samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

tomek84pl    41

A nie mówiłem że kapusta spadnie.Jak 2 tygodnie temu pisałem że jedzie kapusta z zachodu i zaraz cena poleci to niektórzy twierdzili że to nie szkodzi i niedługo bedzie 1zł za kg.Gdy tymczasem w dużym hurcie 40gr jest teraz a niedawno było 60gr.W niemczech dostają kapuste po 0,05centa,czyli praktycznie gratis wiem bo mam tam rodzine w rejonie Ditmarche to coś w rodzaju naszej polskiej Charsznicy.I oni tam nawet za darmo by oddali byle sie tylko tego pozbyć

 

To okropnie przeplacasz, gon do niemca i bierz za praktycznie gratis :)

Po co w takim razie ktokolwiek placil w polsce po 60 gr za kg to nie mam pojecia, jak wystarczy dolozyc 400-500 km i masz kapuste po ~0,22 zl u niemca. CHyba ze zapomniales napisac ze to cena za przemysl luz na wanne hehe

oj ci handlarze juz nie tylko na igrit robia zadyme, trafili i tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

To okropnie przeplacasz, gon do niemca i bierz za praktycznie gratis :)

Po co w takim razie ktokolwiek placil w polsce po 60 gr za kg to nie mam pojecia, jak wystarczy dolozyc 400-500 km i masz kapuste po ~0,22 zl u niemca. CHyba ze zapomniales napisac ze to cena za przemysl luz na wanne hehe

oj ci handlarze juz nie tylko na igrit robia zadyme, trafili i tutaj.

Czy ja kogoś dusze lub zastraszam żeby mi sprzedał za 40gr,raczej nie.Jest tu niedaleko mnie firma która sprowadza z tamtąt kapuste i nie jest to z całą pewnością towar przemysłowy bo sprzedaja go dalej na markety wiec nie pi.......... jak nie masz o czymś pojecia. Mało tego twoja wiedza geograficzna też pozostawia wiele do życzenia bo do Ditmarche jest odemnie 800km.Jeśli znasz firme Agrosad z  Równej to oni sprowadzaja z Francji ziemniaki w bigbagach które dostają tam również prawie za darmo wiem bo kuzyn tam pracuje.Cały ten darmowy towar pochodzi z tak zwanego wycofania z rynku.Gdybym tylko miał do tego dojscie to z całą pewnoscią już bym tam był.NIE JESTEM HANDLARZEM,porostu jak mam okazje dorobić pare złoty do gospodarki to to robie.Ja nawet jeśli sprzedaje swój towar to sprzedaje go TIRowo a kupuje tylko wtedy gdy nie ma czasu naszykować swojego towaru lub mi się on kończy.Aha i transport z Ditmarche kosztuje 5000 tyś zł  to tak dla pogłembienia twojej wiedzy w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Czym zbieracie kapustę z pola i jaka wydajność w tym roku była u was?

w tym roku TALERZÓWKĄ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Mi się sąsiad chwalił w zeszłym roku, że za pekinkę można wyciągnąć 70 tys. z ha. Prawda to? Oczywiście odjąć trzeba od tej kwoty koszty i problemy z pracownikami. On jednak z roku na rok ma pekinki coraz więcej - w tym roku chyba z 20 ha. Ma też gdzie to przechowywać i umowy z marketami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

w tym roku TALERZÓWKĄ!

 

Bez przesady chyba ze talerzowałeś przy komisji z ARR :P Roku nie można zaliczyć do udanych bo ja kiszoną taniej sprzedaje niż tutaj piszą za biała bo kiszona w ilościach tir-owych to cena 20-30 gr ale jest jakiś tam ruch. A co do komentarza na który odpowiadałeś to plony u mnie na odmianie jaguar i cabton (wiadomo typowe kiszeniaki) średnio wyszło mi 137,5 tony z hektara. Mam wagę samochodową w gospodarstwie i każda przyczepę w tym roku warzyłem wiec wynik na pewno nie jest fałszywy i uważam że wynik super tylko ta cena :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Faktycznie wydajnoś w tym roku była ogromna. Przy ramco i nowotnie to waga główki 8kg (nawadniane i sadzone w przedplonie). Tylko że nawet milion razy 0 to nadal jest 0. I nikt tego do ręki brać nie chciał. Zresztą nie było motywacji żeby się z tym szarpać po 10gr i  40 ton przeznaczonej do sprzedaży zostawiłem na polu.

 

Tak skasowałem na ARR 0,7 ha. 

 

Mi się sąsiad chwalił w zeszłym roku, że za pekinkę można wyciągnąć 70 tys. z ha. Prawda to? Oczywiście odjąć trzeba od tej kwoty koszty i problemy z pracownikami. On jednak z roku na rok ma pekinki coraz więcej - w tym roku chyba z 20 ha. Ma też gdzie to przechowywać i umowy z marketami.

Zeszły rok był świetny pod względem cen i zejścia więc bardzo prawdopodobne. Jednak żeby przygotować tira towaru potrzeba ogromnych nakładów pracy, dobrej organizacji, zaplecza magazynowego, parku maszynowego, dobrych pracowników. Druga sprawa to wymagania na towar które są coraz większe. A trzecia to wielka niestabilność tego rynku dzisiaj wszyscy chcą a z tydzień nikt do ręki nie weźmie i na poplon się tylko nadaje. Kolejna to koszty magazynowania agregaty na wodę nie chodzą, a ten towar musi mieć komorę chłodniczą.

 

W tym roku penie sąsiad nie będzie miał się czym chwalić.

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Napisano (edytowany)

Czy ja kogoś dusze lub zastraszam żeby mi sprzedał za 40gr,raczej nie.Jest tu niedaleko mnie firma która sprowadza z tamtąt kapuste i nie jest to z całą pewnością towar przemysłowy bo sprzedaja go dalej na markety wiec nie pi.......... jak nie masz o czymś pojecia. Mało tego twoja wiedza geograficzna też pozostawia wiele do życzenia bo do Ditmarche jest odemnie 800km.Jeśli znasz firme Agrosad z  Równej to oni sprowadzaja z Francji ziemniaki w bigbagach które dostają tam również prawie za darmo wiem bo kuzyn tam pracuje.Cały ten darmowy towar pochodzi z tak zwanego wycofania z rynku.Gdybym tylko miał do tego dojscie to z całą pewnoscią już bym tam był.NIE JESTEM HANDLARZEM,porostu jak mam okazje dorobić pare złoty do gospodarki to to robie.Ja nawet jeśli sprzedaje swój towar to sprzedaje go TIRowo a kupuje tylko wtedy gdy nie ma czasu naszykować swojego towaru lub mi się on kończy.Aha i transport z Ditmarche kosztuje 5000 tyś zł  to tak dla pogłembienia twojej wiedzy w tym temacie.

 

6,25 za km ostro Cie ktos zdziera na tym transporcie. Nie tylko w Ditmarche jest kapusta w niemczech stad napisalem ~500 km.

Skoro nie masz dostepu znaczy ze jest to towar w mocno ograniczonej ilosci wiec na cene na rynku nie ma praktycznie zadnego wplywu.

 

Cena z wczoraj 50 gr za gruba kapuste, za drobna do 3kg 60 gr

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Cena z godziny 13 dziś 42gr worek 25kg kal 1-3,5kg.Towar poszedł na Białoruś.Tyle mam ci do powiedzenia.Każdy ma swoje racje i niema sensu kogoś na siłe przekonywać.To normalna cena transportu z tamtej okolicy nikt zemnie nie zdziera bo tam nie pojadę,Tyle towaru ile mnie potrzeba mam usiebie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek112233    0

Tomek ja mieszkam nie daleko Charsznicy i powiem szczerze nie wiem gdzie mozna sprzedac kapuste1-3kg po 60gr sam sprzedalem w sobote po 50gr 1-5kg no chyba ze na skupach w ok Proszowic-Krakowa tam cena jest od50-60gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek112233    0

Kapusta w malopolsce bez wiekszych wymagan 50 gr kg przemysl 30gr gielda krakow za kapuste zielona i gruba 5-6 glowek na 25kg 18zl worek ladna ale drobniejsza14-16zl /25kg kapusta dziad 12-14zl z moich obserwacji jesli nie stanie sie nic nieprzewidywalnego to przyszly tydzien to bedzie szal za kapustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Okolice Sieradza/Błaszek 50gr główki od 1- 3.5kg worek 25kg właśnie poszedł ostatni transport


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

z moich obserwacji jesli nie stanie sie nic nieprzewidywalnego to przyszly tydzien to bedzie szal za kapustą.

 

Darek, dlaczego tak sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie jak tam ceny kapusty u Was? W łódzkim niewiele się zmieniło, obecnie za białą płacą 0,55 - 0,60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Jak sądzicie będzie dobra cena na wczesną taką majową ?? Jak ceny prognozowały się w tamtym roku ?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

przy takiej pogodzie to w maju może już być po cenie, u nas w małopolsce w dzień pod folią jest ponad 20 stopni, jak nie przemrozi to na wiosnę będzię ale chyba nowa akcja niszczenia kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Dokładnie, jeśli pogoda utrzyma się na dotychczasowym poziomie to można liczyć na powtórkę z sezonu, i to nie tylko z kapustą. Obym się mylił, ale może być nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

ja też na razie wszystko na czarno widzę nasiona dobrze schodzą, bo ludzie chcą tamten sezon odrobić ale to może być nasz koniec po którym ciężko będzie sie podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Nasiona schodzą, a w tamtym roku było ciężko wiosną a rusek brał, a teraz nie bierze, więc ciekawe. Dużo zależy też od pogody ale na razie brak pozytywów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

U mnie to już w grunt pod włókninę co niektórzy zasadzili, ciekawe czy to wypali, a tak to już  w tunelach sporo posadzone maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Ale patrząc na pogodę to zima jeszcze się ukaże więc jest duże ryzyko 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

a co mieli z sadzonkami zrobić jak już w styczniu była posiana rozsada, ta pierwsza będzie miała cenę ale później od połowy maja czarno widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jakie odmiany polecacie na sadzenie w maju ?

Ps. Kupię sadzarké do rozsady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj