samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

jjacekk4    3

skoczki w tym roku sadzą pory kapusta nie płaci i to serio pisze bo nasion porów już brakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

skoczki w tym roku sadzą pory kapusta nie płaci i to serio pisze bo nasion porów już brakuje :D

 

pora brakuje bo nasion producenci nie wypuścili na rynek. więc to nie ludzie wykupili.... TYLKO GO NIGDY NIE BYŁO. wczoraj byłem na spotkaniu z przedstawicielem Syngenty. pytałem o por. uśmiechnął się tylko i powiedział że od nich pora nie będzie nawet nasionka.

 

co do kalafiora.... to co roku jest nasadzone. jeśli pogoda i szkodniki nie pomogą to kalafior będzie po max 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Skoczki sadzić tylko czosnek, kalafiora i pora, bo to płaciło! Z czosnku było ponad 100 tysięcy z ha w 2016 roku, posadźcie ze 100 ha i skakać już nie musicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

A ja mam pytanie z innej beczki :P Nie wiecie gdzie można kupić takie tacki do rozsady z "nóżkami" coś jak stosuję Mularski ? Bo muszę w tym roku trochę dokupić a wydaję się to ciekawa opcja jeżeli chodzi o logistykę w gospodarstwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowaczek    0

Witam,
Interesuje mnie czy opłaca uprawiać sie kapustę? Nie ma problemu z maszynami bo moge kupić. Chce wiedziecz czy jest to trudne i czy opłaca sie uprawa? Nie mam chłodni i nie wiem czy musze ją wybudować czy moze wszystko od razu po zbiorach sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysc330    0

Mój wujek uprawia kapustę od kilku lat i nie ma z tym żadnych problemów. Trzyma kapustę w przechowywalni przerobionej ze stodoły. Z tego co wiem trochę czasu po zbiorach sprzedaje na targu lub giełdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Opłacalność? W tym roku żadna. Do tego od początku problemy, najpierw pogoda, potem szkodniki a teraz w ogóle sprzedaż. Daj se spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Wczoraj jak przejeżdżałem  to już rosła prawdopodobnie kapusta okolice między Piątkiem a Łęczycą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

U nas po tyle była do minionego tygodnia , teraz 20-33gr

A tuneli foliowych w okolicach Piątku więcej jak co roku , tylko teraz dopiero pozakładali i jeszcze zakładają , bo jesień była za mokra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Za kapuste to dostana cene pierwsi na rynku a reszta to pójdzie pod tależówke, wiosna jest prawie idealna nic nie przemarzło jedynie niektórym wiatr porwał folie, towaru na wiosnę będzie do bólu, przy obecnym cyrku jaki jest na giełdach ze sprzedaniem czegokolwiek, jedynie pozostaje dać księdzu żeby o susze się modlił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

 Koło mnie chłopak już w pierwszych dniach lutego miał gotową rozsadę do wysadki , lecz do wczoraj ani jednej nie wsadził . Dziś na siłę tunele rozstawiali i za parę dni myślę że dopiero zasadzi , bo dziś to gleba jeszcze błotem była . Niechby tylko tunel z płaską się zszedł , to klapa od samego początku gwarantowana . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

Witam,

Interesuje mnie czy opłaca uprawiać sie kapustę? Nie ma problemu z maszynami bo moge kupić. Chce wiedziecz czy jest to trudne i czy opłaca sie uprawa? Nie mam chłodni i nie wiem czy musze ją wybudować czy moze wszystko od razu po zbiorach sprzedać?

Obserwuj rynek i naucz sie nią handlować, nie musisz czekać do zbiorów skoro możesz kupić maszyny to masz za co, kup na początek tonę kapusty za ok, 25gr/kg prosto u jakiegoś producenta i jak się zakręcisz to sprzedasz po 40gr/kg w detalu lub gdzie tam znajdziesz, bo jeśli kiedyś posadzisz to wcześniej czy później będziesz musiał to robić, jeśli ci się uda to zrozumiesz, że szkoda czasu na chlapanie się w polu bo producentów jest wielu i to fachowców, pracowitych i z doświadczeniem, brakuje handlowców.

Pytasz "czy można sprzedać kapustę" , znajdź pytanie - czy można kupić kapustę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Od 11 lutego br. dyrektor oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego będzie mógł nałożyć karę za zakup produktów rolnych bez pisemnej umowy z producentem. W umowie musi być m.in. określona cena - informuje ministerstwo rolnictwa.

 

Umowa na dostawę produktów rolnych musi być sporządzona w formie pisemnej przed dostawą. Przede wszystkim powinna ona zawierać cenę za dostarczone produktu, a także określać ilość i jakość produktów wraz z terminem dostaw. Ponadto, w umowie powinien być określony okres obowiązywania umowy, jak również terminy i procedury płatności za dostarczony towar.

Jak zaznacza ministerstwo rolnictwa, wszystkie elementy umów na dostawę produktów rolnych zawieranych przez producentów, odbiorców, przetwórców lub dystrybutorów są swobodnie negocjowane pomiędzy stronami.

Umowa nie jest wymagana w przypadku, gdy produkty rolne dostarczane są do spółdzielni, której producent jest członkiem.

"Obowiązek zawierania pisemnych umów na dostawę produktów rolnych ma na celu wzmacnianie współpracy w łańcuchu dostaw żywności. Widząc potrzebę wzmocnienia pozycji producenta, Polska wdrożyła przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w zakresie kształtowania właściwych stosunków umownych" - informuje resort.

Za nabywanie przez przedsiębiorców produktów rolnych bez umów lub niespełniających ich warunków będą nakładane kary przez ARR w wysokości 10 proc. wartości produktów zakupionych wskutek wadliwej umowy. Odstąpienie od umowy lub zmniejszenie jej wartości (np. poprzez wystawienie faktury korygującej) nie likwiduje obowiązku zapłacenia kary pieniężnej ani jej wysokości.

 

handelek jak znamy odchodzi w zapomnienie. już tak łatwo nie kupisz i nie sprzedasz...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj