Zaloguj się, aby obserwować  
robert812

Opryskiwacz, nowy polski, czy zachodni używany?

Polecane posty

robert812    101

W najbliższym czasie muszę zakupić opryskiwacz, ma on mieć ok 2000l i 15 metrów belkę. Oczywiście na kołach ciągany. Pytanie tylko, jaki? Są na allegro różni producenci którzy oferują nowe opryskiwacze tego pokroju za cenę do 20 tys zł.

Osobiście jednak już kilkukrotnie plułem sobie w brodę, że kupiłem nowy polski bubel zamiast nawet 15-letniego zachodniego. Tak było na przykładzie rozsiewacza nawozu, pługa, czy siewnika zbożowego. Oczywiście być może są również polskie dobre nowe maszyny ale niestety w ich przypadku ogranicza mnie cena. Doradźcie mi, czy kupić opryskiwacz polskiego drobnego producenta za niewielką cenę, czy może używany 20-letni zachodni? A może polecicie mi jakiś konkretny model? Proszę o radę, miałem kupować dopiero wiosna ale widzę, że cały czas ceny wzrastają więc lepiej już nie czekać. Znalazłem ostatnio cos takiegohttp://moto.allegro.pl/opryskiwacz-na-kolach-pojemnosc-2200-tys-litrow-i1853827253.html Wiecie może czy to jest cos warte?

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

JA jednak wybrał by nowy Polski sprzet. Jednak 20 letnia maszyna bedzie napewno awaryjna a nowy sprzet pewnie pochodzi pare lat bez usterki.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ja bym wybrał jednak stary używany z zachodu! jak masz wydawać 20 tys za nowy polski to za tą cenę kupisz naprawdę fajny zachodni sprzęt. Sam mam starego RAU 600l i służy mi już kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu też miałem taki dylemat. Kupiłem Hardiego 1600l, 15m, ciągany na dolny zaczep za 10tys. Przerobiłem go z ojcem na belkę skrętną i na 18m. Cały osprzęt (przewody, końcówki,dysze,zawory itp) zakładała nam firma pana Jacka Króla z Bierutowa która modernizuje opryskiwacz na częściach TeeJet.

Za jego usługę zapłaciliśmy około 9 tys . W tym roku założyli mi komputer do niego i jestem bardzo zadowolony.

 

Także na Twoim miejscu poszukał jakiegoś klamota i zgłosił się do jego firmy. Popatrz w moją galerię jak on teraz wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

O nowym to bym sie nawet nie zastanawiał. Teściu i dwóch kuzynów kupiło z 5 lat temu takie coą tylko że starsze modele, kwadratowe http://otomoto.pl/opryskiwacz-nodet-300-l-24-m-rolstar-A49200.html i pryskają bez awaryjnie ponad 80 ha.Ja kupiłem Tecnomę z 83roku [miał być z 93] roku 4200 pojemność z komputerem dawki, rozkładany hydraulicznie. Spryskałem ponad 400 ha i żadnej awarii poza wymianą dwóch węży. http://otomoto.pl/tecnoma-A88719.html dosłownie takiego kupiłem tylko 4200 i za 12,5 tyś, ale w listopadzie.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No własnie. Obawiam się tych polskich rzemieślniczych zagadek. A fajna maszynę można juz nawet za 10tys wyrwać. Włożyłbym w niego jakieś 2 tys. i sprzęt jak ta lala. Jeden opryskiwacz polski nowy (zawieszany) kupiliśmy w 2006 roku. Pryskał na 50ha i w tym roku należałoby juz mu wymienić na nowa pompę i całe lance bo niedługo sie pourywają, poza tym rama bardzo pordzewiała. Na szczęście trafił sie klient i sprzedalem go za pare złotych. Kupiłem natomiast drugi, oczywiście nówkę 600l 12m śmiesznej firmy Tolmet. Niby opryskałem nim ten sezon ale mam dość tego ciągłego jeżdżenia po wodę i tracenia czasu. Przyszedł czas na ciągany opryskiwacz o dużej pojemności zbiornika. A ten mały, nowy i tak mi sie przyda na pole oddalone o 50km od gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Teraz to wszystko rzemiosło nie wiadomo jaką formę wybrać najlepiej to nowy Pilmet lub Krukowiak ale coś używanego dobrego też można złapać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ooo Pilmet elegancki. Aż dziwne, że ktoś go sprzedaje. Skoda, że nie ma belki hydr. rozkładanej, ale za to ma kompa.

robert812 według mnie byłby to bardzo dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Nowy taki opryskiwacz (z takim wyposażeniem) to wydatek ok 45- 50 tys zł NETTO, więc cena wydaje się atrakcyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

No niestety, tyle kosztują dwa kółka i beczka. Dlatego, jak wspomniałem wcześniej, cena jest bardzo atrakcyjna. Należy go dobrze przejrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj