samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Witam mam taki problem, a mianowicie z rozsada kapusty ma bardzo słaby korzeń i ciężko w ogóle wyjąć z paletki. Może ktoś coś poradzić dodam że roślinka wygląda ładnie tylko ten korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Jakie odmiany polecacie na zbior okolo czerwca?? Znam sie tylko na odmianach zimowych dlatego chcialabym zaczerpnac informacji na odmiany wczesne... chodzi mi o kapuste na swiezy rynek ktora bedzie w miare wydajna i ladnie wygladac na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Witam mam taki problem, a mianowicie z rozsada kapusty ma bardzo słaby korzeń i ciężko w ogóle wyjąć z paletki. Może ktoś coś poradzić dodam że roślinka wygląda ładnie tylko ten korzeń.

Podlej BlackJackiem i poczekaj z tydzień.Zazwyczaj pomaga.Porostu miała za ciepło i wybiegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonix1313    0

Co wy, -20 było i chcecie mieć kapustę..Ciekawi mnie jak będzie w tym roku z tym towarem ale  widzę że już ostro się beli po polach od tuneli oczywiście, siania kapusty czy kalafiora brakuje już  po sklepach tylko na zamówienie i towary zimowe się kończą 30 zł wyjście kapusta biała na rybitwach w zeszłym roku o tej porze po 5 zł to przebicie jest ale jak to będzie teraz no zobaczymy.

podobno biala leci na dol zamiast w gore ,to w tym roku bedzie na odwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Na Rybitwach biała pierdzielnęła na co trzecim aucie kapusta i leci w dół jak wszystko inne, ciepło sie zrobiło towaru w brud, włoska przemrożona(zgnita) w środku po 1,5-2 zł a ci co chcą normalną sprzedać po 4zł to nie mogą, pekin tak samo całkowita agonia. Podobnie z jabłkami i marchwią po wsiach na embargo za darmo rozdają a na giełdzie nie ma komu sprzedać, zabierają całe palety wyszczotkowanej do domu. Dziś byłem zamówić nasiona i nie będę tego już komentował bo jak wszystko się uda w tym roku to chyba trzeba będzie wywiesić białą flage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonix1313    0

Na Rybitwach biała pierdzielnęła na co trzecim aucie kapusta i leci w dół jak wszystko inne, ciepło sie zrobiło towaru w brud, włoska przemrożona(zgnita) w środku po 1,5-2 zł a ci co chcą normalną sprzedać po 4zł to nie mogą, pekin tak samo całkowita agonia. Podobnie z jabłkami i marchwią po wsiach na embargo za darmo rozdają a na giełdzie nie ma komu sprzedać, zabierają całe palety wyszczotkowanej do domu. Dziś byłem zamówić nasiona i nie będę tego już komentował bo jak wszystko się uda w tym roku to chyba trzeba będzie wywiesić białą flage

ile worek 25 wolaja?biala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

25 worek ale bierze się ile dają ogólnie od początku lutego taki cyrk że nic sprzedać nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Nie do końca bo biała już i po 20 i taniej chodzi i towaru w brud to raczej zagranicznej nie ma sensu ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonix1313    0

Nie do końca bo biała już i po 20 i taniej chodzi i towaru w brud to raczej zagranicznej nie ma sensu ciągnąć

no niestety ale w tym tygodniu jeszcze sciagali na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Tak samo ziemniak, jesienią 60 gr i tylko szykować a teraz 40 gr i zbyt taki, że szkoda gadać. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Bo jesienią znajomy kupował ziemniaka do przechowalni bo susza i w marcu wróżył złotówkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

próbował ktoś z Was lub z waszych znajomych siać kapuste białą siewnikiem pneumatycznym prosto w pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

przez ta susze były perspektywy na dobry zarobek a tu lipa :(

 

Bo trzeba myśleć a nie liczyć na jakieś kosmiczne pieniądze. Nie rozumiem ludzi, którzy od jesieni praktycznie nic nie sprzedawali chociaż cena była minimum 0,80zł bo czekali nie wiadomo na co, potem skoczyła na 1zł/kg (wymagania od 1kg wzwyż czyli praktycznie wszystko) i słyszałem opinie "teraz jest po złotówce a zobaczycie w kwietniu będzie po 2 złote - nie sprzedaje". I w ten sposób w okresie gdy handel kapustą zamarł nagle pojawiło się dużo ogłoszeń - sprzedam 100, 200 ton kapusty, ceny już raczej nikt nie podaje, ogólnie panika, że jeśli się nie ruszy to będzie wtopa na przechowaniu. Ja powiem tak - u mnie podstawa to systematyczna sprzedaż przez cały rok, zaczynamy sprzedawać od końca czerwca młody towar i sprzedajemy nonstop do końca maja, nie czekamy z całością towaru na jakieś rewelacyjne ceny tylko stopniowo sprzedajemy, średnia wychodzi dobra a przy okazji zaoszczędzi się dużo nerwów. Bo czasami można się bardzo rozczarować wstrzymując sprzedaż i licząc na kokosy tak jak teraz w przypadku białej czy pekina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ooooo i tu to kolega Badylarz trafił w sedno. Jak towar idzie to się sprzedaje, bo później wychodzi coś takiego jak teraz  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

witam, mam do was panowie pytanie jaka odmianę polecacie na długie przechowanie z tolerancja na wciornastka. Nie mogę sobie z tym wciornastkiem dać rady w tym roku miałem odmianę impale z bejo i jeśli chodzi o główki i przechowanie to nawet dość bo do początku lutego nic się jej nie działo a jest w zwykłej przechowalni, ale teraz jak ją obieram to są ślady po ty wciornastku i muszę zrywać więcej liścia co za tym idzie kapusta robi się biała. zastanawiam się nad odmiana Experta z bejo oraz krosnosa z seminis czy ktoś miał z was do czynienia z tymi odmianami i możne się podzielić spostrzeżeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Nie Experta tylko Expect.

 

Mogę szczerze polecić Kronosa, sadzimy od lat i wciornastka nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj