Polecane posty

akmaly    380

Landini to Landini i z tym MF wspólny ma jedynie silnik choć też nie do końca bo to odpowiednik tego co w 575. MF ma serię produkowaną przez Landini które są odpowiedniki ale nie seria 5xx. Do MF 575 90% części dobierzesz z 4512 a do Landini tylko do silnika.

Edytowano przez akmaly

3grosze    19

Czyli Landini 6500 to będzie to samo co mf 565 ?

Landini 6500 to odpowiednik MF 174.

pilu    0

Czyli problem mam nierozwiązany ...szukam ciągnika o mocy i możliwościach zbliżonych do 360, ale nie umiem znaleźć nic podobnego . Kwota jaką mam to 20-25tyś. .

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    380

Nie wiem co mam CI jeszcze napisać: Odpowiednikiem C360 jest MF 265 lub 565 czyli polski 4512 ( Ursus wykupił licencję na serię 2xx ale licencyjnych zdążył wypuścić tylko 235 i 255 a reszta jest już postlicecyjna ). Z MF podobne mocą będą 168, 265, 565 i 362. 365. Delikatnie mocniejsze ( jak Ursus 5312 ) to 175, 178, 275, 575, 675 i 375.

akmaly    380

Massey Ferguson 550 bez kabiny? Model ten o obniżonym komforcie to seria 200 i tu mogą być bez kabiny. No chyba że ktoś sam zdemontował kabinę:)

Z tego co się orientuję to są to inne ciągniki - tylny most jak w 235 ( bez zwolnic ) no i skrzynia może być inna ( zależnie od wersji)

pawel885    1306

Zwolnice planerarne to też zwolnice  <_< W seri 500 masz szczelną kabine z płaską podłogą, w serii 200 "okraczasz" skrzynię

akmaly    380

MF 550 nie ma zwolnic - po zdjęciach wygląda że ma taki sam most jak MF235 czyli półoś bezpośrednio z mechanizmu do koła.

Czyli skrzynia 8+2 - wychodzi na to że taka sama jak w MF255 i 235. 

W MF550 nie ma płaskiej podłogi - z racji niżej osadzonej kabiny ( jak np w 565) skrzynia wystaje do góry ( ale jest osłonięta).

Jeśli chodzi Ci o tego MF550 z Alledrogo.pl to na 100% miał kabinę i nie jest z 95r:)

Edit. Po filmikach jednak widać że jakieś zwolnice ma ale są inne niż w 255. MF 255 ma takie same jak 565, 575 590 4512 5312 690 675 375 390 itd.

Edytowano przez akmaly

majkel207    20

pytam o niego bo od jakiegoś czasu szukałem ciągnika którego  będę mógł zwęzić trochę do sadownictwa i zwiększyć jego prędkość, 235 i 255 można bez problemu zwęzić ale są dosyć drogie, więc do tej pory szukałem masseya 135 to technicznie praktycznie to samo co 235 ale są znacznie tańsze, niedawno się trafiał za 8tys i cena do uzgodnienia ale ktoś mnie uprzedził, znalazłem nawet taki zestaw

http://schlepper-teile.de/de/traktorteile/getriebe/index.pmode?detailid=4029

no ale aktualnie żaden 135 niedrogi się nie trafia, ale trafia się w niezłej cenie, bardzo blisko mnie ten massey 550, dosyć ważne dla mnie, ze ma fabryczne wspomaganie, pod siedzeniem i pod kierownica ma obudowane to powinien być większy komfort jak się założy sadowniczą kabinę, tylko jestem ciekaw czy zestaw od przyśpieszenia 135 by pasował do 550, jeszcze myślałem nad przełożeniem czegoś ze skrzyni od 3502 który ma małe koła a jedzie z tą samą prędkością co 255/3512 na dużych kołach, więc zapewne ma coś zmienione z przełożeniem

ten facet z linku niżej sprowadza z zagranicy masseye 130, 135 i inne, z reguły z krzaków pordzewiałe, remontuje i przerabia na sadownicze, przy czym najważniejsze koszty czyli zwężenie mostu to ok 1600zł a kabina sadownicza 3000zł

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/W5rL/

Edytowano przez majkel207

Elekt20    3

Witam mam na oku 575. Mam pytanie jak odróżnic model z wzmacniaczem i bez tej funkcji? Wszystkie mają wałek wO napędzie hydraulicznym?? Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu. 

mdomagala23    1
Dnia 13.10.2011 o 14:40, rafal0079 napisał:

JA MAM 595 I WAŁEK STAJE DOPIERO POD OPCIĄŻENIEM MASZ MOŻE WZMACNIACZ MOMĘTU W NIM ??

Ja mam 690 i problem ten sam. Któryś mechanik mówił że to mogą być zapieczone tarczki w sprzęgle ciernym WOM ale nie naprawiałem tego.

Mikruss    416

bez wzmacniacza masz 3 wajchy miedzy nogami

akmaly    380

Lub dwie i skrzynie 8+2 jak w mf 255. Wzmacniacz to taka dźwignia żółw zając pod deską z zegarami.

sawin698    1

W serii 6xx ta dźwignia spod deski wylądowała  na dole pomiędzy tymi dwoma głównymi

akmaly    380

Nie prawda, jeśli jest 3 dźwignie ze skrzyni to jest to skrzynia 12+4 z dwoma mechanicznymi reduktorami, bez wzmacniacza momentu. To są zupełnie inne skrzynie.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez barter
      Witam, 
      Czy ktoś może wie jaka jest przyczyna strasznego szumu czy też zgrzygania skrzyni w mf 255. Objawy występują przed jak i po wymianie wyszczerbanych trbow na walku 2 stopnia i koła stałego zazębienia. Problem nie ustaje po wymianie jak i przed wymiana trybów. Czy przyczyną może być zły dobór walka 2 stopnia przez poprzedniego właściciela. Szum i zgrzyt słychać poprzez zakręcenie ręką walka 2 stopnia. Pierwszy stopień oraz reszta trybów była ok. Proszę o jakieś porady 
    • Przez Afgan
      Witam
      Mianowicie. Ciągnik gasł podczas pracy. Myślałem, że może jakiś syf więc płukanie zbiornika, wymiana ręcznej pompki i filtra. Po wymianie pompki nie mogę teraz zassać paliwa ze zbiornika do filtra. Pompuje i pompuje. Stara pompka rozwalona. Patrzyłem czy ten trzpień z ręcznej pompki taki sam i jest ok. Czy musi on być w jakiejś konkretnej pozycji? Mechanik ze mnie jak z koziej ale myślałem, że to ogarnę. Pomóżcie bo palce już bolą od tego pompowania... 
    • Przez xxGIENAxx
      Witam. Mam problem z podnośnikiem w fergusonie 698t. Od wiosny kiedy go kupiłem, podnośnik wolno podnosi. Wszystko działa, podnośnik nie jest słaby. Napęd działa, wyjścia hydrauliczne też. Jaka może być przyczyna?
    • Przez dabliu
      Posiadam MF 675. Mam problem tego typu , że podnośnik  był po prostu słaby. Mf 675 to podobne do  mf 690 Landini. Wymieniłem obydwie pompy i złożyłem. Tur działa ekstra, aż silnik przysiada. Podnośnik pozostał na starym poziomi. Próbowałem sprawdzić zawór- przełącznik hydrauliki, przód  tył- ten na linkę. Wymieniłem uszczelnienia 9 (oringi) . Nie pomogło. Ostatecznie zaczął wyciekać spod tego przełącznika olej. Miałem to jeszcze raz rozebrać nie zdążyłem. Wyleciał olej, podnośnik przestał podnosić wcale. Co może być. Czy to nie szczelności w plecaku?. Dodam, że podnośnik opad a ale nie zawsze, potrafi się zablokować  -n ie wiem dlaczego i wówczas nie opada. Macie jakiś pomysł. Dodam, że w plecaku jak go zdjąłem nie grzebałem. Uznałem, że jest to wina pomp. Ta od tura - ZĘBATA- byłą zupełnym złomem.  
    • Przez mateo105
      Czy ktos posiada schemat instalacji elektrycznej do ciagnika massey ferguson wersja 6XX ??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj