samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

marcin509    1

Możesz coś rozwinąć o tej substancji, czy działa tak jak inne przy nalotach muchówek, czy też na larwy zjadające korzeń. Dotychczas stosowaliśmy głównie środki na bazie chloropiryfosu i cypermetryny i jeżeli się nie trafiło w nalot i w korzeniach zagnieździły się larwy to pozostawało tylko podlewanie, a tego wolałbym unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

dzięki za odzew nie wiem czy udało się opanować sytuację czy to naturalna kolej rzeczy ale pod zwiędniętą rośliną larwy są padnięte a po za tym co tam słychać na rynku może jakieś prognozy co do sprzedaży ja ruszam po niedzieli pozdrawiam i życzę czystych pól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Możesz coś rozwinąć o tej substancji, czy działa tak jak inne przy nalotach muchówek, czy też na larwy zjadające korzeń. Dotychczas stosowaliśmy głównie środki na bazie chloropiryfosu i cypermetryny i jeżeli się nie trafiło w nalot i w korzeniach zagnieździły się larwy to pozostawało tylko podlewanie, a tego wolałbym unikać.

dimetoat to substancja aktywna np z Bi 58 więc żadna rewelacja poza tym bardzo długa karencja

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Dzięki, myślałem, że to coś czego jeszcze nie próbowaliśmy, a zapomniałem o Bi 58 który stosowaliśmy z niewielkim skutkiem chyba 2 lata temu, jest niedopuszczony więc nie było go na liście środków na którą patrzyłem za to jest dopuszczony na kapustę danadim z tą samą substancją a tym jeszcze nie pryskałem więc myślałem że to może coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

nie Marcinie to nie jest nic lepszego to jest to samo

a teraz pytanie ktoś już handluje kapuchą oczywiście z gruntu jakie ceny u Was ?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Dziś rano giełda Rybitwy Kraków od 1,80 do 2,50 za ładną główkę

Giełda katowice Załęże 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Koledzy a stosowaliście może pułapki zapachowe na śmietkę? Bo mam zamiar sobie kupić ale u mnie w okolicy nikt nie kupuje więc nie wiem na ile są przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja zaczynam dopiero za jakieś dwa tygodnie. Słyszałem, że we Wrocławiu w piątek młoda biała kapusta była w cenie 0,5 - 1,6zł czyli szału nie ma i pewnie nie będzie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma nie ma szału cena taka sobie ale zejście jakieś jest narazie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Dzis na broniszach duzo kapusty. Cena wyjściowa 1 zł, a do sprzedania nawet niżej. Natomiast brak kalafiora - o tej porze ponad 3zł. Wczesniej bywał nawet po 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Dzis w Krakowie na Rybitwach kapusta biała 1,50 zł. za główkę 3-4 kg. coś mniejszego 1-1,2 zł. Kalafior 2,50. Ziemniak nowy od 12 zł. do 14 zł. Wczoraj ziemniak 7 zł. Katowice załęże podobne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie muszę jeszvcze raz prysnąć owadobójhczym co polecacie z niskiej karencji bardzo niskiej a i ktoś może był dziś wczoraj na targpiaście w jakiej cenie kapusta

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

coś nisko ja wożę do hurtowników po 1zł a słyszałem że na targpiast wczoraj i dziaiaj za ładne nikt nie zszedł poniżej 1.5zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to pewnie tylko na chwilę było dużo deszczu nie było towaru na placu w poniedziałek zapewne spadnie na giełdzie kaliskiej już za 80 gr można wyrwać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

za 4 kg główkę we wrocku 1.8 było przedwczoraj ogólnie od 1.2 -2zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj