Gieru

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012)

Polecane posty

Gieru    0

Witam. Mam taki oto problem: od czasu do czasu blokuje mi podnośnik gdy podniesie się maksymalnie do góry oraz wtedy dusi ciągnik aż gaśnie. Po zdjęciu podłogi itd zobaczyłem, że wtedy gdy dusi ciągnik wywala do góry ten zawór co z niego wychodzi olej na wyjścia hydrauliczne itd. Czyli to znak że gdy podnosnik jest w górze nie ma przelewu, tylko dusi ciągnik itd, dobrze, że nic więcej się nie stalo.

Co może być tego przyczyną? Olej jest prawie nowy, hipol, czysty, filtry wymienione, czyszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Rozdzielacz powoduje to, iż nie otwiera się zawór i nie ma przelewu oleju mimo maksymalnej pozycji podnosnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

nie wiem,ale miałem kiedyś podobny problem w c 360 ,oddałem cały tuz z rozdzielaczem do naprawy,gość powiedział ze był problem z zaworem w rozdzielaczu.-zacinał się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Witam

Najpewniej to rozdzielacz - ale czy opłaca się to remontować jak za 500 zł mozna kupic cały kpl podnosnik z wersji eksportowej i mieć wieczny spokój?

Jeżeli masz pytania to gg

12369137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

A może być to wina dźwigni i tego, iż "leci" za daleko? Podnosnik wtedy nie ma możliwości podniesienie wyżej i dusi ciągnik. Po zrobieniu ogranicznika ze śruby kłopotu nie ma, tylko jest mały przeciek na tym zaworze. Widocznie ciśnienie musiało naruszyć podkladkę czy coś, trzeba by rozebrać i zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Witam

Mam taki problem ze gdy podniose plug maxymalnie w góre to czasami nie chce opuscic, zauwazylem ze tak sie dzieje gdy przejezdzam np na drugie pole i mysle ze plug troche podskoczy na jakims dolku i przez to nie chce mi opuscic, a tak to dziala dobrze i zeby mi opuscil to musze okrecic ta srube to jest przelew z siłowników wspomagajacych do skrzyni wsadzic drut i stuknac mlotkiem wtedy plug opusci sie i juz dziala wszystko dobrze. Dodam ze podnosnik byl regenerowany w tym roku niedawno. Co moze byz tego przyczyna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Brudny olej. Gdzieś masz syf który blokuje zawór.Jeśli masz go na gwarancji to oddaj.Nie zastanawiaj się bo będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Miałem identyczny objaw, zdjąłem pokrywę przedmuchałem wszystko, okazało się że niema żadnych uszczelnień na siłowniku założyliśmy i wiele się nie zmieniło.

 

Problem całkowicie wyeliminowaliśmy po remoncie wzmacniacza i uszczelnieniu pompki tłoczkowej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

olej jest nowy, wszystkie filtry wymienione/oczyszczone, magnesy z opilków oczyszczone wiec to raczej nie wina oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Moze zacina ci sie zawor za siedzeniem ten ktorym blokuje sie podnosnik zeby nie opadal ja tak mialem w 1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumas    0

Z tyłu za podnośnikiem jest taki mały zawór od którego wychodzą przewody o siłowników wspogających. To on się zawiesza. Należy go bądź porządnie wyczyścić bądź wymienić . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Kolego ja na twoi miejscu to bym jak najszybciej wiózł całą góre ,, żabę" do regeneracji. Bo mi tak samo się robiło w c-360 ale to olałem to się zrobiło tak że zawór się zaciął i pompa powpowała olej cał czas w tłok to wyrwało całą górę i pół tylnego mostu!

Edytowano przez milanreal1
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

jesli chodzi o zawór to wymienialem ten co idzie na siłowniczki, na niego mozna zalozyc klucz chyba 27, w srodku kuleczka i srezynka i tam mozna ustawic ale bar czy cos w tym stylu, to zmienialem te bary i efekt taki sam, ale zawór jest nowy wiec to chyba nie tego wina

Dodam ze u mnie w 1634 jest u góry nad podnosnikiem (nie wiem jak jest w 1614) o ten nam chodzi zawór ??

Edytowano przez Superman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

te bary co mówisz to jest ciśnienie w układzie hydraulicznym podnośnika- tak dla rozjaśnienia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj