samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Szyna    0

Ta która ma 80 dni (Quartz) nie więdnie ale właśnie się boje że wkońcu padnie. A druga ma ponad 40 dni i właśnie pada. Jeszcze nigdy nie miałem takich problemów ze śmietką. Zawsze zabezpieczyłem rozsade przed sadzeniem później oprysk po posadzeniu i śladu nie było a w tym roku tragedia. W tym roku już się nie podniosę. Masakra......

Edytowano przez Szyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z góry przepraszam,że tak zupełnie z innej beczki,ale chciałbym się dowiedzić jak jest u was ze zbytem kapusty białej, jestem z woj.pomorskiego i koło mnie za bardzo nie ma przetwórni czy coś w tym stylu, kilka juz lat nie miałem kapusty w wiekszej ilości, a planuję pod przyszły rok zostawic około 1 ha na uprawę własnie kapusty, czy mógłby mi ktos pomóc? jak zdobyć np.kontrakt na to warzywo?

 

z góry dziękuję za pomoc!!!

Edytowano przez maciekmaciek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Nie musisz mieć żadnego kontraktu na kapustę. Poszukaj w internecie kto kisi kapustę, ludzie swoje strony mają, zresztą jeśli będzie zejście na kapustę to dasz ogłoszenie że masz do sprzedania i sami cie znajdą, a jeśli zejścia nie będzie to tależówka i wiesz co dalej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Już się zaczyna ;) "kilka juz lat nie miałem kapusty w wiekszej ilości, a planuję pod przyszły rok zostawic około 1 ha na uprawę własnie kapusty" :D

 

Co do śmietki kolego to nie widzę innego wyjścia jak podlewanie jej, chociaż tą mniejszą powinieneś podlać tylko, że jak już pada to może być za późno niestety :/ Ta 80-dniowa jak już wiąże główki to powinna dociągnąć bez problemu. Masz deszczownię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Niestety nie mam. a Może by ją dokarmiać dolistnie jeżeli ma uszkodzony system korzeniowy to poprzez liścia będzie pobierać składniki i zrobi główki. Właśnie myślę coś wykombinować do opryskiwacza polowego, jakieś lańce żeby podlać to kapustę 40 dniową pod korzeń. Może być podlewana Dursbanem bo dość sporo mi go zostało????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiaj się tylko podlewaj liście składają się do środka więc płyn i tak pleci pod korzeń stężenie 1l na 800 litrów wody koło setki pod kapuche i masz problem z głowy pytanie tylko dlaczego tak długo się zastanawiasz dursban jest środkiem bardzej na wierzch niż pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Spróbuje jeszcze raz opryskać ale nie wiem czy to coś pomoże bo już pryskałem Danadin 1000l wody puźniej Proteusem i śmietka dalej szaleje. Nie widzę żeby chodź trochę padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak tam u was kondycja zimowych kapust? jakie prognozujecie ceny?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Kolego Szyna na smietke najlepiej wychodzi Movento, dawka 0,75l ha przy malej kapuscie i po problemi nawet jak larwy sa juz pod korzeniem. Nie wiem czy zadziala na ta duza, sprobuj moze podnies dawke do 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Witam panowie próbowałem już wielu środków, dawałem nawet 1600l na ha. Nie pomogło. Dopiero użyłem Proteus w dawce 1 litr na ha w 350l wody żeby dokładnie pokryć liścia bo działa on systemicznie i po 7 dniach śmietka w końcu padła. Ale trochę przerzedziła kapustę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysztofor    0

Jak tam u was kondycja zimowych kapust? jakie prognozujecie ceny?

Kapusty zimowej w mojej okolicy mniej,do kwaszenia sporo,brak deszczu nadal.

Jest szansa na dobra cene.

Swietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U nas też mało widać kapusty na polach - łódzkie. I kapusty ogólnie są słabe. Z pewnością cena powinna być lepsza niż rok temu ale co będzie to się okaże.

 

Ja obecnie sprzedaję kapustę białą kaliber od 1kg w zwyż na markety po 1zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Na kilogramy z pola po złotówce to pasuje... Oby się ta cena utrzymała cały sezon...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Mam na jednym polu 1 ha kalafiora Kacper, 1 ha kapusty czerwonej, 1 ha kapusty włoskiej i znowu 1 ha kalafiora Kacper, 1 kalafior lekko śmietka zjadła, kapusty nie ruszone, i ten ostatni 1 ha Kacpra, zostało jakieś 20%, 80% zjadła śmietka. Wszystko sadzone ok 10 czerwca, jednakowo opryskiwane, czy śmietka atakuje losowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Witam, jakimi środkami zwalczacie choroby, dotychczas poszedł Topsim i Amistar, co jeszcze dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

gwarant, zato, amistar. Topsin o tej porze to chyba słaby pomysł bo z tego co słyszałem to spowalnia wegetacje... Ja mam w tym roku zamiar zastosować polyversum, stosował ktoś z was ten srodek? jaki efekt?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Polyversum używam do pietruszki. Robisz oprysk 2 razy i efekt jest całkiem dobry bo pietruszka biała rośnie, niema na niej rdzy, oczywiście jeśli zbierzesz w odpowiednim czasie. Na kapustę to pierwszy raz słyszę żeby ktoś to stosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

chyba bedą szalone, bo susza troche doskwiera.... ;/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj