Arek

Ile mocy potrzebuje NH BR 7060?

Polecane posty

Arek    218

Czy prasą z rotorem ale bez noży da sobie rade ciągnik 95km? Głównie interesuje mnie max zgniot do słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale z 10-12km/h czy raczej powiedzmy te 30-40 bel 120x120 na godzinę da rade zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie jest zestaw Case CS 105 pro i prasa Case zmiennokomorowa 1,5m balot, ciągnik z prasy sobie nic nie robi, na godzinę ten zestaw bel o rozmiarze 120x120 robi ponad 60 szt.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

u mnie jest zestaw Case CS 105 pro i prasa Case zmiennokomorowa 1,5m balot, ciągnik z prasy sobie nic nie robi, na godzinę ten zestaw bel o rozmiarze 120x120 robi ponad 60 szt.

 

takie bajki to sobie wsadź między andersena, a brzechwę...

35 sekund jedziesz a 15 owijasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wg. mnie jest to możliwe :P na dobrym polu w tym roku 25 letnim classem robiłem 45-50 bel na godzine, szybciej prasa nie nadążała wciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Coś chyba kolego źle liczysz.

Kolega ojca ma 2 prasy(rollant 250 i 46) i trudno w godzinę zrobić mu 80 balotów sianokiszonki a Wy piszecie, że jedną robicie 50-70.

To ile wychodzi wam balotów z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a kto tu o sianokiszonce pisze??? Piszemy o wydajności w słomie. W sianokiszonce to wydajność spada o co najmniej połowę

Moje 96 KM bez problemu radzi sobie z prasą z rotorem, można smigać i 15 km/h wszystko zależy od pokosu, oczywiści przy samym dobiciu speed spada do 10 :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@hadler przeczytaj najpierw temat zanim coś napiszesz.

 

100KM MF z ze stałokomorową prasą NH RB 6090 w słomie zbierałem materiał przez 30s, a owijałem 15s. bela 135x120cm.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Nic nie napisałeś w czym jest ta wydajność, a autor tematu pytał się tylko czy da radę w max. zgniocie w słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Bez noży w slomie powinien dać rade spoko. Ja podobną prasą (NH 644) tylko w podajnikiem widłowym i 47 koniami pod maską wyciągam 40 bel na godzinę bez problemu w dobrej słomie, ale ciągnik ma spore problemy z nabraniem prędkości. Zgniot ustawiony na 2250 psi. Mając te 20 koni więcej spokojnie mógłbym dać zgniot na maxa i szybciej jechać ;) Pozdrawiam

Edytowano przez jakub16

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj