samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek84pl    41

Kapusta bardzo dobrze toleruje metazanex, przynajmniej na naszych ziemiach, znam takich co po sadzeniu stosuja pelna dawke i po pielniku poprawiaja jeszcze raz 2l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Mogę Ci wysłać zdjęcie jak wygląda pole po zastosowaniu zbyt dużej dawki metazanexu także trzeba uważać też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Kamil prześlij mi na PW jak możesz. Co do Metazanexu to kiedyś miałem przeboje jak na drugi dzień po oprysku przyszła konkretna ulewa, kapusta się normalnie zmniejszyła i już do końca wegetacji była jakaś karłowata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Kamil1996

w moich stronach sa gleby ciezkie , byc moze na glebach piaszczystych srodek bardziej przemieszcza sie w glab gleby i wtedy moga byc przypalenia.

Praktycznie przy kazdym oprysku ktory dziala powierzchniowo na ziemie po duzej ulewie mozna spalic rosline, wiec przed spodziewanymi burzami lepiej sobie odpuscic zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek81519    0

witam panowie mam maly problem rosada kalafiora jest bardzo ladna tylko ze nozka jest bardzo cienka czym i jak ja wzmocnic , podlewam kristalonem 1kg//1000l wody na poczatku zolty teraz zielony , podlewam rano i wieczorem , czy moze byc powod za szybkiego wzrosu roslin i przenawozenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie podobnie, kalafior sie "kładzie" taki wiotki ale rosnie ładnie przypuszczam ze za długo go nie hartowałem niby zaczyna puszczac pierwszy liść właściwy, ale upaly były a on w tunelu foliowym.dobrze rozumuje?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek81519    0

ja odrazu wystawiam na dwór , będę chciał go sadzić za 7 dni już tylko ta łodyga, jeszcze opryskalem go dzic saletra wapniowa zobaczymy a jak u was z robakami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18
Napisano (edytowany)

Kamil1996

w moich stronach sa gleby ciezkie , byc moze na glebach piaszczystych srodek bardziej przemieszcza sie w glab gleby i wtedy moga byc przypalenia.

Praktycznie przy kazdym oprysku ktory dziala powierzchniowo na ziemie po duzej ulewie mozna spalic rosline, wiec przed spodziewanymi burzami lepiej sobie odpuscic zabieg

 

Ja tak sobie załatwiłem kalafior w zeszłym roku jedynie w dołku był i przy rowach a tak korzenia nie miał wcale sam pal został i karłowate takie. Gleba też ciężka.

 

Mówisz o robakach w polu czy na rozsadniku? U nas pryskamy rozsady co 2 dni bo jak nie opryskam to będą puste bez serc a jeszcze 4-5 lat temu raz na tydzień jak nie na 10 dni i nie było pustego w ogóle...

Edytowano przez Kamil1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

jak produkujecie rozsadę to od 10-15 maja żadnych folii, paletki na powietrzu w cieniu, ograniczcie nawożeni, podlewajcie nawozem raz na tydzień i na robaka, teraz jak dostaje słońca przez cały dzień to idzie w górę a jeśli jest przelany to dodatkowo go gotuje korzeń, na lato polecane są białe paletki (troche mniej wytrzymałe) z innego plastiku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w cieniu? jak miałem kiedys połowe w słoncu połowe w cieniu to ta w cieniu była własnie wiotka cienka łodyzka itd


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

wiem bo ta w cieniu ciągła do słońca, u mnie sprawdza się niebieska plandeka 2 metry nad ziemią rozpięta na sznurkach po godzinie 10 zakładamy a koło 16-17 sciągamy, jak jest za duże słońce to ją gotuje, a dodatkowo podlana to korzeń w dwa dni znika i potem jest tylko część zielona, dodoatkowo w sklepach ogrodniczych jest fosfor w płynie, na lato nie używam kristalonów, czy innych dolistnych, bo to tylko potem w polu, ważne jest żeby roślinka miała koło 7-8cm i mocny korzeń bo jak sadzisz w lecie to im mniejsza cześć zielona tym mniej ma parowania i szybciej sie przyjmie nie upali jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Nie mam zdjęć ale bym Ci udowodnił że większe mają większe szanse na przyjęcie. Druga sprawa że muszą być sztywne a raz odkupiłem rozsadę to takie drzewa że w sadzarkę nie szło wsadzić w talerze i10% się przyjęło(pamiętna susza 2014) a mojej 90% i to z rwanej tylko u mnie to rosną takie zdrewniałe jakieś te rozsady i ogólnie w polu na niektórych kawałkach i nawet na piasku się przyjmują przy normalnej temperaturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie odmiany polecacie do sadzenia na przełomie czerwca i lipca? Chodzi o odmiany uniwersalne czyli do kiszenia, przechowywania, ktore zebrałbym koncem pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Panowie znacie może jakiś środek chemiczny który odstrasza gołębie, armatka hukowa odpada bo to za blisko domów i ktoś sie wkurzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

jak produkujecie rozsadę to od 10-15 maja żadnych folii, paletki na powietrzu w cieniu, ograniczcie nawożeni, podlewajcie nawozem raz na tydzień i na robaka, teraz jak dostaje słońca przez cały dzień to idzie w górę a jeśli jest przelany to dodatkowo go gotuje korzeń, na lato polecane są białe paletki (troche mniej wytrzymałe) z innego plastiku

Uprawiam kapuste od lat i zawsze w tunelu.W tej chwili tez kapusta stoi w tunelu ma około 12-13cm.Kapusta jest prosta i sztywna.Kapusta jest w czarnych paletkach.W tunelu jest automatyczny system zraszajacy mojej konstrukcji.W tunelu w słoneczny dzień jest nawet 40* ale wigotnosc sięga nawet 95%.Nic się nie gotuje a produkcja rozsady od siewu do wysadzenia w pole trwa ok 3,5 tygodnia.Kwestia technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

To nie jest belka tylko sekcję o opryskiwacza rozmieszczone 1,80 nad podłożem.Jest ich 140 szt żadna super technologia i całość sterowana jest zwykłym włącznikiem czasowym.Dziala to juz 6sezon bez problemu.Żeby kapusta byla sztywna trzeba przy jednoczesnym podawaniu odzywki ograniczyć podlewanie.Wtedy kapusta buduje mocniejszysystem korzeniowy kosztem wstrzymania wzrostu i jednocześnie umacnia łodygę.Podpatrzone w gospodarstwie produkującym profesjonalnie rozsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak my robimy rwaną to jak podrośnie to czasem się nie podleje i nawet przez 2 dni i jej to na dobre wychodzi bo robi korzeń i właśnie wtedy sztywnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

tez go używam ale niewiem czy taki duży jest wosk na cebuli ale mało co zostało kropel na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj