darkuspinex

Jaki ciągnik nowy gorszej marki czy używany zachodni

Polecane posty

andrzej2257    142

powiem ci tak nie pchaj się w johndeery 6D i 5M pachną chińczykami. co ja ci polecam zetora oczywiście super ciągniki. jeżeli zachodnie to albo deutze albo JD albo fendty w case'y według mnie nie ma co się pchaćwink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

JD 6M to rasowy Amerykanin z Meksykańskim paszportem :)

a przepraszam kolega poniżej ma racje miało być 6D

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@b0gdan jak już 6D nie M ;)

Za 150000zł można miec Zetora Proximę 110 Plus cudów w tym niema - (rewers mechaniczy, skrzynia z 2półbiegami itp)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31
http://www.deere.pl/wps/dcom/pl_PL/buying_and_financing/special_offers/agriculture/3_50_eur_pln_offer.page tu piszą jak liczą. Więc mamy 4,40 średnią więc 50 gr różnicy więc policzą na dzien dzisiejszy po 4 zł. 37t E za ciągnik daje nam ok 148 tys zł netto. Jeszcze pewnie któryś tysiąc do utargowania albo wzięcie bardziej wypasionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Kolega sprzedał niedawno mf 6290 z 2000 roku za 100 000 z przebiegiem 800 mth miał byś idealny na 50 h on też miał 50ha (135 km 6 cylindrowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja miałem taki sam problem i wybrałem nowego MTZ Belarusa 1025 i jestem bardzo zadowolony.... różne opinie już słyszałem o używanych ciągnikach... zależy jak trafisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na młodego rolnika tez ciagnik nie moze byc starszy jak 5 lat i potrzebna ci jeszcze bedzie opinia rzeczoznawcy, a za 90 nic zachodniego nie kupisz w tym wieku. Wez New Hollanda t5060 (goły bedzie pewnie te 150 tys kosztował, a w lepszym wyposazeniu cos koło 170)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

I ma byc niedotowany za granicą czyli ma nie być brany na unię ;) Ja bym coś szukał ze stajni JD lub Valtra sa to bardzo dobre ciągniki i mało awaryjne.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie pisz gorszej marki bo odrazu żle się nastawiasz. Powinno być w temacie napisane tańszej marki, a za kilka lat będzie wiadomo czy okazała się gorsza. Zetorka jakiegoś weźmiesz to pare a nawet parenaście lat statystycznie pochulasz i aby tankujesz i olej wymieniasz. Jak nie chcesz się w kredyty pchać jest pare nowych składaków ale o nich nie wiele moge powiedzieć. Belarus wiadomo twardy,prosty, mało pali ale komfortu brak a pare godzin w nim będziesz musiał spędzić. Ja zastanawiałem się nad polmotem, potem kubotą a ostatecznie wybór padł na NH. Też sprawdź co tam Ci zaproponują, może coś z serii T5000. Urzywke to jedynie jak byś miał od znajomego, bo jak ci handlarze zapodają jakąś wyjechaną albo wadliwą sztukę to ją w krzaki wepchniesz. Więc ja radzę ci nowego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Odważnie pchasz się w koszta i kredyty.

Przelicz sobie ile miesięcznie będzie kosztował cię ten kredyt. Prowizja na dzień dobry, odsetki itp.

lepiej kupić coś starszego, przeznaczyć na ewentualne naprawy i spać spokojnie bez kredytów.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego pomyśl o Farmtracku nie znam dokładnej ceny ale myśle że za 150tyś brutto kupisz 100konnego , silnik prkinsa oszczędny i prosty w obsłudze ciągnik bez cudów niewidów ale dobrze wykonany kabina ok oglądałem go w bednarach godny uwagi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Nic starego nie kupuj, wyżej już napisałem co jest dobre stare :D mnie NH TD5050 sprzedawca wycenił na 115tyś netto z klimą, hakami, najszerszym ogumieniem, pompa 61 l/min, pneumatyka, dwie pary wyjść hydraulicznych, rewersem elektro-hydraulicznym(od niedawna montowanym w tym modelu) i jak dla mnie wystarczy. Popytaj o NH T5000 to jakieś 15tyś różnicy. A TO ZAWSZE NOWE a nie stare łupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor też ok kwestia wyboru ja dwa lata temu wybierałem między zetorem a nh wybór padł na nh i jestem bardzo zadowolony śmiga aż miło :) także kolego ja proponuje kupić nowy ciągnik używka to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Zakładając ten temat chyba sam już sobie na niego odpowiedziałeś nowy gorszej marki zawsze bedzie o niebo gorszy od używanego chyba że uzywanego kupisz jakiegoś grata, ale wnioskuje z tego że z uzywanych traktorów wybrał byś juz jakieś konkretne marki z pełnym wypasem. Ja osobiście kupuję używane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAITECH - Szczecinek tel 94 3720214 (zachodnio-pomorskie ) RAITECH Malbork 55 2720944 (pomorskie) diler NH ;)

Edytowano przez GRZESIEK1684

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

bez zastanowienia bierz używanego, najlepiej Fendta, znajomy ma Fendta Farmera 311 LSA Turbomatik z 1987r, chodzi idealnie - choć ma ponad 13 tys motogodzin :o w 2006r dał za niego niecałe 50 tys, a komfort większy niż w nowych Pronarach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no ale nowe to masz zawsze pewność od początku co i jak robisz... czy zmieniasz olej regularnie itp... a taki zachodni nic o nim nie wiesz czy było coś dłubane czy nie,,, to taki kupywanie wciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

ten sam znajomy ma MTZ (nie pamiętam modelu), ma go od nowości, żeby wrzucić bieg to go musi szukać pół minuty :D i tylko gruchot słychać, a w Fendtcie biegi wchodzą idealnie, żadnych luzów i bez zgrzytów

W okolicy jest kilka takich starszych Fendtów i wszystkie chodzą idealnie, a Belarus znajomego strzela jak kałasznikow

Ogólnie mówiąc to zachodnie maszyny nadal są dużo solidniejsze od Polskich i Ruskich - to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Pavlo1706 w mojej okolicy nie było przypadku żeby ktoś kto przytargał Fendta starego oczywiście, żeby przy nim nie grzebał zanim na pole wyjechał a naprawy nie są tanie. I to przeróżne modele od 307 do 514 i co z tego że da powiedzmy 50tys za starego ale jak mu skrzynia siądzie (to przypadek znam osobiście) wybulił kolega 20tyś z robocizną. Silnik z robocizną tle samo. I tak jak szybko je kupowali tak szybko się ich wyzbywali i to przez kila lub kilkanaście miesięcy na allegro stały. I to nie dwa przypadki a konkretnie dziewięć. Jeden już jest tak zdesperowany że kupił kilka dni temu nowego MTZ bo co robota w polu to Fendt na lince do domu wracał a skrzynię z zamkniętymi oczami już rozbiera :) nie powiem, Ci co kupili Fendty nowe to hulają aż miło od czasu do czasu coś tam padnie jakiś elektromagnes czy elektronika ale serwis wpadnie i prędzej czy później opanują awarię powiedzmy po "ludzkich" a nie kosmicznych pieniądzach. Stare to jest dobre wino i skrzypce, wiadomo dlaczego. Nie pluję tu na Fendta ale te wszystkie przypadki naprawiania "używek" wyleczyły mnie całkowicie ze starych klamorów obojętnie jakiej firmy. Zależy kto co lubi, jak lubisz naprawiać i babrać się w smarach to oki ale po co przy okazji drenować sobie konto co jakiś czas z nie małych sum???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie wiem co wam tam gruchocze i strzela w MTZ Ja kupiłem rok temu nowego belarusa 1025 i sprawuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Co do dealerów NH to jeszcze Rolmech Grabiny Zameczek http://www.rolmech.com.pl

 

JD - Agro-Sieć Pszczółki http://jd-dealer.pl/agrosiec/, używane JD kilkuletnie do 5 lat chyba ma gość w Różynach koło Pszczółek, kolega brał od niego JD 6530 dwa lata temu też na dofinansowanie i wymienił w nim tylko po jakimś czasie elektromagnes i to wszystko.

 

Z używanym musisz dobrze trafić, jak trafisz to będziesz zadowolony i to bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj