samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jeffo    2

Na sprzedaż większość ,troszkę może szatki.Na dłuższe przechowywanie się nie nastawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Jak tam ceny kapusty bialej w waszych rejonach, okolice charsznicy 60-65 gr bez specjalnego kalibrazu w workach 25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Sieradz - Wieluń 0,80zł/kg bez problemu można wziąć nawet bez pakowania w worki (obrana w skrzyniach luzem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Kto nie sprzedał i przechował to jeszcze trochę grosza złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin526    25

26 marca w kaliszu po 23zł za 25kg sprzedałem cena pasuje nie to co jesienia ze 5zl za 25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

jak tam kapusta posadzona już pod agro? u nas pogoda przerwała robote i nie zanosi sie na szybką poprawę. Jak tam u was?


 

Edytowano przez ziomalek0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

ja sadzilem tydzień temu, dobrze, że zasadzilem wszelakie rozsady bo teraz za dlugo w pole się nie wejdzie. Minus taki ze włóknina bardzo tlucze w kapuste:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Witam, nie wiem gdzie załozyc o to wątek wiec syptam tutaj, kupował ktos moze granulowany obornik? cos takiego jak tutaj http://www.piagro.pl/platforma/produkcja-roslinna/nawozy/nawozy-organiczne/ekologiczne/obornik-granulowany-w-big-bagach-kurzy-npk-4-3-3_6250.html

Czy moglibyscie wypowiediec sie na temat jego działania? Czy zmieszany ze słomą działa tak jak normalny obornik prosto z obory? Mieszkam w rejonie warzwniczym i u nas jest duzy problem z pozyskiwaniem obornika pod warzywa, a takie rozwiązanie kupowania obornika w begach i mieszanie ze słoma było by dobrym rozwiazaniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

może tak trochę z innej beczki ale uprawiał ktoś z was może odmianę Rinda ? zamierzam sprzedawać ją w główkach, z tego co czytałem w katalogach  i od pani w sklepie to podobno dobra odmiana, ale chciałbym spytać was o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Witam, nie wiem gdzie załozyc o to wątek wiec syptam tutaj, kupował ktos moze granulowany obornik? cos takiego jak tutaj http://www.piagro.pl/platforma/produkcja-roslinna/nawozy/nawozy-organiczne/ekologiczne/obornik-granulowany-w-big-bagach-kurzy-npk-4-3-3_6250.html

Czy moglibyscie wypowiediec sie na temat jego działania? Czy zmieszany ze słomą działa tak jak normalny obornik prosto z obory? Mieszkam w rejonie warzwniczym i u nas jest duzy problem z pozyskiwaniem obornika pod warzywa, a takie rozwiązanie kupowania obornika w begach i mieszanie ze słoma było by dobrym rozwiazaniem. :)

nie kupowałem ale na moje oko to bardzo  drogi interes a przy takim dawkowaniu to też efekt marny, nie lepiej poszukać gdzieś dalej pomiot od niosek i zamówić transport (wannę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jak wyglada cenna tej rindy? To jest jakaś oddmiana wczesna czy późniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

A orientuje się ktoś jak wygląda cenowo agresor?

 

wpisz sobie w gogle kapusta agresor cena wyjdą ci sklepy z nasionami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2
 

W jakim rozstawie miedzy sadzonkami w rządku sadzicie kapusty i kalafiory? Sadze w odległsoci miedzy sadzonkami 55cm, i planuje zmniejszyc rozstaw na 40cm i pytanie brzmi czy to nie za mała jesli kalafior chcce sprzedwac na giełdzie? W karton taki kalafior nadawał by sie idealnie ale czy nie będzie za mały na giełde?

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan0704    0

W temacie kiszenia kapusty. Ile sorbinianu potasu lub innych środków używa do konserwacji 100 kg kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Tyle chemii ładuje się w kapustę jak jest w polu, to poco jeszcze w czasie kiszenia. U mnie od zawsze stosowało się tylko sól

Edytowano przez sajdi13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Sorbinian daję się już do ukiszonej żeby zatrzymać proces kiszenia bo inaczej ciężko by ją było zapakować bo wszystkie opakowania by że tak powiem "puchły" A co do dawek polecam poszukać jakiegoś technologa żywności w okolicy nawet taki z mleczarni wystarczy bo raczej w necie na forum nikt nie pisze takich informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan0704    0

U mnie też tylko sól i ewentualnie przyprawy. Lecz worki zaczynają puchnąć po dłuższym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Ja uważam ze tylko i wyłącznie multiplaty. Nawet mój ojciec który był zagorzałym zwolennikiem rozsadnika od trzech lat uznał ze nie warto robić rozsady inaczej niż w multiplatach ze względu na ekonomie, wygodę, i ładniejsza rozsadę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, czy jest możliwość zabezpieczenia rozsady kapusty przed śmietką???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj