samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
uglibugli    75

Ja zamawiałem od Krasonia ale zrezygnowałem i robię rozsadę sam i nie uważam żeby mi gorsza wychodziła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Produkcja rozsady nie jest trudna, dla mnie to kwestia posiadanego czasu a wlasciwie jego braku. Dopoki sadzilem zwykla reczna sadzarka to sadzonki mogly byc slabszej jakosci, jak przesiadlem sie na karuzele to sadzonki musza byc w miare rowne a ja tego nie moglem dopilnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Bo ja wiem czy trudne ja robię w tunelach i jedyne tylko co zauważyłem to że trzeba robić w tackach i pod tackę dać folię bo na ziemi może nie trzeba tyle podlewać i dbać ale wychodzi nie równa :) Tunel miałem belkę zraszającą zrobiłem sam do tego znajomy zrobił mi proste sterowanie i praktycznie pilnowanie ogranicza się tylko do ustawienia sterownika czasowego ustawienia prędkości belki i całkiem dobrze to działa chociaż w tym roku sprzedałem cały zestaw i robię nowy i nie wiem czy nie wyleję posadzki betonowej w tunelu bo efekt będzie dużo lepszy ;) Rozsady robię na jakieś 5 hektarów wiec po 2 tyś na hektar to juz trochę róznica wychodzi a nie licząc zabawy z wysiewaniem to reszta nie wymaga dużych nakładów pracy :)

 

A Ty kapustę kisisz czy na zielono handlujesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Na zielono, kisze i przechowuje ;) Dostarczam do kilku sklepow i stolowek wiec trzeba miec towar caly rok.

Trzeba przyjac ze 2k na ha to polowe i tak musisz wydac w tacki i ich wymiane co jakis czas, wode odzywki ochrone, wymiane folii, prace fizyczna itd.

Bezpieczniej jest ustawic tace na agrowlokninie lub macie do truskawek , jak zapominisz podlac to rosliny sie przez nia delikatnie trzymaja z gruntem i nie padana :) jedyny klopot to 2-3 razy trzeba przestawiac tace zeby rosliny sie nie przebily calkowicie glownymi korzeniami.

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Pwiedzcie mi jak jak wsiałem w tacki nasiona i wrzucilem je do tunelu takiego 1m wysokiego przy czym podlewałem srednio 2razy dziennie ale na 5tyś nasion wzeszło może 2/2-5 i są bardzo nie równe,co mogłem zrobić żle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego przy tych temperaturach w tunelu?? spaliłeś najprawdopodobniej rośliny tym podlewaniem w pełnym słońcu. Wystaw je z tego tunelu bo nic nie bedziesz miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Pwiedzcie mi jak jak wsiałem w tacki nasiona i wrzucilem je do tunelu takiego 1m wysokiego przy czym podlewałem srednio 2razy dziennie ale na 5tyś nasion wzeszło może 2/2-5 i są bardzo nie równe,co mogłem zrobić żle?

 

 

Kolego kapustę w tunelach to się robi w marcu kwietniu i max początek maja ale to już raczej nie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

czyli spaliłem bo nawet nie jest zielona tylko taka jasno zielono-zółta.Ale to dlatego ze była taka wysoka temperatura to nie powschodziło tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jakie odżywki najlepiej stosować na wzrost kapusty? Pryska się czym po wysadzeniu w pole na jakieś szkodniki itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Panowie a tak z innej beczki słyszalem ostatnio że niektórzy sadzą kapustę w połowie sierpnia :) Powiedzcie mi czy ktoś z was praktykował takie nasadzenia jak jest pózniej ze zbytem takiej "młodej" kapusty ??? Jakie odmiany polecacie na taką uprawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Panowie a tak z innej beczki słyszalem ostatnio że niektórzy sadzą kapustę w połowie sierpnia :) Powiedzcie mi czy ktoś z was praktykował takie nasadzenia jak jest pózniej ze zbytem takiej "młodej" kapusty ??? Jakie odmiany polecacie na taką uprawę ?

 

 

Ja wsadziłem 1lipca w pole zbaczymy jesienią co z tego będzie ;]

 

kolego poczytaj ten temat od początku. Wszystko było już opisywane

 

 

Ja cię rozumiem ale wszystko się zmienia i inne mogły być rok temu a teraz mogą być inne i po prostu chciałem się spytać czym na bierząca pryskacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabiegi planujesz i wykonujesz według sygnalizacji i monitoringu. Trzeba lustrować plantację pod względem szkodnika lub choroby i wg tego wybierać środki. Kolejna sprawa co do samych środków zarejestrowanych w danym roku. Kup sobie Program Ochrony Roślin Warzywniczych na ten rok i będziesz miał podane jak na talerzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Zabiegi planujesz i wykonujesz według sygnalizacji i monitoringu. Trzeba lustrować plantację pod względem szkodnika lub choroby i wg tego wybierać środki. Kolejna sprawa co do samych środków zarejestrowanych w danym roku. Kup sobie Program Ochrony Roślin Warzywniczych na ten rok i będziesz miał podane jak na talerzu.

 

 

Dzięki,a jakieś odżywki stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie w tym roku uprawiam brokuł i na polu pozgryzał niektóre sadzonki zając i na liściach pojawiła się śmietka co zastosować kiedyś stosowaliśmy bi 58 ale nie wiem czy eraz mogę go stosować i jaka dawka na ha może jest jakiś lepszy srodek.? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do uprawiających kapustę pekińską. Chciałbym pierwszy raz spróbować uprawy tego warzywa na zbiór jesienny po ziemniakach, na początek myślałem tylko 10tyś nasion odmiany Bilko. Nie mam doświadczenia z uprawą warzyw kapustnych. Mam książkę o uprawie kapusty pekińskiej, naczytałem się w internecie, ale wiadomo że teoria nie musi iść w parze z praktyką.

Jak powinienem uprawić ziemię, czy orkę można odpuścić czy raczej jest to konieczne?

Rozsada w multiplatach 160 czy lepiej 96 komórek?

Ile średnio przeprowadza się zabiegów chemicznych?

Pytań mam oczywiście dużo więcej, ale nie szukam gotowej recepty na sukces a raczej sugesti, które pozwolą mi uniknąć głupich błędów początkującego. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Witam ;) Chciałbym, aby doświadczone osoby, uprawiające kapustę dla przemysłu (kiszenie) poleciły mi dobre odmiany kapusty białej na zbiór pózny oraz średniopózny. Myślałem nad odmianą Flexton, oraz brigadier, co sądzicie on tych odmianach/ Z góry dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Mam pytanie do was jak wygląda uprawa kapusty aczesnej takiej żeby w połowie maja zebrać ?? A czy w ogóle opłaca się uprawiać wczesną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Mam pytanie do was jak wygląda uprawa kapusty aczesnej takiej żeby w połowie maja zebrać ?? A czy w ogóle opłaca się uprawiać wczesną ?

 

wszystko zależy od mrozu najlepiej mieć piec albo ze dwa słoneczka pod folią i w nocy pilnować sadzisz w tunel i przykrywasz włókniną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Ale ja mówię o uprawie gruntowej pod włókniną :) Bo w czerwcu wysadzam paprykę więc do czerwca mogę coś posadzić ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

to ci mówię jak zdążysz do czerwca sprzedać i nie trafisz na mróz to będzie, odmiana jakas 60 dniowa plus ok 1,5 miesiąca na rozsadę, czy da sie zarobić na pewno się da (teraz kapusta kosztuje "tyle ile kto da" a i tak się wozi na giełde i sprzedaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj