czarnyyyy

Deutz-Fahr 5485-Opinie

Polecane posty

dziejko    1

Mam zamiar kupic df5485ht, szkoda ze tak malo urzytkownikow sie tu wypowiada. Jezeli ktos zna ten kombajn to prosze o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Mam zamiar kupic df5485ht, szkoda ze tak malo urzytkownikow sie tu wypowiada. Jezeli ktos zna ten kombajn to prosze o info.

 

A co chcesz wiedziec pytaj smiało posiadam taki kombajn od 2007 roku i co nieco juz wiem na jego temat


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

DF 24 napisz jakie masz wyposazenie (dodatkowy beben?, stól d do rzepaku?). Ile można nim w normalnych warunkach wykosic, i jak ze spalaniem? Niektórzy pisali ze mozna nim przerobic nawet do 15 ton, ale nie chce mi sie w to wierzyc. Jak z serwisem i ewentualnymi usterkami, ile czasu potrzebujesz zeby go wyczyscic i nasmarowac. No i jak z czesciami i obsługą, mozna przy nim troche samemu pomajstrować czy potrzebny serwis. Z gory dzieki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

DF 24 napisz jakie masz wyposazenie (dodatkowy beben?, stól d do rzepaku?). Ile można nim w normalnych warunkach wykosic, i jak ze spalaniem? Niektórzy pisali ze mozna nim przerobic nawet do 15 ton, ale nie chce mi sie w to wierzyc. Jak z serwisem i ewentualnymi usterkami, ile czasu potrzebujesz zeby go wyczyscic i nasmarowac. No i jak z czesciami i obsługą, mozna przy nim troche samemu pomajstrować czy potrzebny serwis. Z gory dzieki za informacje.

 

Mam dodatkowy beben,stół,komputer LH500 i system DHC trzymanie ustalonej wysokosci hederu ale powiem ci ze niepotrzebnie to brałem co do czyszczenia i smarowania i tankowania 30 minut i po robocie,ze spalaniem to różnie jak mu dasz w dupe to i 20 spali a jak spokojnie to minimum 15 Co do czesci cena poruwnywalna jak w innych zachodnich markach a pomajsterkowac oczywiscie ze mozesz samemu nie jest skomplikowany wiadomo jak cos powarzniejszego to serwis a z wydajnoscią to ja max 14 ton machnełem ale wysyp w locie bez zatrzymywania


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

DF24 wielkie dzięki! Jak nie masz nic przeciwko to miałbym jeszcze pare pytań. Spalanie to mam nadzieje ze podałeś na godzine a nie na ha. Ile godzin juz machnąłeś i jakie najpoważniejsze usterki? Czy maszyna ma jakieś słabostki na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Z tego co piszesz to wydajność całkiem niezła, a silnik nie za słaby w tęgim zbożu z włączoną sieczkarnią i wysypem w locie? Czy znasz może NH tc5070, potafiłbyś porównać te dwa kombajny, bo na razie df to mój number one, ale nh to druga opcja. Do tej pory miałem do czynienia z kilkoma ciągnikami Deutza i Same i jak na razie wszystkie sprawują się bardzo dobrze, dlatego mysle tez o kombajnie df. Jeszcze raz dziękuje za informacje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

DF24 wielkie dzięki! Jak nie masz nic przeciwko to miałbym jeszcze pare pytań. Spalanie to mam nadzieje ze podałeś na godzine a nie na ha. Ile godzin juz machnąłeś i jakie najpoważniejsze usterki? Czy maszyna ma jakieś słabostki na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Z tego co piszesz to wydajność całkiem niezła, a silnik nie za słaby w tęgim zbożu z włączoną sieczkarnią i wysypem w locie? Czy znasz może NH tc5070, potafiłbyś porównać te dwa kombajny, bo na razie df to mój number one, ale nh to druga opcja. Do tej pory miałem do czynienia z kilkoma ciągnikami Deutza i Same i jak na razie wszystkie sprawują się bardzo dobrze, dlatego mysle tez o kombajnie df. Jeszcze raz dziękuje za informacje i pozdrawiam.

 

Spalanie oczywiscie na godzine Usterki to padła skrzynia biegów i małe zwarcie instalacji elektrycznej usterki usuniete na gwarancji szybko i sprawnie przez serwis na który złego słowa nie powiem Silnik wystarczający wzupełnosci pochodze z zuław i mam nie chwaląc sie wysokie wydajnosci i niemam problemu 170km wystarczy w zupełnosci Co do NH5070 to jest o wiele wydajniejszy kombajn od DF sąsiad ma NH5070 i jest o wiele wiekszy i wydajniejszy ale sprawnosc tego kombajnu zostaje w tyle daleko za DF to są słowa mojego sąsiada poprostu nie jest zadowolony z tego NH Ja swojego DF sprzedaje i w zamian tez kupujemy DF 6040


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Z tą skrzynią to chyba jakas wada fabryczna, co? A już po gwarancji, były jakieś poważne awarie? Jak z młóceniem i czyszczeniem ziarna, przy wydajności tak ok. 10-11 t/h nie leci za duzo do tyłu? Aha, a masz jakieś czujniki strat i jak one działają, można troche na nich polegać? Napisz co oznacza konkretnie że df jest o wiele sprawniejszy od nh, chodziło Ci o niezawodność i bezusterkowość czy o coś innego? Też myślałem troche o df 6040 ale troche za duży i za drogi jak na moje potrzeby i możliwości. Ciekawi mnie jak ci pójdzie sprzeadaż i ile za niego dostaniesz? W sierpniu sprzedawałem 5-cio letniego Same Silvera i dostałem niecałe 70% ceny nowego, mi sie wydaje ze to nie duzo, ale wszyscy handlarze twierdzą, że znalazłem świetnego klienta. Ciekawe jak to jest ze stosunkowo nowymi kombajnami? Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Koledzy przyglądałem sie temu kombajnowi dokładnie i uwazam że ten kombajn ma zbyt małą powierzchnię sit i wytrząsaczy w stosunku do dwóch bębnów młócacych które posiada. Zwróccie uwagę najmniejszy model tej serii czyli 5445 ma identyczne sita i wytrzasacze a ma jeden bęben młócacy. Dlatego uważam że nie wykorzysta sie maksymalnej przepustowosci tego 5485 na młocarnich, gdyż wtedy poprostu będzie robił straty bo nie da rady tej masy z tyłu wyszyscic. Porównując do new hollanda TC 5050 ten deutz fahr uchodzi za kombajn duzo wydajniejszy. Pytam tylko: na jakiej podstawie ???? TC 5050 ma ma taką samą powierzchnie sit i wytrząsaczy jak ten deutz fahr. A biorąc pod uwage fakt, że blachy w TC 5050 są odsuniętę po ok. 8 cm z kazdej strony od wytrząsaczy to ta powierzchnia w TC jest wieksza niż w deutz fahr 5485. Uwazam ze deutz fahr 5485 może zrobic powiedzmy 10 % wiecej niz new holland, ale nie tak jak tutaj piszecie 60 % wiecej, bo tylko ten dodatkowy bęben takiej róznicy nie zrobi, bo to co sie wymłóci trzeba jakos wyczyscic a ma za małe sita i wytrzasacze zeby maksymalnie wykorzystac przepustowosc młocarni. I nie mówie tego zeby pokozac jaki to new holland jest swietny a deutz fahr jaki zły, bo nie uwazam zeby maszyny df były złe. Taka sama sytuacja jest w przypadku Claasa Avero, który ma takie same sita i wytrząsacze jak poprzednik dominator 150, tylko ma dodatkowy bęben który w tej sytuacji niewiele zwiekszy jego wydajnosc, moze 10% ale napewno nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Wydaje mi się, że wydajność avero to troche wiecej niz 110% dominatora. Moim zdaniem dodatkowy wstepny beben nie tylko zwiększa przerobowość młocarni ale takze (a może przede wszystkim) powoduje, ze młócona masa jest lepiej odseparowana oraz przechodzi przez młocarnię w jednakowym i równym tempie, a w wyniku tego sita oraz wytrząsacze mają mniej do zrobienia. Dlatego kombajn ma wieksza wydajność. To prawda, ze sita w df54 i nh 5050 są podobne ale całkowita powierzchnia czyszczenia jest troche wieksza w df-ie. Po za tym 5485 ma 5 wytrząsaczy (a nh 4) i ich powierzchnia też jest wieksza. Moim zdaniem df 5485 może byc lepszy od nh5050 o ok. 30-40%, ale nie chce mi sie wiezyc opiniom, ze jest w stanie przerobić do 15t na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

tak rzeczywiscie ma 5 wytrzasaczy ale bardzo wąskich przez co ich powierzchnia jest naprawde nieznacznie wieksza niż w nh tc 5050,(6 cm wiecej szerokosci wytrzasacze, ale ok. 10 cm krótsze niz w nh i do tego blachy w nh odsunięte po 8 cm od wytrząsaczy co daje 120 cm szerokosci tyłku przy 110 cm w deutz fahrze ) w suchym zbozu w srodku słonecznego dnia myslę ze nie zrobi wiecej od tego new hollanda (moze 10% ), troche wiekszą przewage moze miec kiedy zboze łapie wilgoc wieczorem, wtedy new hollandem z jednym bębnem szybko sie nie pojedzie, generalnie uwazam tak, ze jesli new holland 5050 zrobi 8 ton na godzi bo taka jest jego osiagalna wydajnosc to ten deutz fahr 5485 wiecej jak 10 ton na godzine nie wycisnie i nikt mnie nie przekona, znajomy ma takiego w mojej okolicy i naprawde szału nie robi, powyzej 10 ton na godzine to zrobi TC 5070 który jest kombajnem zdecydowanie wydajniejszym od tego deutz fahra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

@karol19 jakie są u was wydajności? , bo na żuławach 8-11 t/ha w pszenicy, więc wydajność kombajnu w t/h będzie większa niż przy plonie 4-5 t/ha; ja wierzę użytkownikowi DF24 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kolega jeśli nawet plon z hektara jest mniejszy to kombajnem możesz pojechac szybciej i wydajnośc kombajnuw tonach na godzinę będzie taka sama, tak wiec plon nie ma tu znaczenia,chyba że będą to 2 tony z hektara, ale u mnie pszenica też potrafi dac 8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

w mojej miejscowości kupili sobie df5445 robi w ok 40min/ha ale jestem inż.mechaniki i interesowały mnie zagadnienia technogiczne wykonania tej maszyny ,sam mam zo56, gdy kiedyś obejrzałem tego deutza wszedłem dosłownie wszędzie to za cenę 342 tys zł spodziewałem sie czegoś więcej poprostu szału mima! prostota te same rozwiązania techniczne co w latach 60-70 tylko lepiej wykonane. z nowych kombajnów w okolicy jest jeszcze jd1515; nh5070 ten mi się spodobał a przynajmniej jego rozwiązania; mf activia też dobry i jest ocynku ale przepał mniejszy od nh; i jest dużo clasów dominatory 67 i 150 też wg mnie szału ni ma, to samo co w latach 80 tylko nowe


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Generalnie jest moim zdaniem tak, że właściciele kombajnów wypowiadających się na forum trochę podkręcają możliwości swoich maszyn. Sam jestem szczęsliwym posiadaczem df5485ht i po jednym sezonie pracy mogę powiedzieć, że 10 t/h to tylko w optymalnych warunkach. Można oczywiście i więcej, bo młocarnia ma naprawdę duże możliwości, ale ja mówię o wydajności przy rozsądnym poziomie strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

ten kombajn mógłby sporo więcej gdyby miał większe sita, to one go ograniczają i myślę że aby straty były małe to 8 ton na godzinę maksymalnie da radę, wydajność jego porównywalna do TC5050, słyszałem też opinie że w słomiastych zbożach wógole sobie nie radzi, trzeba bardzo wolno jechać bo zapycha się sieczkarnia i ślimak nawrotny, czy kolega dziejko może to skomentować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Nigdy nia miałem problemu z sieczkarnią ani tym bardziej z ślimakiem nawrotnym.Co prawda większość słomy szła na pokos,ale kilkadziesiąt hektarów było ściętych i sieczkarnia sobie radziła. Nie wiem jak będzie w przyszłości, w tym roku ze względu na wilgotną pogodę słoma była krucha i łatwa do pocięcia. Pierwszy raz słyszę o tego typu problemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

ten kombajn ma tą właśnie wadę, że ma zbyt małe sita do tego systemu omłotu, poza tym ja słyszałem że nie nadaje się do słomiastych zbóż, w niskopiennych idzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Wiesz Karol,nie ma maszyn idealnych, gdyby miał większe sita to można by narzekać,że za mała młocarnia względem sit... Jak kosisz za szybko to albo zapchasz młocarnie, albo masz straty, albo silnik za słaby itd..., nigdy wszystko w jednym momencie się nie zablokuje :). Moim zdaniem za te pieniądze w tej klasie kombajnów trudno znaleźć coś lepszego, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Tak jak napisałem wyżej,10t/h to optymalne warunki i raczej bez postoju na wysyp. Ale ja nie dodaje kilku ton wydajności i nie chce mi się wierzyć, że jakiś dominator lub 5050 może zrobic podobną robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

@dziejko podziel sie wrażeniami po sezonie ? jakie wady i jakie zalety zauważyłeś, jak było z awaryjnością?usterki bądz poważniejsze awarie były? ile ha nim wykosiłeś,jesteś zadowolony z wyboru? bardzo ciekawi mnie ten kombajn. A jeszcze jak można wiedzieć to jaką cene dałeś i z jakim wyposażeniem ? z góry dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

dziejko, skoro Tobie sie nie chce wierzyć że TC5050 zrobi podobną robotę do Twojego to mi się nie chce wierzyc, że Twój zrobi 10 ton na godzinę, ten kombajn ma zbyt mała powierzchnie sit i sama przepustowość młocarni tu nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

do Seremiak

Trochę sporo pytań jak na raz, ale spróbuje. Jestem bardzo zadowolony i moim zdaniem za te pieniądze nie kupiłbym nic lepszego, choć oczywiscie nie ma rzeczy idealnych i małe usterki się zdarzały.Po pierwsze były problemy z komputerem, nie mierzył mi hektarów a pod koniec żniw cały czas pokazywał tylko jeden ekran. Po drugie padł jeden elektryczny siłownik od regulacji motowideł, po trzecie juz na samym początku delikatnie przciekał olej na dojściu do siłwnika podnoszącego heder. Po za komputerem serwis poradził sobie w dobrym tempie z usterkami. Wykosiłem troche ponad 200 ha. Dodatkowy bęben zwłaszcza przydaje się wieczorami gdy ziarno jeszcze suche a słoma już wilgotna, normalne kombajny kończyły robotę około 10-tej, a ja bardzo często zjeżdżałem o pierwszej lub drugiej w nocy. Pomimo tego, że to były moje pierwsz żniwa jako kombajnisty ani razu nie złapał na młocarni.

do Karol19

Nie mam zamiaru się licytować co jest prawdziwe a co nie, ja piszę tylko o moich własnych spostrzeżeniach i nie upiększam tej maszyny tylko z tego powodu,że ją posiadam, sam uważam, że poprzednicy piszący tutaj o tym df-ie trochę zawyżali jego możliwości, ja staram się pisać prawdę.Dodam tylko,że trzeci bęben czasami zwany separatorem sprawia , że młócona masa przechodzi przez kombajn bardziej równomiernie i jest wstepnie oddzielona, co w pewnym stopniu odciąża zarówno sita jak i wytrząsacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      xxxxxx
    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Darius2000
      Witam, mamy pewien problem ponieważ ostatnio sprzedaliśmy ciągnik agrolux75 a dziś zakupiliśmy Agroluxa 320. Mam problem z zakwalifikowaniem przedniego tuza, na obecnym ciągniku mam 920mm po zewnątrz ramion. W poprzednim było to 780mm. Nie wiem teraz co robić ponieważ maszyny nie pasują do ciagnika (jest to tylko pług do śniegu i spych do ziemi oraz obciążnik). Przerabiać tuz czy też maszyny? Jakie wymiary powinien mieć tuz bo już zgłupiałem.
    • Przez mmaarrcciinn
      sprzedam obciążniki na koła do ciągników Deutz-fahr Lamborghini Same. 
      Cena 250/sztukę

    • Przez Tommekpol
      Do zaoferowania mamy ciągnik Deutz-Fahr model Agrotron 120 z 2007 roku wraz z ładowaczem Quicke Q65. Ciągnik wzięty w rozliczenie prosto od rolnika. Stan oceniamy na dobry. 
      Cena: 103 000 zł (netto)
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu tel. 606 648 578 

      Ciągnik do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock

      90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga

      Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc.










×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj