samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

dysydent    3086

...zajrzałem i wrócę na moment do zwilżaczy do śor w kapuście, był wpis że do wszystkich w kapuście, cherbicydy też? Zwłaszcza Metazanex i podobne i bez tego mogą poparzyć kapustę, Lepiej gdyby spłynęły na to co zwalczać mają. Przyznam - na zdecydowaną większość fungi- i insekty-cydów, ale strobiluryny zwłaszcza Zato też nieźle sobie radzą samodzielnie choć nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ty chyba jesteś jakimś spekulantem bo się wypytujesz co chwila o to czego jest dużo posiane i posadzone. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz1989    0

Ktoś pisał,że ładnie w gruncie rośnie... Jechałem ostatnio do Sieradza i widziałem jak gość sciągał włóknine z kapusty i młodych ziemniaków- tragedia, kapusta dosłownie zmiażdzona, a ziemniaki połamane... Przykre. Dziwi mnie bo u nas na giełdzie juz sporo jest kapusty polskiej jak i importowanej późnej z Włoch sprzedawanej z liscmi jako wczesna cena 4 i 5 zł. Ja zaczne po weekendzie detalować, martwi mnie botwinka bo słabo rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Zagłębie kapuściane  to Charsznica w Małopolsce , a tam od kilku tygodni ciągłe opady i zimnica . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz1989    0

Macie jakieś patenty by przyspieszyć wiązanie główek, po lustracji tunelów widzę że są miejsca gdzie bardzo słabo im to idzie, niby dokarmiane potasem ale coś odbiegają, a do końca maja muszą zniknąć z tunelu bo później pomidor wchodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Tego słońca brakuje do tego stopnia że , wczoraj przy sadzeniu ci co na sadzarce w dwóch parach spodni jeździli , to i tak 10 godzin nie modli wytrzymać .  

 Tą kapustę którą na początku kwietnia w grunt  wsadziliśmy , to praktycznie jaką wsadziliśmy , to taka jest i dziś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Byłem na polu to stwierdzam że wszystko zejdzie na raz bo te ostatnie nasadzenie dochodzi do siebie i dogania te 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Gienio, ja wczoraj sadząc selery miałem 3 pary spodni, 2 bluzy z kapturem, kurtkę, czapkę, człowiek tak opatulony, że ciężko się ruszyć a i tak po 2 godzinach nie dało się wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

U nas odkrywają  włókninę  , i tak na prawdą to pod talerzówkę to się nadaje . Na mokro wiara sadziła i piąstki już główkę robią . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Wsadziłem ponad hektar tydzień temu to na dzisiaj wygląda to tak: wszystko zrobiło się fioletowe, trochę wyżarły zające, trochę wyciągnęły kruki, do tego sąsiad pryskał zboże obok na strasznym wietrze i już widać pierwsze tego "efekty". Ogólnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

25.04 sadziłem ostatnią partię brokuła to wczoraj był zielony w miarę a dzisiaj rano widać go było z daleka bo się zrobił fioletowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

My i tak mamy się z czego cieszyć , bo liche ale jest . Nikt tu z Małopolski się nie wypowiada , ale skoro tam od początku kwietnia nic w polu nie mogą zrobić , bo jak nie śnieg , to deszcz  , to co oni mają powiedzieć . Koło świąt mieli śnieżyce , a w tamtym tygodniu średnio 50mm deszczu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Powiem Ci że czasem lepiej nie wsadzić wcale jak wsadzić i nie zebrać nic bo my to już przechodziliśmy. A teraz mają jeszcze czas na posadzenie gorzej jakby był lipiec bo jak nie posiejesz wtedy i posadzisz to masakra. Fakt szkoda rozsady ale lepiej mieć stratę w rozsadzie jak w kosztach od posiania do zbioru... To dopiero boli.

 

Przeglądałem aparat bo sobie robię zdjęcia co roku i na ten czas wygląda trochę mniejsze ale jak widzę zdjęcia z 8 czy 21 maja to nie wierzę że ten tak urośnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
Napisano (edytowany)

 

 

Kamil1996

Napisany Dzisiaj, 17:16

25.04 sadziłem ostatnią partię brokuła to wczoraj był zielony w miarę a dzisiaj rano widać go było z daleka bo się zrobił fioletowy...

 

A co mu sie stalo? przeciez przymrozku nie dostal chyba?

 

 

 

Przeglądałem aparat bo sobie robię zdjęcia co roku i na ten czas wygląda trochę mniejsze ale jak widzę zdjęcia z 8 czy 21 maja to nie wierzę że ten tak urośnie ...

 

Co go nie zabije to go wzmocni :D spokojnie w tej fazie wzrostu nic nie jest przesadzone

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Właśnie tego nie wiem co mu się stało... Wczoraj siałem rozsady to akurat miałem widok i jeszcze mówiłem do kobitek że za 2 dni będzie je już ładnie widać bo tak ładnie słońce ostatnie 2 dni świeciło i ciepło nawet było. I dzisiaj poszedłem na rozsadnik i miło się ździwiłem. Przypuszczam że to dlatego że roślina nie pobiera fosforu bo jest zimno. Te co sadzone szybciej to miały biały kolor i trochę fioletowego jednak zdążyły już puścić korzeń ładny. sprawdzę jaki ma korzeń i prysnę Kristalonem żółtym. Ciepło i jeszcze raz ciepło bo na razie to czerwoną kapustę przypomina kolorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Zależy też skąd się ma rozsadę. Bo niestety znów wziąłem od Krasonia i dostała bardziej niż ta od Mularskiego. Wszyscy mówią że ostatni rok od Krasonia biorą, ja chyba też... Dzikie to takie 2 liście tylko i żółte jakby słońca nie widziało, korzenia jakby nie było tak słabo przerośnięty a potem po 30-40 sztuk bez ziemi się wyrywa... Jak zdawałem paletki to na jednej na placu naliczyłem 60 kostek ziemi. część nie wzeszła pewnie ale to z 5 ziarek a reszta to rozsada rwana... A płaci się jak za złoto. Kiedyś stosowałem to Asashi ale bez rewelacji. Od 3 lat daje kristalon zółty i czekam aż się pozbiera wiadomo herbicydy też idą ale na wiosnę jak się opryska to tak nie widać uszkodzeń po nich, nie widzę różnicy z sąsiadami co pryskają takimi środkami a koszty sobie robią bo wczesne brokuły nawet w latach bez przymrozków mają taki "szok" i nie rosną z miejsca jak te czerwcowe nasadzenia ... W takiej temperaturze herbicydy nie chcą działać...Najlepiej nie jeździć na pole bo się tylko denerwuje człowiek że nie rośnie a po paru dniach będzie lepiej. :P W tym tygodniu trzeba będzie już dać azot co i tak o 4-5 dni dam za późno ale przecież jaki ma dać sens nawóz jak roślina stoi bo zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ta rozsada od Krasonia to szajs, a co do Asashi to warto dodac nawet 0,2l bo drozsze nawozy dolsitne maja w skladzie stymulatory wzrostu a ich dzialanie moim zdaniem jest nie porownywalne do tych tanszych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Napisano (edytowany)

Do mnie w tym roku od mularskiego przyjechala rozsada ale wyglada fatalnie, kolorowo fioletowe lodygi liscienie zolte albo odpadly, sporo roslin bardzo miniaturowych, korzen natomiast super lepiej niz od krasonia choc od niego roslinych do znajomych przyjezdzaly ladne zielone. Oczywiscie wszystko stoi w tacach od 10 dni i czeka na brak deszczu jak w calej malopolsce ..

 

Cena ok 12-13 gr netto

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

11 groszy krasoń za brokuł ale słyszałem że mularski dużą ilość robi sąsiadowi za 6 groszy+ jego nasiona.  2760 zł na hektar wychodzi wtedy taka odmiana koło 100zł a kalafiory jeszcze taniej niż wołają jak kupują sami nasiona.

 

Dzisiaj kawałki rządków już zrobiły się zielone. W ciągu 3 dni 3 razy zmieniał kolor. Zimno i wieje i pada. Nie mocno ale od rana 7l napadało a dopiero ma przyjść. Miałem zacząć orkę w przyszłym tygodniu pod późne ale nie da rady wjechać bo pół pola to przed deszczem z talerzówką był problem. Ale lepiej jak pada jak ma nie padać bo zimno i sucho też już było... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

6 groszy + nasiona strasznie drogo 

Gdzies juz pisalem ze znajomy bierze rozsade z Włoch na podworko chyba 4gr + nasiona

Jakosc nie do porownania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj