wojtas1616

Praca w nocy

Polecane posty

Hanter150    2

Dla mnie to zależy od traktora bo jak stary to sie można nieźle wy telepać i słabo z oświetleniem a jak nowszy to odrazu czasem sie nie chce z pola zjeżdżać :D


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

w tym roku w nocy to tylko talerzowalem,a to z tego wzgledu ze w dzien sobie dorabialem no i jakos tak wyszlo :D no i jeszcze kilka razy sialem zboze czy tez oralem w nocy. A tak poza tym moj dziadek nie nawidzi jak sie robi w polu w nocy :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

mi nie przeszkadza robota w nocy. wszystko jest tak samo jak w dzien tylko ze nie widac heh:) ostatnio prawie codziennie do 22 kopałem buraki i dobrze szło. 2 swiatła do przodu 2 do tyłu i spokojnie można jeździc całą noc. :rolleyes: latem tez często po nocach robie bo chłodniej jest :) więc nie odczuwam róznicy dzien czy noc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Mi to obojętnie, aby tylko oświetlenie było dobre ( no chyba, że jest w dzień upalnie to wtedy nocą lepiej). Dwa halogeny z przodu, dwa z tyłu i można grzać w pole :rolleyes: .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Mi to obojętnie, aby tylko oświetlenie było dobre ( no chyba, że jest w dzień upalnie to wtedy nocą lepiej). Dwa halogeny z przodu, dwa z tyłu i można grzać w pole :rolleyes: .

heh w axionie jest 14 lamp roboczych, takze jak na czlowieka swiatla trafily to do rentgena calkiem niedaleko bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

~rafal88 Ja mam z moim dziadkiem tak samo kiedyś zdarzyło mi sie robić po ciemku ( przednie światła działały tylko pozycyjne) ale nie dalej niż do 22

Mam sąsiada (kret na niego wołamy) co robi tylko w nocy wszyscy o 19 20 z pola zjeżdżają a on dopiero jedzie i jeszcze potrafi Ci pod samym domem robić a w wakacje to można kur**cy dostać.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayan    3

praca w nocy obowiązkowa na 2 zmiany po 12 godz bez zjazdu do domu tylko z pola na pole bo inaczej nie wyróbka i zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

eh dla mnie teraz jest sezon pracy w nocy gdyz,,,, spadl snieg i w dzien nie ukosi bo mokro .... w nocy jest mroz i dobrze sie kosi do prac nocnych to jestem przyzwyczajony w sumie pracuje w ciagku roku pol na pol noc i dzien wole w noc ;] spokoj


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

ja w sezonie tnę i robie w polu w nocy bo bym sie nie wyrobił, ale i tak po ciemku to nie robota. a mój sąsiad ja jest natchniony to robi w polu całą noc haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Jak przychodze ze szkoły to jest ok 13.30 to zanim pojade w pole to i nieraz o 12 w nocy sie wraca i na drugi dzień do szkoły( i wtedy sie spi!) no i w nocy moge robic ale tak jak większość użytkowników żeby było oświetlenie i jak na jesieni żeby było w kabinie ciepło. Oczywiście wszystkie prace uprawowe i żniwa jak najbardziej ujdą lale typu kopanie buraków czy ziemików i sianie zboża to odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Jak przychodze ze szkoły to jest ok 13.30 to zanim pojade w pole to i nieraz o 12 w nocy sie wraca i na drugi dzień do szkoły( i wtedy sie spi!) no i w nocy moge robic ale tak jak większość użytkowników żeby było oświetlenie i jak na jesieni żeby było w kabinie ciepło. Oczywiście wszystkie prace uprawowe i żniwa jak najbardziej ujdą lale typu kopanie buraków czy ziemików i sianie zboża to odpada.

to wszytko zalezy ,,jak idzie"w tym sezonie czesto z ojcem do 21godz (czas zimowy) kopalismy np. przed 13.00 w poludnie zaczelismy to po 21.10 2ha sie tez skończyło, ale kilka dni pozniej jak zaczął padac deszcz, szyby parowały, wszystko sie ,,mazało" to o17-stej juz w domu bylismy :lol: :P

ale kilka lat temu tez miałem taki zapał jak Ty zuras zawsze c-360 z ojcem do 23godz nie raz do pierwszej orałem (jak tylko ze szkoly wrociłem) a na drugi dzien wstawawałem wczesniej niz ojciec by mu pokazac ze wstałem i by mnie następnym razem zabrał :):) -to byly czasy :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Jak przychodze ze szkoły to jest ok 13.30 to zanim pojade w pole to i nieraz o 12 w nocy sie wraca i na drugi dzień do szkoły( i wtedy sie spi!) no i w nocy moge robic ale tak jak większość użytkowników żeby było oświetlenie i jak na jesieni żeby było w kabinie ciepło. Oczywiście wszystkie prace uprawowe i żniwa jak najbardziej ujdą lale typu kopanie buraków czy ziemików i sianie zboża to odpada.

 

To jest podstawa. Miałem kiedyś okazje jakieś 2 lata temu wyrywać drzewa w ziemie brr... sopel byłem a nie człowiek ....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

u nas przeważnie to buraki kopiemy w nocy ale i tak jest ciężko spanie moży

noi przy żniwach też czasami kombajn musi pracować w nocy żeby sie wyrobić przed deszczem

ale to nie gra roli czy w dzień czy w nocy robota zawsze idzie w nocy jak masz dobrze oświetloną maszynę to idziesz jak burza

a w dzień też jak jest upał to klima w kabinie i odjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

praca w nocy jest nawet nawet...ale zależy co sie robi...nie raz można sobie porobić...tylko coś sie urwie nie zauważy sie i kicha...ale oranie czy coś to idzie nawet lepiej...maszyna tak w du*** nie dostanie i w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Mój tata mówi że w nocy to się najlepiej śpi. Raz tylko bronowałem kartoflisko i już nie robię w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Fajnie sie zboże kosi w nocy oczywiście jak rosy nie ma. Raz że sie człowiek szybciej z robota upora to jeszcze upału nie ma. Inne prace tez jakoś fajnie jest w nocy robić.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

najfajniejsze jest to uczucie ze jest 3 w nocy nie ma nikogo o 6 ktos przyjedziecie cie zmienic zeby szedl do szkoly ;p bo masz sprawdzian xD choc i tak nic nie umiesz xD bo nie miałeś czasu ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tomek to trzeba książkę na kierownice położyć i sie uczyć :huh:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3
najfajniejsze jest to uczucie ze jest 3 w nocy nie ma nikogo o 6 ktos przyjedziecie cie zmienic zeby szedl do szkoly ;p bo masz sprawdzian xD choc i tak nic nie umiesz xD bo nie miałeś czasu ;p

Myślę że jedna jedynka w te czy w tę to tam bez różnicy. Pole nie może zostać nieobrobione :huh:


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w nocy nie lubie robic w polu ale czasem trzeba jak orka to jakos idzie no lepiej w lato robic w nocy (wieczorem ) niz w upal 25 stopni np siano upal a tu trzeba jeździć no ale na wsi nie mam lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ja czasem z tatom na kombajnie robie w nocy bo kosimy dopóki nie skończymy pola i podoba mi się po ciemku robota ale jak bym miał tak ciągle robić to bym chyba nie wyrobił


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to lubie bardzo w nocy pracowac :huh:

 

Ale nie lubię młócić w nocy bo jak jadę traktorem to sie boje ze zle podjadę pod rurę od kombajnu i zboże pójdzie w jasna ciasna !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie w gospodarstwie mielismy taka akcje ze ciagnik chodzil na 72 godz zrobil 60 mtg ale zgleboszowalismy 30 ha i zasialismy przez te 3 dni te 30 ha. Mialem siewnik i glebosza na probe i gosciu dzwoni w niedziele tak ok 15 ze zabiera sprzet a ja z tata do roboty i tak zasialismy 30 ha w 3 doby a przeciez gleboszowanie to wolno szlo do 5 km/h a z siewnikiem do 13 km/h no ale bylo malo i dosialismy swoim siewnikiem jeszcze 15 ha ale wtedy to juz bez nocy. U mnie to wogole trzeba robic w nocy bo inaczej nie idzie. W nocy jest bajer jak wlaczymy wszystkie halogeny i jezdzimy o 2-3 w nocy to az samochody zwalniaja. heh bynajmiej tak u mnie jest. Nie lubie stac w kolejkach z rzepakiem. Co roku po 3-4 dni. Wzialem qmpla w tym roku ze soba to nie spalismy cala noc to on ok 12 nastepnego dnia sie kimnal i zaczal lunatykowac!! pozniej sie moglem z niego nabijać :huh:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj