samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Rafal180    4

Jestem gotów pokusić się o stwierdzenie że ten rok będzie chu*owy.Dobra cena z ubiegłego sezony napewno skusiła wielu rolników do powiększenia areału i co za tym idze kapusty będzie dużo więcej na rynku i cena walnie na ryj.Jeśli nie beda miały miejsca żadne kataklizmy to mysle że będzie kicha.Ale to tylko moje przemyślenia i sam chciałbym się mylić :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Jak myślicie jaka bedzie cena późnej kapusty

 

Zapytaj wróżki Marioli.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Zapytaj wróżki Marioli.

 

Albo mnie. Widać po polach że ludziska nie mają jak zasadzić. Na wiosne nie wiem jak bedzie ale na wczesną jesień będzie szał pał.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Trochę odświeżę temat, chciałbym się dowiedzieć kto z Was uprawia pekina, posiałem na próbe 20tys. po połowie Bilka i Emika, mam taki plan jeśli oczywiście urośnie żeby połowe sprzedać prosto z pola, moje pytanie jak z popytem na ten towar w październiku, wiem że to zależy od danego roku i podaży ale jak to było w latac ubiegłych?? Może jakieś porady co do uprawy macie, chętnie poczytam :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

jesli zapewnisz tej kapuscie temperature ok 0 st C i wilgotnosci ok 90% to tak. Bardzo wazne jest aby po zbiorze jak najszybciej schłodzic ja do tej temperatury :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

aby to osiągnąc to w początkowej fazie przechowywania nalezy intensywnie wietrzyc zeby sie kapusta nie "grzała" ;)

 

 

ale w tym roku bedzie cena. Na wiosnę co najmniej 2 zł. Tata mi opowiadal ze kiedys juz sprzedawał po 50 zł za worek 25kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

jak długo zbieracie 1 ha kapusty białej i pekińskiej przy plonie powiedzmy 80t/ha , posiadając taśme do transportu na przyczepe? licząc z obrobieniem tak do przechowalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Ja stosuje hakomaty Całkiem wydajna maszyna dodatkowe atuty to niska cena zakupu i serwisowania.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

sam jestem ciekawy jak ten ekopielnik sie sprawuje,na filmie jest cacy bo nie ma zielska i cena mnie szokuje ok.20 000zl tak mysle za co tyle placic?rozumie kupuje np.nowke male auto za30 000 gdzie troszke materialow i dokladnosci potrzeba ale za taki sprzet to stanowczo za drogo wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo19933    0

a wracając do ekopielnkia za drogo i nie wiadomo czy się sprawdzi...bo na filmie i zdjęciu może być ładnie pięknie i co z tego

Edytowano przez przemo19933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

A proszę ciebie bardzo ta do której zamieszczam link to wersja de-lux że tak powiem spełnia wymogi bhp i cross-compliance Hakomat

Jednak w handlu są dostępne również tańsze modele,mniej renomowanych firm wybór jest dość spory dlatego na pewno znajdziesz odpowiedni model dla swojego gospodarstwa B)

Ps: filmiku z pracy niestety nie posiadam

pozdrawiam


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie mam takie pytanko skąd bierzecie kupców na kapustę dajecie jakieś ogłoszenia czy sprzedajecie do jakiś hurtowni macie podpisane z nimi umowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

he he he he to przeżytek

 

No może i przeżytek ale nie zapominaj o tym że żadna maszyna nieważne ile by nie kosztowała nie usunie 100% chwastów z uprawy tak więc tak czy siak rekreacyjnie i tak trzeba się trochę z hakomatem po relaksować.

 

pozdrawiam


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo19933    0

to zleży jak brakuje towaru to sami przyjeżdżają a jak dożo kapusty to trzeba na Bronisze pchać

 

No może i przeżytek ale nie zapominaj o tym że żadna maszyna nieważne ile by nie kosztowała nie usunie 100% chwastów z uprawy tak więc tak czy siak rekreacyjnie i tak trzeba się trochę z hakomatem po relaksować.

 

 

 

ale wiesz po pielniku można zastosować opryski ktore zniszczą niewielkie pozostałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

jak chce ktoś sprzedać kapustę białą w główkach lub kiszoną ale zastrzegam w dużej ilości kilkanaście ton proszę

na priv

Edytowano przez vitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

jaki płynny nawóz poza saletra wapienna dajecie podczas produkcji rozsady kapusty pekińskiej i w jakich odstępach czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj