mefiu890

Amazone UX3200 pytanie o belke

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mefiu890    15

Czy opryskiwacze amazone UX wychodzą z belkami 21 metrów ?? W katalogach mam że od 18 metrów a dealer powiedział mi że UX są z belkami od 24 metrów a 18 i 21 metrowa to tylko UG czy to prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandyy    0

z belką "L" tyko od 24metrów - do 40 metrów, jak chcesz mniej to belki "s" mają mniejsze rozmiary nawet od 15 metrów - do 28 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy za UX3200, belka L24m, na podstawowym komputerze warto zapłacić 34tys euro? w Polsce amazone obsługują tylko dwie firmy i ciężko mi stwierdzić jaki jest optymalny poziom cen, może macie jakieś oferty z Niemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ja za mojego zapłaciłem 48 tys netto belka 18m Super S

W wyposażeniu mam:

Amatroa +

GPS Switch

dodatkowe schwoki

Myjke

pakietm comfort

składanie belki profi II

distance control

9 sekcji

dyszeł skręty

wąż ssący

rozpylacze graicze

przyłącze hydrantowe

potrójne kocówki rozpylaczy

 

Kupowałem w techkomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ile kosztował distance control i jak Ci się pracuje ze skrętnym dyszlem? w jakich uprawach nim pracujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Nie potrafię Ci odpowiedzieć ile poszczególne opcje kosztowały bo nie mam tego na ofercie wyszczególnione. Ja mam sporo pagórków wiec uważam to za trafiony wybór. Kupiłem go w grudniu więc jeszcze nim nie pracowałem. Uprawy to pszenica jęczmień rzepak i kukurydza. Ale polecam distance control jeśli masz jakieś górki dołki itp tym bardziej przy szerszej belce polowej. Dyszel skrętny wziąłem dlatego że skrętna oś była znacznie droższa i nie opłacało się tego brać na mój areał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki, wskaż mi jeszcze proszę czy płaciłeś im wg kursu sprzedaży "pieniędzy" PKO BP, bo przeraża mnie ten spread

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

możesz wyrobić sobie europejski NIP i zapłacić walutą z kantoru. Przy takiej cenie sporo zarobisz, W tech komie jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki, muszę z nimi porozmawiać odnośnie do tego kursu, bo te kilka tysięcy z nieba mi nie spadnie,

 

@lamboR6 w transakcjach z zagranicznymi podmiotami posługuję się NIP UE, ale w tym przypadku nie będzie on miał raczej zastosowania, gdyż oba podmioty transakcji są zarejestrowane w Polsce, jedynie transakcja będzie realizowana w złotych, największym problemem będzie samo zorganizowanie euro i przerzucenie środków przez bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Jak chcesz się rozliczyć w euro podobno musi być NIP UE. Ostatnio to załatwiałem jest to tylko złożenie wniosku w US. Euro kup w kantorze to jeszcze jak potargujesz to 3-4 grosze opuszczą i zawieź gotówkę do tech komu, bo przelew dewizowy jest drogi. Tam pojedziecie do banku i wpłacisz na konto. Rozmawiałem o tym z Przemkiem o tym w piątek, podobno wielu tak robi. Dostaniesz FV w euro i nie ma problemu. A o ilość euro w kantorze się nie martw bo mają tylko trzeba zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie musisz posiadać NIPU EU, jeżeli realizujesz płatność w kraju. Ja zakładałem ostatnio konto walutowe w banku, nie posiadając NIP-u, w zasadzie potrzebny był mi tylko dowód. Jak @LamboR6 wspominał przy płatności gotówką zależnie od kwoty zostanie nam w kiszeni od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Przy płaceniu nie potrzeba ale jeśli chcesz odzyskać VAT przy FV w euro też nie?

Myślę że zostanie kilka tysi. Kurs z dzisiaj brany przez techkom 4.29 x 48000 = 206208 a z kantoru np. http://www.kantorcorner.pl/ 4.20 x 48000 = 201600 i już masz prawie 5tysi nie wielkim kosztem w kieszeni. Przez kantor internetowy jeszcze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

tak, należy jednak zauważyć, iż płatność powyżej 15 000 euro musi być realizowana przelewem, co więcej ARiMR oczekuje potwierdzenia zapłacenia za fakturę powyżej 10 000 złotych w postaci potwierdzenia przelewu, muszę sprawdzić z jakim kosztem wiąże się wpłata na rachunek w euro oraz przelew środków, w PKO BP rzecz jasna odnośnik z rachunków walutowych pokazuje taryfę opłat rachunków w złotych, jutro do nich zadzwonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra a jak potem rozliczyć w ARiMR fakturę w Euro? :) Odnośnie odzyskania Vat-u to tak trzeba. ;)

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

"W przypadku płatności gotówkowych dokonywanych w walutach innych niż złoty, wartość transakcji należy przeliczać na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez NBP bieżącego kursu sprzedaży waluty obcej z dnia dokonania transakcji zapłaty." źródło instrukcja do wniosku o płatność; odnośnie do obniżania kosztów transakcji w walutach obcych pozwolę sobie założyć nowy temat w dziale przepisy i finanse, bo to bardzo ciekawe zagadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj