samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Badylarz    15

W zwykłej przechowalni nawet do maja. Teraz jest zielony, że w niektórych główkach wystarczy tylko obciąć głąb bez obierania liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Koledzy ja sprzedałem kapuste prosto z pola po 67gr netto na przetwornie myślę że dobrze zrobilem nie czekałem na Bóg wie co tylko auto za autem na kiszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Mniej odpadu i bez zwożenia i kłopotów z przygotowaniem na wiosnę. Też bym tak w sumie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek81519    0

Witam .trochę nie w temacie poradzicie czy pod brokuł i kalafior salmag z borem czy saletrzak i gdzie to można w lubelskim kupić , dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Panowie  jak tam kapusta w tunelach może ktoś wrzuci kilka zdjęć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

W jakim rozstawie ją sadzisz ?

Jakie wymiary ma tunel ile sztuk ci w niego wchodzi tej kapusty.

Dzięki za odp pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Drodzy forumowicze. Podpowiedzcie czym najlepiej zasilać kapustę w wielodoniczkach? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka    0

A do zasilania rozsady kristalon zloty
Witam . Ja u Was wyglada kapusta tunelowa wczesna? Wiosna zimna, startujemy w maju ze sprzedaza?

post-49137-0-36080900-1461340685_thumb.jpg

post-49137-0-76374200-1461341150_thumb.jpg

Edytowano przez stopka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Ja startuje po majówce z wycinaniem kapusty, zastanawia mnie jedno, bo uprawiam młodą kapustę od jakiegoś czasu jak inni to robią że zaczynają ją wycinać w 3 tygodniu kwietnia?  Wiem że konkurencja, ale macie jakieś rady jak przyspieszyć z kapustą młodą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

To jak o tej porze jest 3zl to ile będzie kosztowała to kapusta powiedzmy koniec maja jak te hektary dojrzeją, które są zasadzone u mnie w okolicy i nie tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

standardowo będzie 0,5-1 zł a reszta co sie nie sprzeda to pod tależówke pójdzie ja wczesnej nie sadzę bo mam w tym czasie sałate, a młoda szybko pęka i dla mnie szkoda zachodu, swoją planuje dopiero sadzić koło 20 maja ale myśle że początek maja to już giełda będzie młodą zawalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a jak ceny ubiegłorocznej z chłodni? idzie coś w ogole?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

ja mam taką 8-9 sztuk 25 kg mówi sie 28 zł oddaje 24-25zł zejście takie że jak masz swojego kupca to sprzedasz a jak nie masz to mogą cie w domu nie poznać jak zarośnięty z giełdy po tygodniu wrócisz z towarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka    0

U mnie co roku tunelowa szla pod koniec kwietnia.. w tym roku zimna wiosna, takze bedzie opoznienie do 2 tyg..
Kwestia odmiany, czasu wysiewu. Jest wiele czynnikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Odmiana jetma, czas wysiewu : początek stycznia, dobrze nawożona...Faktycznie zimna wiosna i właśnie tego się obawiam bo jak niektórzy już handlują po 3 zł to co będzie za tydzień czy dwa? U nas ludzie sadzą masę do przetwórstwa bo w zeszłym roku przetwórnie miały mało towaru ( u nas susza wycięła, a uprawy nie nawadniane) więc tę na skup sobie odpuściłem - sadzę ogórki w to miejsce, u mnie bynajmniej jest gdzie sprzedać. Szlak mnie trafia jak czasami widzę na giełdzie nowicjuszy przebijającymi się cenami w dół w myśl zasady lepiej taniej byleby towaru do domu nie wieź i czasami przesadzają...Podobnie jak z skokami w zeszłym roku płaciło np.: kalafior to sadzimy maks kalafiora...U nas zawsze uprawia się te same warzywa ogórki gruntowe, kapustę i pomidory polowe i nie ma skoków na inne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie jakby ktoś był zainteresowany sprzedażą młodej białej kapusty i kalafiora oraz innych nowalijek to zapraszam na PW. Jestem z okolic Wielunia, w grę wchodzi jedynie sprzedaż z transportem do mnie. Jednorazowo powiedzmy 1000 sztuk białej i 500 kalafiora, 2-3 razy w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodnik    0

Panowie jakby ktoś był zainteresowany sprzedażą młodej białej kapusty i kalafiora oraz innych nowalijek to zapraszam na PW. Jestem z okolic Wielunia, w grę wchodzi jedynie sprzedaż z transportem do mnie. Jednorazowo powiedzmy 1000 sztuk białej i 500 kalafiora, 2-3 razy w tygodniu.

Witam 

Posiadam ok 15 tyś(Jatma) kapusty wczesnej od 5 maja. Nie mogę wysłać do Pana na PW wiadomości gdyż wyskakuje jakiś błąd. Jestem z Wielunia. falco@interia.pl 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

U  nas w centrum orzechy zmarzły , a kapusty jak orzechy i chęci do dalszego rośnięcia nie mają a dni wegetacji uciekają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Panowie a podpowie ktoś ile zamówić kamiennej głowy na około 17arów? Pierwszy raz chcę zasadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj