samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

kmi74    0

Jak by cos drgnelo 0.40gr bez problemu malopolska ale przed chwila robilem przeglad kapusty i niestety zaczyna sie psuc a gdzie do maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasza300    0

kmi74

Gdzie w Małopolsce kapusta jest 0,40 zł? Ja jestem z okolic Charsznicy i wszędzie na skupach w moiej okolicy dają ledwie 0,30zł.

W tym roku cena niedzwignie sie wcale, gdyż eksport jest prawie zerowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U nas cena jest 30-40gr coś zaczyna sie dziać ale bez szału,dobrze ze pogoda sie troche zmieniła bo te wcześniejsze ciepła nie byly dobre dla kapusty.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kalisz wołane 40gr sprzedaż zerowa a jak były na jesieni telefony żeby szykować kapuste tak teraz cisza ja już koncze w przyszłym tyg. cena pod stałą współprace jaka dostaje to 9zł/25 a jak tam dużo towaru jeszcze macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

@rafał bierze ktoś u was na miejscu?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Naszykowane 24tony w kartonach tonowych. Kapusta 2.5kg+. Cena 40gr. Kapusta przechowała się do tej pory elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@rafał bierze ktoś u was na miejscu?

Ostatnio widziałem ze ktoś ladował,z tego co wiem to po 37gr.Ale jak narazie to cisza, miejmy nadzieje ze jakos szybko cos sie ruszy bo moze byc nie ciekawie.

 

lukasx21 odezwij sie domnie na gg:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

wysłałem ci wiadomość na gg


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Do sasza nie chce operowac nazwiskami ale wlasnie na terenie charsznicy jeden skup placi 40gr 1;5-3'5kg a drugi skup za ladna kapuste od 4-6kg placi45gr. Niedziwie sie ze niemasz wiedzy bo to sa zmiany z 2-3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Dziwne bo ja też jestem z okolic Charsznicy i na skupach za kapustę od 1,20 kg.- 3,5 kg cena 32 gr.a za 4 - 6 kg jest cena 45 gr. taka jest cena aktualna.

Edytowano przez Camel7771

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Faktycznie nie wiem kto płaci 40 gr. bo sprzedaję do wszystkich i takiej ceny nikt nie oferuje. A jeśli ktoś płaci to ja zrobię ci 10 ton po 35 gr. to zarobisz 500 zł. bez roboty. ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Sory camel z tym 40gr ale jedna osoba wprowadzila mnie w blad chociaz dzisaj doszly mnie sluchy ze w makowie ladowal ktos po 0.40gr. Dzwonilem tez do chandlarza z pod krakowa oglasza sie na igricie dalby u nas na miejscu 36gr ale nie dyskutowalem czy toilosc tir czy mniej bo ta cena mnie nie interesuje. W kazdym razie ja ciebie znam i ty mnie tez.

 

Sory camel z tym 40gr ale jedna osoba wprowadzila mnie w blad chociaz dzisaj doszly mnie sluchy ze w makowie ladowal ktos po 0.40gr. Dzwonilem tez do chandlarza z pod krakowa oglasza sie na igricie dalby u nas na miejscu 36gr ale nie dyskutowalem czy toilosc tir czy mniej bo ta cena mnie nie interesuje. W kazdym razie ja ciebie znam i ty mnie tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

panowie jaką odmiane kapusty wczesnej polecicie ? zastanawiam się czy wybrać te z krótszym okresem wegetacji i masie ok 1,5 czy dłuższym i masie do 3 kg ? warunki jakie mam to grzany tunel na flance, wielodoniczki na 50 000 sztuk, ponad hektar bardzo dobrego pola, do tego deszczownia i dostęp do wody na podlewanie, rosliny nie będą przykrywane folią ani agro włókniną, jest to mój pierwszy rok uprawy wczesnej kapusty i nie wiem które lepiej wybrać, osłon nie będzie ponieważ wszystko daje pod sprawdzoną uprawe ziemniaka. co polecicie ? może jakaś konkretna odmiana ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Tropot i obawiam sie ze ostatni a te dni to nie beda mialy wiekszego znaczenia u nas to nawet miastowi odbierajom dzierzawy pod wczesnom.Pamietaj gdzies zgubil tam szukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

No i ja mogę Ci wytłumaczyć. W normalnym roku cena za wczesne bez okryc to 1-1,2zł. W tym roku większość wczesnych i średniowczesnych kapustnych była droga. Wystarczy ładnie policzyć, że sadzimy ok 50 tys szt na ha razy niech będzie 4 zł i wychodzi piękny wynik 200000 zł z ha. No kosmiczna kwota!

 

Teraz trzeba się zastanowić jakie były powody takich cen. Ciekawe, może faktycznie to jest super dochodowa uprawa (z sinusoidalną zmienną cen rynkowych)? A może te ciągłe opady i gradobicia w 2013 zniszczyły dużą częśc upraw?

Tak jak np u mnie gdzie z hektara zostało 0,5ha. I możliwe że tak było u każdego kto zazwyczaj zajmuje się tą uprawą.

 

Niech teraz w roku 2014 wszystko uda się ładnie i gładko. Ja będe miał hektar i każdy kto zazwyczaj zajmuje się wczesnymi bedzie miał tyle co zawsze, ale dodatkowo będzie jeszcze drugie tyle NAPALEŃCÓW ze swoimi hektarami wczesnych kapustnych. Wtedy można łatwo wyliczyć 50 tys x 0,5zł wychodzi 25000zł.

 

Teraz pomyśl sobie kolego czy chce Ci się "szukać tego co zgubiłeś" tak jak to pięknie ujął kolega kmi74 w uprawie kapusty, skoro masz już swoją SPRAWDZONĄ uprawę wczesnych ziemniaków.

 

Jeśli te proste wyliczenia nie obrazują sytuacji to poproś kogoś doświadczonego zeby zrobił Ci zestawienie kosztów w uprawie wczesnych kapustnych. Może będzie jaśniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Kolega lampo przedstawil tutaj bardzo optymistyczna wersje po 2-latach dobrych cen kapust wczesnych ktorebyly dosyc wysokie az do jesieni i 3-roku totalnej klapy kapusty przechowalniczej obawiam sie ze trzeba bedzie ja sprzedac talerzuwce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

koledzy zgadzam sie z wami jesli pogoda nie zniszczy tego co bedzie wsadzone to zycze wszystkim powodzenia. Cena będzie oscylowała w granicach 40-50gr i tylko talerzówka ja spotka bo co z tego że niektórzy z nas mają stałą współprace jak przy takich cenach nie bedzie sie opłacać zbierać z pola. A tzw. skoczków sie bardzo w tym sezonie obawiam jesli kolego masz ziemniaka wczesnego to po koleżeńsku ci powiem nie baw sie we wczesny towar bo to szkoda twoich nerwów i twoich pieniedzy a w normalnych warunkach pogodowych od lat jedziemy na zero a w powodziowych nie mamy co zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Panowie co tam slychac w kraju z cenami i zejsciem bialej u nas w malopolscena 100% mozna sprzedac po 40gr calego tira.I wydaje sieze ruch za biala coraz wiekszy a jeszcze podejrzewam jest to oczywiscie moje zdanie ze zdecydowana wikszosc jak na ten okres czasu posiada kapuste kiepskiej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Nie raz tak bywało w przemyśle. Kto jeszcze zbiera kombajnem i osiagnie plon powyżej 120t/ha to coś zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Tak bo kombajn pewnie dostał za darmo a traktory ma na wodę, 120 ton mu urosło bez nawozu a kapusta to chyba Kamienna Głowa czyli 50zł za nasiona na hektar ;) 70zł za tonę nawet przy wydajności 150 ton z hektara to co najwyżej odzyskanie kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj