samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Badylarz    15

Wczesną podlewamy i w paletkach i na polu bo jest zawsze tak duża populacja tego, że samo podlanie w paletkach raczej nie pomoże. Następne kapusty na zbiór późnoletni, jesienny i na przechowanie podlewamy tylko w paletkach i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Witam. Odnośnie śmietki sprawdza sie zmieszanie dwuch srodków DURSBAN+ CYPERKIL,lub BI. Dwa opryski w odstępie trzech dni pomogły.

 

A jakie ceny pekinki u kolegów?. U mnie ok 1zł główka. okolice Krakowa. MOze cos sie zmieni jak skończy sie spod włóknin kapusta .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Myślę ,że juz powoli sie kończy.Najgorsze jest to ,ze w tym roku jest małe zejście kapusty przynajmniej u mnie. jeszcze dzisiaj Rosja wstrzymała import warzyw z całej UE. To pokłosie afery z ogórkami. Moze byc nie ciekawie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZ18    1

a powiedzcie mi czym można teraz opryskać kapustę żeby zapobiec kile? kapusta była wsadzona na początku maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

są dwa środki do zwalczania kiły, nie pamiętam nazw, ale z tego co wiem są to bardzo drogie środki, choć wiadomo jeśli rzeczywiście miałby uratować plantacje to warto, to już każdy indywidualnie. Wracając do śmietki, mianowicie znalazłem u siebie na polu o powierzchni 0,5 ha, 5 roślin zaatakowanych, opryskałem talstarem w dawce 0,3l/ha czyli połowe dawki więcej bo zalecają 0,2. Odmiana Almanac, jak myślicie wystarczy, czy trzeba podlać? W Discover-ze na podobnej powierzchni znalazłem 2 rośliny, Jaguar jest najmniejszy i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atech    2

Pekinka w tym roku totalne dno. Nikt nie chce kupić jesli juz to ilośći znikome. Podobno z pekinki dobry poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ciekawe jaka będzie sytuacja z pekinem we wrześniu, jutro sieję nie wielką partię - 15tys. po wczesnych ziemniakach. Odmiana Mirako. Coś ostatnio słyszałem od kumpla, że na Rybitwach biała po 1.2zł, ale czy to nadal aktualne. Ja jak dobrze pójdzie rozpocznę zbiory po połowie sierpnia. Z tego co się orientuję jeżdżąc 2 razy w tygodniu z Krakowa przez Igołomię na Busko to widać, że największe nasadzenia kapusty były na zbiór wczesny, może później będzie na rynku mniej?? jak u Was z nasadzeniami, na jakie terminy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja stosuje sam Metazanex. Muszę zacząć próbować ten Devrinol przed posadzeniem jeszcze bo efekty są różne. Jak opryska się na wilgotną ziemię to zadziała dobrze, czasem idealnie, gorzej jak są upały...

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Duzo lepiej wychodzil Treflan bo niezaleznie od wilgotnosci gleby ale juz nie ma go w sprzedazy.

Potem tak samo Metazanex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70

Witam. Mam taki problem z kapustą. Podsychają dolna listki, robią się zółte i całkowicie usychają, kapusta jest ,,blada". Nawóz stosowany, czego może mieć za mało że nie pobiera nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

według mnie mogą to być natępujące powody:

podjadła Ci śmietka,przypalone środkiem chwastobójczym,kiła kapustnych, ale najprawdopodobniej roślina nie ciągnie wody przez podjedzenie lub kiłę... objawy się uwidaczniają bo było czy jest sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Wyrwij kilka roslin i opisz jak wyglada korzen a wszystko bedzie jasne.

Jak kolega wyzej napisal przyczyn moze byc kilka.

U mnie w tym roku trafilo sie kilka roslin ktore uschly przez zgorzel choc bylo przeciwko temu zabezpieczone.

Na smietke to juz troche za pozno, po 20 maja przestaje latac.

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70

Korzeń jest w porządku, była ochrania. Pole pryskałem Devrinolem - być może to. Do wczoraj było sucho, zobaczymy co będzie się działo po deszczu. A może brak jej mikroelementów np. boru, molibdenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Wyrwij kilka roslin i opisz jak wyglada korzen a wszystko bedzie jasne.

Jak kolega wyzej napisal przyczyn moze byc kilka.

U mnie w tym roku trafilo sie kilka roslin ktore uschly przez zgorzel choc bylo przeciwko temu zabezpieczone.

Na smietke to juz troche za pozno, po 20 maja przestaje latac.

 

Przy dobrych warunkach pojawiają sie kolejne pokolenia w lipcu i sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

panowie, można jeszcze posadzić kapuste czy raczej już za pózno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

jak masz sadzonki do sadzenia na juz teraz to spokojnie mozna sadzic ;)ja dopiero niedawno zasiałem kalafior i brokuł na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

jeszcze kapustę chcecie sadzić? po co? jest tak nasadzone kapusty że jeżeli to większość urośnie to wg mnie ta kapusta ma nikłe szanse aby "zeszła".. w tym roku z kapustą będzie źle,w sumie już jest żle.. u Nas w okolicach Krakowa na skupach szt0.4 -0.5zł lub 15gr za kg.. zejście marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Nie piszę, że chce sadzić, tylko pytam czy można.

A jesli chodzi o odmiany to jakie byłyby najpasowniejsze na ten czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

Nie piszę, że chce sadzić, tylko pytam czy można.

A jesli chodzi o odmiany to jakie byłyby najpasowniejsze na ten czas ?

to HEADSTART z seminis albo HURRICANE :) powina zdążyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj