Polecane posty

kij194    7

witam:)

czytałem ostatnio w Top Technika o nowej forterce i musze powiedzieć że mnie zaciekawiła: silnik 16V spalanie przy mocy maks. 257 g/kWh cena 153 796 netto w wyp. podst pewnie. jak myślicie warto by vyło zainwestować w taką maszyne?:) trochę szkoda że skrzynia nie ma rewersu. Ale to sie da przeżyć:) Za klime trzeba dopłacić prawie 5 kawałków. Ciekawem ile przedni TUZ i WOM.

Piszcie co myslicie o tym ciągniku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przecież forterra ma rewers, tylko mechaniczny, przedni tuz i wom ok 20tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Rewers jest,ale mechaniczny. No myślę,że maszyna godna uwagi. czytałem nawet,że jest to najoszczędniejszy (serio mówie) ciągnik w tym przedziale mocy. Tuz i Wom trochę poniżej 20tyś,bo tuz coś koło 9 i wom też.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Forterra 135 godna uwagi ale te konie mechaniczne psują cały ciągnik. Ma 4 cylindry a nie 6. Ale za taką cenę zetor oferuje sporo i tak... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kij194    7

sory mój błąd:) a raczej nie doczytanie:) Faktycznie ma rewers:) no to pewnie z tuz-em i wom-em to by taj pewnie z 210 tys trzeba było dać za niego:) Ja myśle że 137 koni z 4 garów to jest jeszcze do przyjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za 215 brutto będzie z TUZ i WOM i kabina LUX obciazniki tył max, i kilka dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toczoss    2

maszyna godna polecenia, przewyzszyla moje oczekiwania kiedy pierwszy raz dosiadlem tego byczka :lol:

cena na podlasiu to ok 180tys z klima, siedzeniem pneumatycznym i kilkoma mniejszymi bajerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

A może warto zainteresować się Forterrą Power 140 ma podobną moc i już elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy , a także 24 na 24 skrzynię biegów . Tylko czy jest już w sprzedaży ???


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

No własnie 140 jest fajna, była na AGRO SHOW ale nawet jej nie zobaczyłem <_< . Tylko że to chyba jeszcze nie POWER z tego co mówił pan od zetora. Forterra POWER jest jeszcze w testach i można będzie się jej spodziewać na czerwiec przyszłego roku (oczywiście to nie jest pewna data) a 140 to dosłownie 135 tyle że z rewersem el. hydraulicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forterra ma tylko mech. rewers. Można zamontować klimę, która kosztuje 6tyś z groszami. Dodatkowo jeszcze radio, przedni tuz z wom, tur 3-biegowy z 2 lub 3 sekcjami. Fajna maszynka, tylko jak ją porządnie doposażyć to już taka tania nie jest. Minus to te małe i za bardzo wysunięte siedzenie pasażera, jak na praktykach przestawiamy traktory na placu, albo coś robimy i siedzę na nim to dla mnie jest zbyt małe z powodu dużego wzrostu i przy zamkniętych drzwiach to naprawdę przeszkadza. Lakier jest strasznie słabej jakości, wystarczy lekko przyłożyć klucz żeby coś dokręcić i zaraz cała farba schodzi. Błotniki jak się trochę za mocno oprze to zaraz pękają. Super sprawą są przyciski na błotnikach do sterowania podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

cenę dobrze doposażonej 135 pisałem już wcześniej

 

co do FORTERRY POWER to prawdopodobnie II połowa 2012 roku dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kij194    7

Wersja power była by fajniejsza:) i tak go napewno wcześniej nie kupie:p o ile wogóle go kupie:) rewers elektrohydrauliczny to jednak zawsze jakaś większa wygoda:)

FarmerPawlos a gdzie nią jeżdziłeś? Możesz napisać coś więcej? Jak skrzynia pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brat19    0

Też zastanawiam się nad Forterrą 135. Wersja limitowana będzie miała tylko albo "aż" przyciemnione szyby, chromowany tłumik i maskę malowaną w dwóch kolorach jak na AGROSHOW. Cała reszta bez zmian. Wersja z elektrohydraulicznym rewersem będzie dostępna podobno od 2012 roku:)

Edytowano przez brat19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@brat19 tłumik w wersji limitowej był tylko psiknięty srebrną farbą, chromu nie było :rolleyes:

@ENDURAK91 można się spodziewać tego rewersu EH w całej gamie Forterra ale na razie każą cierpliwie czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zapewne też zmienią oznaczenia modeli tak jak zrobili to w Proximach ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

a ma ktoś fotki jak w środku wyglądała?? Bo ja niestety nie byłem na AgroShow,więc nie miałem okazji jej zobaczyć


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Tak są,ale nie ma nic w środku

Na wystawie po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności nowy model ciągnika ZETOR FORTERRA 140 NEW z silnikiem spełniającym obowiązujące od 01/01/2012 roku normy emisji spalin EURO IIIB, który już w przyszłym roku wejdzie do produkcji seryjnej i sprzedaży.

 

W nowym modelu zastosowano między innymi nową skrzynię biegów z elektrohydraulicznym rewersem i skrzynią przekładniową 30/30, nowym układem przeniesienia napędu przedniej osi oraz zmienioną tapicerką kabiny, nowym fotelem pasażera i deską rozdzielczą. Ciągnik został też wydłużony, co zwiększy jego właściwości trakcyjne oraz uciąg. Zastosowano także nowe rozwiązania hydrauliki i zwiększono jej udźwig do 7000 kg.

 

Zapraszamy do odwiedzenia nas na najbliższej wystawie w Maszewie k/Pleszewa, która odbędzie się w dniu 09/10/2011 roku. Zaprezentujemy tam specjalną wersję ciągnika ZETOR FORTERRA 135 16V Limited Edition.

 

Info ze strony zetor.pl


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj