tomekjan

Problem skrzynia biegów JD 6920S

Polecane posty

tomekjan    0

ciagnik jeżdzi ale tylko powoli do 1000 obrotów jak da sie cały gaz to zaczyna cos jeczec i staje. Miał moze ktos podobne obajwy?? co to moze byc uszkodzone???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Usterka niekoniecznie musi leżeć po stronie skrzyni biegów. Jeżeli przekroczenie 1000obr/min powoduje zatrzymanie ciągnika usterka może dotyczyć silnika. Powinien pokazać Ci się gdzieś kod błędu i odczytując go dowiesz się po której stronie leży usterka.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjan    0

ale jesli normalnie jest zapalony to mozna gazowac i nic sie nie dzieje, jeździ tak samo normalnie ale tylko na malym gazie, kody bledów wyswietlaja sie jakies na liczniku ale niewiem co oznaczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Aha ok to w takim razie problem faktycznie może być po stronie przeniesienia napędu.

Zapisz kody na kartce, poszukaj w internecie i napisz je tutaj.

Nie mam John Deere'a ale kojarzy mi się, że na końcu instrukcji obsługi są jakieś oznaczenia z błędami.

Bez rozkodowania co oznaczają kody nic tu sensownego nie poradzimy.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Witaj.

Tak jak kolega wyżej napisał żeby Ci pomóc to na początek podaj jakie kody błedu generuje ciągnik (oznaczenie sterownika i nr) i jakie kontrolki palą się podczas awarii. I jak byś mógł to podaj ilość MTG ciągnika pochodzenie. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

ciagnik jeżdzi ale tylko powoli do 1000 obrotów jak da sie cały gaz to zaczyna cos jeczec i staje. Miał moze ktos podobne obajwy?? co to moze byc uszkodzone???

fajnie jak byś podał typ johna oraz rodzaj skrzyni to już dużo rozwiąże mam nadzieję że AUTOPOWR jeśli tak to miałem podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko napisał czytaj uważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

typ 6920s skrzynia autopower taj jak w tytule, podam dzisiaj jakie wyskakuja bledy........

Tak jak u mnie zblokowane sprzęgło i rozłancza jazdę powyżej 7 km/h tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjan    0

Tak dokładnie coś takiego sie dzieje, mozesz mi kolego powiedziec co trzeba zrobic, od czego zaczac .... z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

Tak dokładnie coś takiego sie dzieje, mozesz mi kolego powiedziec co trzeba zrobic, od czego zaczac .... z gory dziekuje

u mnie był rozwalony kosz 2 biegu byli umnie dwaj kolesie co robili w john deere pomierzyli ciśnienia w skrzyni oraz sprawdzili zawory ale uszkodzenie było mechaniczne po rozebraniu okazało się że siadły satelity od 2 biegu były dorobione i zrobiłem 500h i nadal działa ten kosz jest tylko kąpletny w johnn deere i wszystkie 4 sprzęgła kosztują i teraz usiądż 9000e netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjan    0

u mnie był rozwalony kosz 2 biegu byli umnie dwaj kolesie co robili w john deere pomierzyli ciśnienia w skrzyni oraz sprawdzili zawory ale uszkodzenie było mechaniczne po rozebraniu okazało się że siadły satelity od 2 biegu były dorobione i zrobiłem 500h i nadal działa ten kosz jest tylko kąpletny w johnn deere i wszystkie 4 sprzęgła kosztują i teraz usiądż 9000e netto

 

zbytnio nierozumie czyli wymieniłeś satelity od drugiego biegu ale na nowe czy dorobione, i powiedz mi skrzynie z traktora trzeba całkowicie wyciągnąc. bo umnie jak kupiłem ciagnik gościu powiedział ze jest uszkodzony drugi bieg i taksamo były sprawdzane ciśnienia i cała reszta ale powiedzieli ze bład jest mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

zbytnio nierozumie czyli wymieniłeś satelity od drugiego biegu ale na nowe czy dorobione, i powiedz mi skrzynie z traktora trzeba całkowicie wyciągnąc. bo umnie jak kupiłem ciagnik gościu powiedział ze jest uszkodzony drugi bieg i taksamo były sprawdzane ciśnienia i cała reszta ale powiedzieli ze bład jest mechaniczny.

tryby dorabiane bo nie ma możliwości kupienia tylko w kąplecie i całą skrzynię wyjmowali a w serwisie chcieli tylko na wymianę przyjechał koleś i połaził 3 godziny podzwonił przejechał się i stwierdził że skrzynia do wymiany koszt weryfikacji z dojazdem 700zł z innego serwisu przyjechał to chociaż podpioł zegar i 1godzinę siedział na telefonie i tak samo stwierdził co serwis to gorszy w tej polsce to załamka ten to nawet nie podał przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjan    0

tryby dorabiane bo nie ma możliwości kupienia tylko w kąplecie i całą skrzynię wyjmowali a w serwisie chcieli tylko na wymianę przyjechał koleś i połaził 3 godziny podzwonił przejechał się i stwierdził że skrzynia do wymiany koszt weryfikacji z dojazdem 700zł z innego serwisu przyjechał to chociaż podpioł zegar i 1godzinę siedział na telefonie i tak samo stwierdził co serwis to gorszy w tej polsce to załamka ten to nawet nie podał przyczyny

 

 

 

kolego podał bys mi moze swoj numer telefony wyslij na meila tomek.jan@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjan    0

witam wyciagłem skrzynie ale wszystko wydaje sie ok, rafal 3113 moze mi powiedziec gdzie było twoje uszkodzenie bo umnie wszystkie tryby wygladaja dobrze i niewiem gdzie wogole znajduje die 2 bieg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kurcze widzę że niezłe z Was mechaniory, @tomekjan rozbierasz sam tą bezstopniówkę i zamierzasz ją naprawić? :blink:

Jak byłaby potrzebna instrukcja napraw do JD 6920 to służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Kolego @robertbara osobiście widziałem pierwszą w Polsce rozłożoną na części pierwsze skrzynię od NH TM 175. Żaden autoryzowany serwis w PL (nie odbierając mu jego wiedzy i kompetencji) nie naprawiał tej przekładni. Mechanicy kolegi rozpołowili NH, wyjęli skrzynię, rozebrali, a uszkodzone części dali do naprawy i skrzynia działa sprawnie.

W Polsce pracuje bardzo wielu zdolnych mechaników, którzy mimo wieli barier (językowych, kulturowych i wielu innych) są w stanie naprawić nie jeden nowoczesny sprzęt rolniczy....

ale zwyczajnie nie dano im na to szans... niestety


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

witam wyciagłem skrzynie ale wszystko wydaje sie ok, rafal 3113 moze mi powiedziec gdzie było twoje uszkodzenie bo umnie wszystkie tryby wygladaja dobrze i niewiem gdzie wogole znajduje die 2 bieg....

 

Kolego, wiesz jak działa ta skrzynia? A może Twój mechanik wie? Bez tego lepiej się nie czepiaj bo problem może tkwić np. w bloku elektrozaworów. Taką skrzynię da się naprawić w stodole, potrzebny jest tylko dobry, doświadczony mechanik.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Mam sporo używanych części do skrzyni PowrQuad oraz do przekładni planetarnej.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjan    0

Znam mechaników spod Leszna którzy robią takie coś.

[/quote

 

 

Znam tez nawet dzwonilem i sie kontaktowalem bardzo pomocni,

skrzynie zlozylem john jeździ tylko jest jeden problem chwile jak sie pojeździ to wyskakuje blad skrzyni i nie chce jeździc dopiero jak ostygnie, mial ktos cos podobnego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Panowie a od kiedy to przekładnia AUTOPOWER ma 2 bieg , a koledze radził bym zaprosić serwis bo niekoniecznie musi to być awaria mechaniczna przekładni , równie dobrze któryś z czujników może być uszkodzony i też nie pojedziesz ,a w tej przekładni jest kilka czujników które odczytują obroty na wejściu i wyjściu z przekladni ,nieprawidłowy sygnał lub jego brak powoduje że ciągnik nie pojedze.Wiele czynników może mieć wpływ na nieprawidłową pracę i samemu nie radził bym rozbierać tą przekładnię, no chyba że kogoś stać co jakiś czas wyłożyć kilka tysięcy euro na naprawę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

Panowie a od kiedy to przekładnia AUTOPOWER ma 2 bieg , a koledze radził bym zaprosić serwis bo niekoniecznie musi to być awaria mechaniczna przekładni , równie dobrze któryś z czujników może być uszkodzony i też nie pojedziesz ,a w tej przekładni jest kilka czujników które odczytują obroty na wejściu i wyjściu z przekladni ,nieprawidłowy sygnał lub jego brak powoduje że ciągnik nie pojedze.Wiele czynników może mieć wpływ na nieprawidłową pracę i samemu nie radził bym rozbierać tą przekładnię, no chyba że kogoś stać co jakiś czas wyłożyć kilka tysięcy euro na naprawę .

 

jak byś się znał to w skrzyni autopowr john deere występują 4 kosze sprzęgłowe (biegi) i w serwisie ci to powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjan    0

jak byś się znał to w skrzyni autopowr john deere występują 4 kosze sprzęgłowe (biegi) i w serwisie ci to powiedzą

 

 

dokladnie dzwonilem do serwisu i powiedzieli tej skrzyni sie nie naprawia koszt nowej 15 tys.euro, a juz doszłem ze musi byc uszkodzony jakis uszczelniacz bo po zapaleni cisnienie jest 18bar a jesli sie rozgrzeje jest 6bar czyli jakis przeciek w środku.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj