Maserato

FiatAgri 5670- problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maserato    0

witam

Kupilem prase fiatagri 5670 . Dzis chcialem zrobic sianokiszonke i niestety wystapily problemy, a mianowicie po pewnym czasie zbijania belota ( belot jest gdzies w 1/2 wilekosci docelowej) staja pasy( wałki dalej sie kreca ,tylko pasy sie nie ruszaja i piszcza). Macie jakies pomysly jak usunac ten problem?

A drugi problem to zabijanie sie trwayna podbieraku i za podbierakiem :/ i tu tez prosil bym o pomysly jak to naprawic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Heh posiadam idętycznoa prase 5670 Auto ale tych broblemów nie mam ;) weź może spróbuj naciągnąć pasy tam u góry prasy sa takie szyny do podciągnia weż ich podciąg nawet i na ful a jeśli nic to nie da to pewnie masz wyrobione zawiasy od klapy (te z boku prasy)i ci się nie zaszczepuja do końca (u mnie to było to naspawałem większe ranty i jest OK ;) a wogóle popuszcza ci się klapa podczas prasowania?

Co do podbieraka to zobacz czy zęby nie są pokrzywione i te rurki nad podbierakiem również a może byc to też wina tych blach w podbieraku.

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Kurde trudno mi coś na ten temat powiedzieć bo nie widze tgo ale w ostateczności jakby te podciągania pasów nie pomogły to pewnie bym spróbował i nasmarował. Ale moze najpierw spróbuj naciągnąć pasy ;) no chyba że są już powyciągane to bedzie lipa. Ja to ostatnio swoją robiłem sianokiszonke i jeszcze bede robił ale śmigam z nią szybko i się mi w pasach nie zapycha i ich nie zacina.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maserato    0

A mógł bys mi zrobic kilka fotej jak twoja prasa wyglada w srodku za podbieraczem , bo wdaje mi sie ze czegos tu moze brakowac bo nawija mi material na ta belke kwadratowa za podbierakiem i to zapycha... mozliwe ze to tez pasy zatrzymuje:/ mój e-mail: guldos@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Koledzy muszę dorobić nóż zgarniający na wałku zaczynającym belkę w hesston 5670. Kupiłem niedawno ten model i nie ma w niej właśnie tego noża, z informacji co znalazłem w necie to do sianokiszonki musi być bo się podobno owija na tymże wałku. Słyszałem też że jest jakaś blacha którą się montuje przy tym wałku ale ja takiej nie posiadam w komplecie. dokładniej to chodzi o coś takiego jak jest w linku, zaraz za tym wałkiem widać blachę http://technikboerse...51d_800x600.jpg

Podobno ta blacha jest ruchoma, jak tak to w jaki sposób ma się ruszać? Dajcie znać jak to u was wygląda i jakiej szerokości jest ta blacha to coś sobie wystrugam w międzyczasie

Zdjęcie tego wałka w mojej galerii med_hesston-5670_60664_272_1328313.jpg ktoś coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

zobacz bo masz może tą listwę na tylnej klapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

To jest taka blacha ruchoma coś jakby kątownik, osadzona w bocznych ściankach są tam takie sprężynki i ta blacha może się ruszać ona ma też jakby funkcje podtrzymania beli ,bela jej dotyka i  obraca się po niej  ,miałem Hesston  5660  7 lat ,noża to raczej na tym wałku nie ma a na bocznej ściance na twoim zdjęciu widać ślady po mocowaniu tej  blachy tuż  przy wałku, przy sianokiszonce to zawsze ci się będzie owijać na każdym wałku cos tam złapie, nawet jak dociągniesz skrobaki

ogólnie to prawie co bele trzeba  wychodzić i oczyścić z tego co się owinie albo z tego co pasy pociągną do góry. Stracisz nerwy do sianokiszonki ta prasą ,mimo wszystko życzę udanej pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128
Napisano (edytowany)

no właśnie nie wiem jak ta blacha ma się ruszać bo bym sobie ją dorobił a tak na chybil trafił to ciężko, zjeździłem handlarzy okolicznych ale nie mają takiej prasy na placu. mam nadzieję że jakoś to będzie chodziło w sianokiszonce, na yt są filmiki jak ludzie takimi statkami robią więc i moja może jakoś pójdzie

A może jest ktoś z okolic Siedlec/Łosic/Łukowa/Sokołowa kto ma taką prasę i mógłby mi pokazać jak ta blacha wygląda?

Edytowano przez grzesiek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj