samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

kmi74    0

Panowie ostatnie 2-lata to dobre ceny bialei w sezonie a klapa z przechowalniczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

witajcie, nigdy nie miałem styczności z uprawa kapusty ale planuje w tym roku pierwszy raz siać kapustę bardzo wczesna, najpierw do tunelu do którego wejdzie około 1 tys sztuk (zakupiłem odmianę RAYMA) a później inna odmiane na pole na około 0.5 ha.

Moje pytania, kiedy siac? ile nasion trzeba zakupić na te pól hektara? jakie środki stosować do prawidłowego rozwoju rośliny w obu przypadkach? jakieś odzywki czy nawozy? w jakich fazach dorastania? Rozsady planuje najpierw wysiać w drewniane skrzyneczki a później pikować do większych (5cmx5cm),dobrze? czy od razu zasiać w multipaletki np takie http://www.gieldarolna.pl/palety-rozsadowe,613394 ? słyszałem ze podobno trudniej utrzymac w nich wilgoc? jak wygodniej później sadzić do tunelu lub na pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz gleby?? Nawadnianie jest?? bo to podstawa przy wczesnej. Kolejna sprawa jak nie masz pojęcia o kapuście to lepiej nie ryzykuj. Po co tracić pieniądze :wacko:

Edytowano przez MichalUrbaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Niech wsadzi raz to mu się odechce ;) Ja zmniejszam letnią, na czerwiec-sierpień 60 tysięcy, więcej nie ma co szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

witajcie, nigdy nie miałem styczności z uprawa kapusty ale planuje w tym roku pierwszy raz siać kapustę bardzo wczesna, najpierw do tunelu do którego wejdzie około 1 tys sztuk (zakupiłem odmianę RAYMA) a później inna odmiane na pole na około 0.5 ha.

Moje pytania, kiedy siac? ile nasion trzeba zakupić na te pól hektara? jakie środki stosować do prawidłowego rozwoju rośliny w obu przypadkach? jakieś odzywki czy nawozy? w jakich fazach dorastania? Rozsady planuje najpierw wysiać w drewniane skrzyneczki a później pikować do większych (5cmx5cm),dobrze? czy od razu zasiać w multipaletki np takie http://www.gieldarol...ozsadowe,613394 ? słyszałem ze podobno trudniej utrzymac w nich wilgoc? jak wygodniej później sadzić do tunelu lub na pole?

 

A jaki masz siewnik do tej kapusty.... :ph34r: ?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

gleba 3 klasa, studnia, duży staw. chce najpierw wychodowac sadzonki w ogrzewanym tunelu a pozniej je posadzic na pole, a jesli chodzi o sadzarke do sadzonek to tez mam w poblizu wiec nie bedzie problemu z pożyczeniem. W tym roku chce na probe zobaczyc jak to wszystko wyglada a w przyszlym chce sie nastawic na wieksza produkcje, ae jak widac kazdy trzyma swego i nie chce pomoc badz doradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak poczytaj cały temat znajdziesz wszelkie informacje. Nikt Ci nie poda gotowej recepty bo taka nie istnieje. Wszystko zależy od pogody i warunków. Nikt CI nie będzie w ciemno doradzał bo później będziesz w nas kamieniami rzucał, że źle powiedzieli. Mam obawy że w tym roku pojawią się znowu skoczkowie i zamiast ceny będzie wielka lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

kamslo a co ty się dziwisz, tutaj są tacy co uczą się robić kapustę od iluś tam lat i zdarzy się że coś nie wyjdzie a ty byś chciał gotową receptę na wielkie zyski w jednym poście

Na nadchodzący sezon to na naukę i praktyke sobie kamiennej głowy zasadź mniej stracisz...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Pytanie do kogoś kto zajmuje się kiszeniem kapusty.

Czym pomalować silos betonowy?

Myślałem o Famoksydzie III, a może lepiej folia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

witam siejecie juz kołek jakie odmiany pod włóknine białej jak pogoda nie wyreguluje to żeczywiście możę być zagłada w 2013 dzięki gradobiciom ceny przez lato były niezłe ale u nas nie bylo gielda rybitwy to z sandomierza handlarze wozili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

kolek czyli prosto w grunt pod plaskie przykrycie

 

kolek czyli prosto w grunt pod plaskie przykrycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek09103    0

na wczesn akapuste trzeba siac na poczatku stycznia i w na poczatku marca ma byc juz posadzona i na maja juz tniesz kazdy tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku marca nie zasadzisz. Tzn zasadzisz ale i tak nic z tej kapusty nie będzie. A siejemy nie w styczniu tylko około 7 tyg przed wejściem w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMINIKCBE    0

Witam .Koledzy czy któryś z was uprawiał odmiane GABRIEL ??Jak plonuje,jaki wygląd estetyczny , jakie wady??

 

Edytowano przez DOMINIKCBE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

Teraz jak się wsadzi kapuste w grunt to się tylko ją zniszczy w nocy jest 0 stopni a w dzień kilka, minie okres wegetacji i nic wielkiego z niej nie bedzie ,a jeśli jeszcze przyjdą mrozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodnik    0

Tiger32 oczywiście chodzi o kapustę wczesną tunelową nie gruntową. Nikt o zdrowych zmysłach nie sadzi do gruntu o tej porze. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Kapucha posadzona pod tunele foliowe i częściowo pod płaską. W tym roku wcześnie ale prognozy pogody są obiecujące.

Ogrodnik, skąd jesteś? Odp na PW


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Dzisiaj posadziliśmy w tunelu foliowym, rozsada ładna nie jak w tamtym roku przetrzymana i wyrośnięta, na pole pod płaskie przykrywki trzeba jeszcze poczekać dopiero pojawił się pierwszy listek właściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

dużo sadzicie kapusty na lato ??????????? ciekawe jak pogoda pozwoli susza ,grad ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj