samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek84pl    41

Ogorka niemieckiego nikt dlugo nie trzyma, nawet do konserwowania musza go najpierw sprzedawac bo robi sie potem miekki.

uglibugli nie wiem skad jestes ze taka niska cena u Ciebie, znajomy wozi w beczkach kapuste do baardzo duzego producenta kiszonek z okolic Sandomierza i bez problemu dostaje od niego 160zl/120l beczke.

W naszych stronach zakiszone jest mniej niz zwykle wiec raczej cena nie powinna spadac przez zwiekszony popyt

 

@xyz88

W tym roku to po towar ze 100ha by przyjechali ;) Nie tylko wywyozili ale byly tez takie lata ze w ogóle sie kapusty nie oplacilo zbierac, chociazby rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Kolego a w jaki sposób podlewasz? Deszczownią? Czy jakieś kropelkowe? Dużo ha miałeś tej kapusty?

 

Deszczownia ale tylko stara odra. Kapusty nie dużo z 2 hektary. W ogóle ja to taki wolny strzelec jestem bo główny profil gospodarstwa jest inny a kwaszonki to tak tylko dorywczo i na handel typowo przez pośrednika wiec wychodzę z założenia że jak nie dokładam do interesu to jest dobrze a czasami coś się zarobi :)

 

tomek84pl jestem z drugiego zagłębia kapuścianego w Polsce zaraz po was :) A co do cen no to nie wiem u nas złotówka jest nie osiągalna w tym momencie zresztą nawet sprzedać nie ma komu bo pośrednicy ani więksi kwasiarze nie kupują. Zresztą u nas nawet w detalu jak obserwuję to na ryneczkach albo w sklepach mają po 2 zł wiec w hurcie tirowym nikt więcej niż złotówkę nie da.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Jak w tym roku taka cena za kapustę to w następnym pewnie wszyscy sadzą :) I znowu zostanie na polu. To susza wpłynęła na taką cenę kapusty? Ja w następnym pewnie spróbuje te 17arów posadzić. Jak ktoś pomoże :)

 

uglibugli

I jaki szacowany (ewentualnie ważony) plon z podlewanej w tym roku? Woda z działka nie niszczy kapusty jak jeszcze mała jest?

Edytowano przez xyz88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Plon ciężko określić bo był marny ale to głównie dlatego że z 30 % kapusty mi wypadło przez śmietkę gdyby nie ona to pewnie 100 ton z hektara by było. Z tym czy nasadzą to ciężko powiedzieć bo wydaje mi się że kto ma wsadzić to wsadzi jak co roku a kto nie sadzi to i sadzić nie będzie :) Tylko może rok pasować i być jak w zeszłym że z hektara wyszło mi pod 140 ton a może być tak jak w tym że bez nawadniania wycieli po 30 ton :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Czyli około 70t z ha wyszło. Koszty posadzenia ha czytałem wcześniej około 6tyś. Czyli jako tako za pracę się zwróciło :)

Czy w kapuście trzeba ruszyć ziemię po posadzeniu w polu? Ręcznie ewentualnie jakąś maszynką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

No z kosztami to nie wiem musisz sobie policzyć;) jedyne tylko co weź pod uwagę to że ten rok to była anomalia kapuściana a tak normalnie to kapusta średnio jest może po 10 gr i jeszcze nie ma kto jej od ciebie kupić :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z moich obserwacji to biała kapusta porządnie płaci raz na 5 lat i to by się zgadzało bo ostatnio takie ceny o tej porze były w 2010. Co do przyszłego roku i prognozowanych cen to trudno gdybać w tym roku cenę zrobiła susza gdyby nie to, to myślę ,że szału by nie było. Chociaż jak dla mnie te 0,40 gr prosto z pola też nie jest najgorzej tym bardziej ,że u mnie to poplon po ziemniakach.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

To mówicie że kapusta średnio 10gr kg? Z tego co dało się przeczyć w temacie to częściej płaci niż 5lat i więcej niż 10gr za kilogram.

 

Panowie jak zakładałem 3lata temu plantacje truskawek słyszałem to samo że się nie opłaca że roboty dużo i wiele innych.

Czyli uczciwie pisząc nikt nie chce doradzić bo im mniej ludzi w temacie tym lepsza cena.

 

Truskawki na skup w tym roku co minął średnio 2.3kg     z 0.30ha zysk ponad 10k :)

Na wszystkim da się zarobić kwestia zaangażowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Cena czesciej wzrasta ale to glownie wiosna , latem i jesienia jednak w hurcie powyzej 20gr juz tak czesto nie jest.

Jak bedziesz robil pod detal to cena za szt ponizej 1,5 raczej nie spada.

Wydaje mi sie jednak ze 17ar kapusty to malutka ilosc, nie ma przy tym tyle roboty co przy truskawce ale zysku tez bedzie proporcjonalnie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

To mówicie że kapusta średnio 10gr kg? Z tego co dało się przeczyć w temacie to częściej płaci niż 5lat i więcej niż 10gr za kilogram.

 

Panowie jak zakładałem 3lata temu plantacje truskawek słyszałem to samo że się nie opłaca że roboty dużo i wiele innych.

Czyli uczciwie pisząc nikt nie chce doradzić bo im mniej ludzi w temacie tym lepsza cena.

 

Truskawki na skup w tym roku co minął średnio 2.3kg     z 0.30ha zysk ponad 10k :)

Na wszystkim da się zarobić kwestia zaangażowania.

 

Skąd możesz wiedzieć na jaką cenę trafisz? Czy w odpowiedni termin? Tego nikt nie wie z kapustą jest loteria, pewnie gdyby nie upały susza kiła i Bóg wie co jeszcze pewnie by była po te 10-20 gr za kg i 50-80 gr za sztukę. Wiosna była jako taka to cena jak się nie mylę szału nie robiła. Gdyby się opłacało sadzić kapustę to by ją każdy sadził jak kiedyś. My na szczęście z tym skończyliśmy chociaż co roku był ostatni rok bo się na cenę liczyło:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Mówisz skąd mogę wiedzieć na jaką cenę trafię... Nie mogę i nie wiem nikt nie wie. To jak kapusty nie sadzicie to na coś musieliście się przerzucić... Cenę na to macie zagwarantowaną? Czy loteria jak ze wszystkim w rolnictwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlemiech    0

Kto z was uprawia kapuste wczesną

 


Jaki jest najlepszy torf 


Ja mam zamiar wysiewac na włóknie kokosowym firmy CARES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Ja uprawiam wczesną kapustę (już wysiana). Używam torfu firmy pindstrup białego nie jest drogi a używam go kilka lat i nie miałem problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

U mnie idzie Jetma (standard u nas od kilku lat do tuneli) Delight Ball (w zeszłym roku wypadł w miarę ok, ale miał mniejsze główki niż Jetma) oraz Balbro. A jak u was z terminem siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario65    0

Stolica kapuściana polski -biała,0,80,  czerwona-1,25 zł.  W Katowicach giełda 40zł.worek biała 25 kg.cena z 8 stycznia 2016r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro72    3

Witam

Czy ktoś z Was uprawiał kapustę włoską pod agrowłókniną na wczesny zbiór?

Interesują mnie odmiany

Termin wysadzenia połowa marca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj