samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

maniana    7

Moim zdaniem tylko glaca + jakiś dobry pielnik do międzyrzędzi tutaj pomoże. Chwasty są za duże.

 

ja mam inne pytanie czy mogę pryskać 3 tygodniową kapustę metazanexem? na broszurze do 10dni. Chwastów jest niewiele jak nigdy i dopiero wschodzą.. i może obyłoby się bez glacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Spokojnie mozesz metazanexem, Jedynie co przeszkadza to spore liscie i pokrycie gleby nie jest tak dokladne jak zaraz po wsadzeniu.

 

Koledzy szybko potrzebuje pomocy . Temat jest nastepujący Czy istneije środek który zwalczy chwast (chwast wysokość ok 30 cm )w kapuście Pryskałem Lotrlerem ale nic nie dało widocznie chwast juz za duży .Bradzo prosze o szybka odp . Z góry dzieki :)

Mozesz sprobowac lentagranem ale na tak duzy chwast pewnie juz nie da rady. Zamiast lontrel'a mogles dac galere, sklad podobny tylko wzrocniony druga substancja aktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Moim zdaniem tylko glaca + jakiś dobry pielnik do międzyrzędzi tutaj pomoże. Chwasty są za duże.

 

ja mam inne pytanie czy mogę pryskać 3 tygodniową kapustę metazanexem? na broszurze do 10dni. Chwastów jest niewiele jak nigdy i dopiero wschodzą.. i może obyłoby się bez glacy.

 

 

Miałem ten sam problem i bałem się metazanexu i zrobiłem lentagranem i myślę że obejdzie się w tym roku bez haczki :) Tylko przed opryskiem dwa razy przejechałem wielorakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Witam.może mi ktoś pomoże ? Będę wysadzał teraz kapuste z rozsadników do gruntu i ile zastosować nawózu i jakiego na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Odp na pytania:

-Dla czego tak dużo ???

-Bo kapusta lubi zjeść ;)

-Czy za późno ???

-No w lipcu to się zbiera z pola z nie sadzi jak masz już rozsadę do sadzenia to sadz bo "coś" jeszcze z tego będzie ale jak masz zamiar dopiero wysiewać to życzę powodzenia w uprawie :) Na pw wysłałem ci zdjęcie jak powinna wyglądać kapusta i tej porze :) Nie mogę tu wkleić linka bo pewnie zaraz bana dostanę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

w sumie racja lepiej w poplonie zasiać np buraka cwikłowego czy pekina w sierpniu teraz w lecie nie ma tyle wody i kapusta trochę postoi zanim ruszy i plon już nie będzie taki jak ma być, a jaką masz odmianę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

w sumie racja lepiej w poplonie zasiać np buraka cwikłowego czy pekina w sierpniu teraz w lecie nie ma tyle wody i kapusta trochę postoi zanim ruszy i plon już nie będzie taki jak ma być, a jaką masz odmianę ???

 

 

Nozomi

 

_____________________________________________________________

 

Rozsada już czeka na wysadzenie ,myśle ze jutro już uda mi się ją zasadzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Tomek, wychodzi 1850kg na hektar? ;)

 

Jak chcesz 120t z ha wyciagnac to trzeba troche pod korzen sypnac ;))

Wiadomo ze pod wczesna kapuste takich dawek sie nie stosuje, w 2 miesiace kapusta nie da rady tego wyciagnac.

 

@Jeffo

To odmiana typowo na wczesna pod folie, nie wiem co Ty zrobisz z glowkami 1kg w pazdzierniku, jeszcze wez pod uwage ze wtedy cena jest raczej niska to przy tak malej kapuscie zwroci Ci sie za nasiona, nawozy i ochrone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Nozomi? Z tego co kojarzę to jedna z najwcześniejszych odmian, jeśli będziesz to teraz sadził to powinna wyjść za ok. półtora miesiąca, lecz bardziej ona sałatę przypomina niż kapustę, dla mnie sadzenie takiej odmiany w takim terminie to kompletny niewypał, bo wtedy najbardziej handlowe są odmiany kiszeniowe typu Agressor. Co innego wsadzić kapustę typu Gazelle powiedzmy za miesiąc, na jesień powinna uzyskać duże głowki + do tego miękki liść jako cecha charakterystyczna odmian wczesnych i dobrze się tym handluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Moj dziadek w latach 70 ja uprawial :D w mojej okolicy nikt juz takich odmian nie sadzi od wielu lat.

Masz ciekawy dobor odmian, podejrzewam ze kierujesz sie cena nasion. Napisz chociaz czy towar ma byc do kwaszenia czy do bezposredniego spozycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Po prostu zaczynam się trochę w to bawić ,nie kierowałem się cenną po prostu jakiś koleś pewnie który się nic nie zna ,takie doradził mi w sklepie i takie kupiłem . A są jakieś późnie odmiany tak żeby można było mniej więcej siać rozsade do palet rozsadowych od połowy czerwca do połowy lipca? i zbierać w XX /XI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na produkcje rozsady licz około miesiąca. Potem liczbę dni wegetacji po wysadzeniu w polu. późne odmiany zazwyczaj są 120 i więcej dniowe ( mówimy o wegetacji w polu). Dość elastyczną odmianą jest Landini F1. okres wegetacji 90 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Raz jak mi zabraklo rosady, jeszcze jak sie bawilem w produkcje samemu, na poczatku czerwca zasialem odmiane Arrivist wysadzona na poczatku lipca. Glowki wielkoscia byly podobne do tych odmian o okresie wegetacyjny ~150 dni jednak byle slabo zbite i wazyly 30-40% mniej. Bez nawadniania sadzenie w lipcu raczej odpada chyba ze sie trafi mokry rok. Mozliwe ze teraz sa juz jakies lepsze odmiany, nie sprawdzam tego bo kapuste wysadzam w maju.

 

E.

Odnosnie odmiany landini, sprawdza sie jako poplon po wczesnych ziemniakach, tylko rowniez przydalaby sie deszczownia, jak zle trafisz i wszadzisz w czasie suszy to moze zabraknac sezonu zeby urosly przezwoite glowki.

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Trudno miałem rozsade i kawałek pola wolnego to co mi szkodzi dziś wsadziłem trochę i jutro reszte,może coś z tego będzie .Po wsadzeniu czym pryskać ? Jakieś odżywki,coś na zaraze?

 

ps Tomek84pl to ty sam nie produkujesz rozsady tylko kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Najpierw odzywka z przewaga fosforu dla lepszego ukorzenienia , potem totalem na koniec jak juz beda sie robily glowki z przewaga potasu. Do tego saletra wapniowa kilka razy zeby nie bylo wewnetrzego zbrunatnienia glowek. Mozesz tez siarczanem magnezu jak nie dales pod korzen, tylko NIE wolno mieszac z saletra wapniawa bo sie wytraca osad.

Co do fungicydow to kapuste na biezaca sprzedaz wystarczy tanszymi srodkami, ja stosuje topsin na zmiane z sarfunem, czasem jakis ridomil jak widze maczniaka.

Na chwasty jak nie stosowales nic przed sadzenie to po wsadzeniu fajnie dziala metazanex.

 

Tak kupuje gotowe sadzonki, czesc od lokalnego producenta czesc od Krasonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

To ile płacisz mniej więcej za rozsade na 1ha?

 

w ziemie wsiałem 200kg NPK ,50kg soli potasowej i 50kg saletrzaku na 10arów.

Edytowano przez Jeffo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

7 gr brutto plus moje nasiona , tutaj place za wysiane nasiona niezaleznie od wschodow

11,5 gr netto z transportem od krasonia, ile szt zamowie tyle mam dostac, jak sa braki w tacach to dostaje wiecej.tac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

7 gr brutto plus moje nasiona , tutaj place za wysiane nasiona niezaleznie od wschodow

11,5 gr netto z transportem od krasonia, ile szt zamowie tyle mam dostac, jak sa braki w tacach to dostaje wiecej.tac.

 

 

czyli na 1ha wynosi cię około 1500-2000zł? za rosada + koszt nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj