje kapuchy na zapas.

 

 

Akurat my od Łęczycy mało kapusty wozimy na Bronisze. Więcej kalafiora ale to co widzisz tam na rynku Na Broniszach to 1/10 co u nas jest tego nasadzone :) Ludzie mają po 500-600tys rocznie. Ja jeżdżę na Bronisze Może kojażysz Niebieski star 1142 czarny zdezak alo-burty srebrna plandeka najczesciej z kalafiorem Ojciec jezdzi. Zresztą od nas same stary jezdzą;)

Dzisiejsza cena 1,5zł za kalafior wolno schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Odświeżę troche temat, koledzy jak tam u Was z jakością i ceną pekina?? U mnie na jednym kawałku trafi się trochu mszycy, ale na szczęście nie wiele, mimo regularnych zabiegów zdążyła wejść na pole, za to z chorobami grzybowymi nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Cena pekiny u nas od 25 do 40 groszy...

Ja zaczne sprzedawać dopiero w lutym narazie leży w chłodni około 80ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A biała kapusta po ile schodzi? Bo mam jakieś 10 t i nie wiem czy to zostawić i czekać, czy wypchnąć teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Na giełdzie 5 - 7 zł worek zależy od dnia na miejscu na export na razie chyba nikt u nas (ESI) nie ładuje...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj