spajki01

Pole odłogowe

Polecane posty

spajki01    1

Cześć dostałem pole pola które stały przez długi czas odłogiem uporałem się z drzewkami które tam były i chwastami teraz tylko przydała by się orka. Mam prośbę a zarazem zapytanie do was co jest lepsze zasiać teraz pszenicę na wybitym polu które długo stało odłogiem czy na wiosnę zasiać poplon w stylu gorczyca podajcie propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

przed orką możesz przejechać czymś typu kultywator lub talerzówka z lekka i dopiero orka i można śmiało siać zboże po pokoszeniu tej pszenicy na zboże można dać potem poplon i na zimową orkę ciut gnoju i zaorać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Ale to pole było wcześnie orane i boję się trochę że mogę stracić coś z tego kultywatora a może broną zwykła przed orka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

nie kultywatoruj, bo powyciągasz ten syf na górę upraw i siej pszenicę, jak powschodzi opryskaj expert-met, a na wiosnę attributem i zwalczy perz, tylko po attribucie nie można siać rzepaku, na wieloliścienne coś sobie wybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć jak tam z tymi uprawkami, czy sama orka wystarczy, bo nie widziałam tego na żywo :lol:, ale przecież nie musisz się szarpać na pszenicę... obornik musi iść na pewno, bo ziemia wyjałowiona, rosnące tam drzewa wyciągnęły z niej wszystkie składniki. jak dobrze podsypiesz nawozu to wszystko urośnie, może nie wyda zachwycających plonów, ale... z roku na rok będzie lepiej. ja bym wsiała dopiero na wiosnę coś "na zielonkę" :D


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Obornik odpada. Najważniejszą rzeczą u uzyskaniu satysfakcjonujących plonów jest uregulowane pH gleby. Na twoim miejscu w pierwszym roku zasiałbym roślinę mniej wymagającą np. owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ja zasiałem pszenicę po takim ugorze i była całkiem ładna

jak teraz zasiejesz to rok jesteś do przodu, w przyszłym roku przelecisz glifosatem i inne zabiegi, wapno nie zszkodzi, gorczyca na poplon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Ja robię tak.

Koszę chwasty, pryskam "glifosfatem" z dodatkiem "chwastoksu", dosyć głęboka orka. Na wiosnę brony, aby nie powyciągać różności i sieję grykę. Jak perz wyjdzie to można go jeszcze dokarmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Jak raz dostałem takie pole że już rosły brzozy zorkanowałem to i opyliłem randapem potem orka głęboka i na wiosne zasiany był owies plon całkiem dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

W pierwszym roku nie stosowałbym obornika tylko wapno.

Ja bym przy dobrej pogodzie (czyli ciepło jakieś 7 dni)pokusił się o gifosat, oczywiście jeśli jest są jakieś części nadziemne zielone. Jakieś wapno do tego no i tak zwana ziębla na zimę. A od wiosny np. owies jako roślina fito sanitarna. Owies dlatego że jest mało wrażliwy na niskie pH. Taki owsik ściąć na jakąś sielonkę, potem jak odbiją chwasty kłączowe to jeszcze raz gifosat. Po glifosacie jakiś poplonik np facelia lub gorczyca jako nawóz zielony na przyoranie. No a po tym możesz startować z pszeniczką, choć proces uregulowania pH wymaga trochę czasu tak więc trzeba by rozgryźć temat kiedy wapno tlenkowe a kiedy dolomitowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj