samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Badylarz    15

Niezłe jaja w tym roku, mało kto posadził te najwcześniejsze pod tunele a w sumie to co wsadzone to pewnie w miejscu stoi bo co to za temperatury, jedynie ostatnie kilka dni w dzień przebija się słońce przez to trochę cieplej jest pod folią ale noce nadal zimne, wegetacja praktycznie stoi w miejscu. W tunelach stoi masa rozsady, która powinna być wysadzona już dawno, jedne pod tunele, inne pod folię płaską czy włókninę. Gdy będą warunki to sadzenia i wszyscy z tym ruszą to będzie niesamowity wysyp kapusty w jednym czasie bo wszystko się zwali z jednego terminu sadzenia, wiadomo, że kapusty wczesne mają różne okresy wegetacji powiedzmy od 50 do 70 dni. Swoją rozsadę mam taką, że powinna być do sadzenia pod koniec kwietnia bo typowo wczesnych odmian nie robię.

 

Ale prawda jest taka, że kto ma towar w chłodni to weźmie za niego pieniądze pod koniec sezonu bo jeszcze dużo czasu minie zanim będzie młoda polska kapusta czy pekin. Tak więc moim zdaniem biała i pekin to towar, który zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w okolicy był przedstawiciel firmy nasiennej i powiedział że to co było zasadzone to nie ma szans że będzie główka wszystko pójdzie w kwiat jarowizacja czy coś ja sadze że nie będzie najgorzej bo trochę się namarnuje i powstanie duża luka na rynko pod folią zawsze będzie wcześniej niż na grunt oczywiście jeśli nie przyjdzie mróz i skosi grunt tak też bywało tak więc teraz jedynie co pozostaje to podtrzymywać rozsadę przy życiu i reanimować ją przed sadzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0

u nas niektórzy już kasują wcześniejsze nasadzenia pod tunele i sadzą tam od nowa rozsadę przeznaczoną pod włókninę i płaską folię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody9    2

A z jakiego rejonu kolego jesteś ? W tym roku z wczesnym warzywem będzie pewnie nie ciekawie po tych mrozach pewnie kapusta pójdzie w kwiat. Chociaż nie tylko kapusta u nas ludzie mieli selery powysadzane w tunelach na te mrozy tez wszystko pewnie pójdzie w kwiat . Wszystko przemawia ze warzywa powinny płacić w tym roku bo w pole wcześniej jak kolo 20 kwietnia się nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jfry    0

Robiliście juz cokolwiek przy kapuscie pod folią ,czy tylko podglądanie czy zyje?A może jest jakiś spec od zimowej agrotechniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

jak tam koledzy wygladaja sadzonki kapusty i kalafiora które miały isc pod włóknine bo pewnie bedzie trzeba przetrzymac do konca kwietnia. tylko ja nie mam takiej dużej zamrażarki żeby miesiac przetrzymać rozsade heheh jak tam u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Roślinki wyglądają całkiem dobrze, nawet sporo urosły. Ale pojawił się następny problem - topniejący śnieg podtapia fragmenty uprawy, ehhhh :/


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jfry    0

Kapusta -środkowe rządki ok,od folii nędzna.Kalafior raczej słabszy.Ale po miesiącu kiszenia pod tyloma szmatami co sie dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Rozsada do gruntu przyjechała przed świętami i kisi sie w chłodni Dziś przychodzi następna . Chyba zacznę sprzedawać w tacach na sałatkę . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Dziś ujrzała światło dzienne w tunelu foliowym . Zniosła to dzielnie . Lepiej niż ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Dzisiaj słoneczko świeci po śniegu wspomnienie , gdzie nie gdzie po rowach i w zagłębieniach trochę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebsad    0

Chciałbym rozpocząć w tym roku uprawę kapusty białej i w związku z tym mam parę pytań dotyczących odmian kapusty. :) Mam zamiar posadzić Ambrosię F1, Atrię F1 i Brigadier F1 - jednakże mogę wybrać maksymalnie jedną odmianę i nie wiem, która z nich okaże się najlepsza gdyż nie mam w tym temacie zbytniego doświadczenia. Pozdrawiam i dziękuję z góryza wszelkie pomocne odpowiedzi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jfry    0

Jeśli zaczynasz to podstawą jest wiedza ,choćby książkowa,o uprawie,nawożeniu itd. A odmiana -na początek każda dobra,jeśli dobrze sprzedasz .Troche szczęścia też nie zaszkodzi-susza ,grad czy robale - tego nie załatwi żadna odmiana. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Chciałbym rozpocząć w tym roku uprawę kapusty białej i w związku z tym mam parę pytań dotyczących odmian kapusty. :) Mam zamiar posadzić Ambrosię F1, Atrię F1 i Brigadier F1 - jednakże mogę wybrać maksymalnie jedną odmianę i nie wiem, która z nich okaże się najlepsza gdyż nie mam w tym temacie zbytniego doświadczenia. Pozdrawiam i dziękuję z góryza wszelkie pomocne odpowiedzi! :)

 

Pierwsze i podstawowe pytanie, które powinieneś sobie zadać to "Gdzie ją będę sprzedawał?" Kwaszenie świeży rynek czy przechowanie i potem na markety/export jak już sobie odpowiesz na to pytanie to zajrzyj do katalogów firm nasiennych, popytaj sprzedawców i dopiero potem wybieraj odmiane. Wiadomo, że duże znaczenie ma też to jaką glebę chcesz przeznaczyć pod kapuchę, czy masz nawadnianie i jakie zastosujesz nawożenie itd.

 

pozdrawiam.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Kolego sebsad nie powinno pasc pytanie jaka odmiane kapusty masz wybrac. Ty zdajesz sobie sprawe że wiele producentów zderzyło sie z tym problemem i w wielu sezonach odniosło porażke testując nowe odmiany w swojej produkcji a co za tym idzie mieli spore straty finansowe bo nie spelniła oczekiwan producenta a tym bardziej odbiorcy, wiec nikt ci tu nie poda gotowej recepty na solidny towar . Próbuj sam posadzisz kilka sezonow to sam bedziesz wiedział co masz wybrac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas na podkarciu (Beskid Niski) kapustę sadzi się na własny użytek: na obiad, kiszoną i dla zwierząt. Roboty przy tym trochę jest ale się opłaca niż kupować w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

urzekła nas twoja historia...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj