samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

TOMI697    0

A kto uprawia kapuste włoską? jakie odmiany? jak przechowujecie w skrzyniach, skrzynkach czy jakieś inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

podryw na agrofoto, też jakiś sposób. :D

co do kapusty, jest sens bawic się w to w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jaką cenę obstawiacie na młodą białą kapustkę cena za szt?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

dlaczego takie prognozy?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Mało znana a co za tym idzie sprzedaje się w śladowych ilościach ale może za kilka lat wzrośnie zainteresowanie tą rośliną bo podobno jest smaczniejsza od pekina a jednocześnie łatwiejsza w uprawie


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na młodą obstawiam 50 gr szt i zero zainteresowania bedzie

czyli jak w zeszłym roku a czemu taka pesymistycznie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

koledzy tak pesymistycznie bo jest jeszcze wieksza obsada niz w tamtym roku wiec jak może być każdy pomyślał że 50 gr juz nie bedzie to sadzi bez opamietania wspomnicie moje słowa na koniec czerwca pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Panowie i PAnie a co myslicie o kapuscie stożkowej?

pamiętam dwa lata temu ( kapusta szła każda i za kazdą cene jakby ktos nie wiedział) na Broniszach opchnołem w 3 godziny 2tyś główek zwykłej bial;ej a kolo obok na lublinku miał tą stozkowa, gdy przyjechalem z kolejnym autem towaru to tamten jeszcze meczył swoje wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

No to właśnie ten wynalazek trzeba rozpowszechnić. To tka jak miałem w tym roku kalafiora romenescu to ludzie też na niego dziwnie patrzyli ale jak spróbowali to chcieli więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

po rozmowie z zaufanym sprzedawcą w sklepie ogrodniczym stwierdzam, ze nie ma co sadzić kapusty białej na przechowanie. Podobno jest bardzo duzy ruch na nasiona kapusty letniej i zimowej. Wez pozniej dzwigaj te wory za 4zł...

A ta stożkowa to chyba szybko traci jędrność i niewiele rózni się od wczesnej białej.

Edytowano przez lampo 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Cholera, nie mogłeś wcześniej napisać bo wczoraj zakupiłem już trochę nasion... To co mówisz żeby nie dokupować i nie siać w tym roku... :unsure: Ziemniaków wszyscy piszą tutaj żeby nie sadzić bo tanie będą, kapusta też tania to co zapłaci? Nie mówił ci ten zaufany sprzedawca za co będą pieniądze? Czy może obsiać to wszystko zbożem i jechać do UK na zmywak? (Cholera zboża znowu też kupić nie można a jak można to cena za wysoka) Jestem w kropce :huh:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to że ziemniaki bedą bardzo tanie to raczej pewne do planowanych nasadzeń dojdą te z wymarznięć szczególnie rzepaku u nas już jadą pełną parą co do warzyw to pełna loteria


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

@stalpin8145

 

Pan Zygmunt, na płockiej.

 

 

@lukasx21

 

Niestety, tego nie przewidzi ;P Wie co dobrze się sprzedaje - których nasion musi domawiać bo braknie. Z tego co wiem to bób też może być "złotym interesem" w tym roku :P My też juz zakupilismy, ale tyle co zawsze. Ni więcej, ni mniej. Polecam - rób to co robiłes do tej pory. Jak sadziłes tak sadz, ewentualnie szukaj większej wydajności lub redukcji kosztów.

 

Mam takiego dalekiego wuja co zawsze trafi ( zupełnie przypadkiem) na bardzo nie dochodowe w danym roku uprawy :P . Choć warzywa uprawia juz ładych kilka lat i wydawać by się mogło że na swoje 50 lat jest juz całkiem doswiadczony i obyty, to jednak zawsze utopi kase na jakims interesie. 4 lata temu nasiał cebuli chyba ze 4 ha( na jego 10 ha wszystkiego to duzo), 2 lata temu chyba z 1,5 ha ogórków choć nigdy wczesniej ich nie miał. W ubiegłym roku nasadził kapusty białej, z tego przynajmniej byczki miały przyjemniejsze obiiady. A w tym roku nasadził wczesnych ziemniaków. ( juz zasadzone, bez przykrycia) Chwalił się też, że chyba zasadzi znowu truskawek, bo dawno juz nie sadził. Dzieki niemu juz na poczatku roku wiemy które warzywa nie zapłacą.

I TO SIĘ SPRAWDZA!! w jego przypadku w 100 % :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja mam juz rozasadę kapusty wczesnej do sadzenia ale takie przymrozki zapowiadją więc sie wstrzymam trochę a ten wujo też już kapustę ma do sadzenia bo może wogóle nie sadzić heh

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

wynika że wczesne bulwy płacić nie będą-taki "wujo" to skarb-lepsze jak tarot czy wróżka-nim się powinni jacyś analitycy rynkowi zainteresować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

Ze kapusta bedzie tania to bylo do przewidzenia, w roku 2010 byla nie bywale droga, przez co duzo wiecej jej nasadzili, ja jak co roku sadzilem 10-11h (wszystko na kiszenie) w 2011 zasadzilismy 7, zamiast tego pszenice na zmianowanie. Lepiej bylo kupic kapuste do kiszenia niz sadzic i ciac, w tym roku tez szalu nie bedzie z biala, znowu widac, ze sporo rozsady jest.

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale sporo sezonowców sie przejechało wiec może bedzie lepiej nież w zeszłym roku w 2010 była droga to fakt ale drożała stopniowo o dziwo na początku 2010 było nieciekawie pózniej z dnia na dzień coraz drożej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego tylko mi nie mów że wierzysz że cena kapusty będzie w miare normalna jeśli tak to od razu ci mówie że jestes w błedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no zobaczymy ja robie regularnie więc i w tym zrobie będzie co ma być


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj