marcin2057

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny

Polecane posty

marcin2057    22

Witam zastanawiam się nad kupnem agregatu uprawowo siewnego o szerokości 2,7m do siewnika Poznaniak 2,7m i jak to się sprawuje w polu, do obsiania mam ponad 10 ha i w tej chwili mam siewnik 2,7m i agregat uprawowy. w tej chwili u mnie to wyglada to tak orka zefrem, doprawianie gleby agregatem + zefir i siew siewnik 2,7m + c-330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jeśli oszczędności w zużytym paliwie Ci się szybko zwrócą to możesz. 10 ha to nie jest aż tak straszliwie dużo żeby az tak spieszyć się ze siewem. Plus osobno uprawy i siewu jest taki, ze jak sobie najpierw z rana uprawisz a później będziesz siał to nasiona trafią na cieplejszą glebę. Tak kiedyś powiedział mi kolega on tak robi. Choć wiadomo w nocy jest chłodniej i nasionom nic się nie dzieje. Jeżeli masz gotówkę to kupuj ;]


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja mam 10ha przy domu i 3ha 16km od domu do obsiania i chyba pozostane przy tradycyjnym systemie na pewno fajną sprawą byłby agregat, ale u mnie to też inna sprawa bo na wiosnę na większość działek idzie obornik a to by się zapychało, oszczędność w paliwie nie prędko by się zwróciła na te 7 tyś za agregat a tak niech nawet z dojazdami te 10godz rocznie więcej w polu z agregatem nie jest tragedią, no i zależy jakie masz działki bo jeśli małe kwadraciki po 1ha to chyba nie będziesz zadowolony z zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam też zestaw tylko 2,5m ale nie bierny tylko aktywny.... mówię ci to inne życie.... nie muszę bronować bo sieję w skiby, po sianiu też nie ma takiej potrzeby.... pola nie ugniatasz bo wszystko robisz za 1 przejazdem... warto zainwestować w zestaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

no właśnie o takie opinie mi chodziło, a pola mam różne od 0,2ha do 3ha a gleba od III do VI, najdalej oddalone pole od domu lezy ok 1km czyli nie jest tak daleko w sumie jak by w jeden dzień uprawił wszystko agregatem uprawowym a w następny dzień bym wszystko zasiał te 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

moim zdaniem na 10 ha to nie opłaca się kupować uprawowo siewnego, no chyba że masz za dużo gotówki to kupuj.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zależy jeszcvze czy masz jakiś agregat juz do twojego ciągnika bo jak nie masz to kupuj odrazu pod siewnik. A nikt nie wspomnial że po 2 etapowym siewie pole nigdy nie bedzie tak równe jak przy jednoetapowym 2 sianie agregatem zmniejsza niepotrzebne ugniatanie gleby o lepszych wschodach nie wspomne B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy ile masz czasu bo jak na przykład pracujesz poza rolnictwem to masz mniej czasu na oddzielną uprawę i później siew, tak jak napisał juz jeden z kolegów weź pod uwagę wielkości działek, a takze klasy ziemi jak lekkie to jezdząc oddzielnie przesusza się gleba ;)

z jakiej firmy miał by być agregat ?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Kupuj agregat ,ja na wiosnę zrobiłem sam agregat i przyznam że było warto.Mniejsze ugniatanie gleby ,równiejsze podłoże pod siew [agregat wyrównuje koleiny po traktorze bezpośrednio przed siewem],szybsze i równomierne wschody ,gleba nie wysycha aż tak jak przy 2 przejazdach, o oszczędności na paliwie i czasie nie wspomnę ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

@marcin2057 moim zdaniem warto kupić,tak jak koledzy pisza lepsze wschody pole jest równe,pozatym jak uprawiasz agregatem to przy uprawowo siewnym będziesz miał zasiane odrazu,i zaoszczędzisz troche ON.

Jak by cie interesowało to ja mam już posiane i moge sprzedać ci swój agregat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

to jednak nie sprawdza się agregat, że chcesz sprzedać, a w tej chwili mam agregat o szerokości 3m, który skaład się z trzech rzedów pazur i z tyłu wałek, w sumie to mam ponad 10 ha i mam jedną działkę co ma 3ha, 5 działek po 1ha a pozostałe to tak po 0,2 -0,7 ha czyli małe ale i tak najwieksze we wsi w sumie mam 25ha a numerów działek mam 67 normalnie koszmar, na jednym polu jest 5 numerów działek, myslałem nad kupnem agregatu firmy Agro - Masz to taki 2,7m kosztuje 7800zł a jeśli chciałbym mieć wał Packera to dodatkowo 1000zł, mam tej firmy pług 4x 40 i jestem zadowolony. gleby mam rózne od III cięzkiej (kawałek) do VI piaszczystej. jak taki agregat się sprawuje na waskich polach gby nie ma całego przejazdu to jak się wtedy sieje i jak wyglada uprawa przy bruzdach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja miałem kupować agregat ale postanowiłem że se zrobię sam przez zimę bo wydać ponad 7000zł to trochę za dużo samemu zrobię tańszym kosztem a lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

piotrb14-Zobacz u mnie w galerii mój agregat ,jest dużo solidniejszy nisz te z agromasz-u,a kosz mnie wyniósł ok. 3500zł .Więc nie pisz że nie zbyt taniej i lepiej wychodzi zrobić samemu .Co do hydropaku to żadna filozofia...Najważniejsze jest by zachować jednakowe wymiary ramion i rozstaw mocowań .Nawiasem jak by ktoś miał problem ze zrobieniem hydropaku to niech pisze na pw,mogę się podzielić schematem .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko ja będę robił agregat talerzowy plany wymiary już mam porobione część materiałów też kupiona po robocie w polu ruszam z budową B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

to jednak nie sprawdza się agregat, że chcesz sprzedać, a w tej chwili mam agregat o szerokości 3m, który skaład się z trzech rzedów pazur i z tyłu wałek, w sumie to mam ponad 10 ha i mam jedną działkę co ma 3ha, 5 działek po 1ha a pozostałe to tak po 0,2 -0,7 ha czyli małe ale i tak najwieksze we wsi w sumie mam 25ha a numerów działek mam 67 normalnie koszmar, na jednym polu jest 5 numerów działek, myslałem nad kupnem agregatu firmy Agro - Masz to taki 2,7m kosztuje 7800zł a jeśli chciałbym mieć wał Packera to dodatkowo 1000zł, mam tej firmy pług 4x 40 i jestem zadowolony. gleby mam rózne od III cięzkiej (kawałek) do VI piaszczystej. jak taki agregat się sprawuje na waskich polach gby nie ma całego przejazdu to jak się wtedy sieje i jak wyglada uprawa przy bruzdach ?

 

ale kolega @Rocki0076 Chce sprzedać - przetestował sie spisuje dobrze jak każdy i chce sprzedać - on je robi już dłuższy czas z tego co wiem, i sprzedaje :)

To nie tak jak myślisz @Marcin2057, od Rockiego możesz kupić, sprawdzony.. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak sobie policzyłem koszt zrobienia to wole kupić od kogoś kto robi agregaty. Policzyłem stal, zęby siłownik, wał rurowy i strunowy wyszło drożej bo wału bym sam moze nie zrobił. Daje 6,5 tyś mam wszystko nowiutkie robi jaki chce dzielony czy caly wal z przodu i gra gitara i 3m bo tylko taki wchodzi w gre nigdy w zyciu 2,70 i inne porypane rozmiary


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

UrsusCzesio zrobić wał strunowy to według Ciebie takie trudne u nas na wiosce prawie każdy ma wał robiony i jest git to tylko dzień roboty B) a co do reszty to jak samemu zrobiliśmy rozrzutnik do gnoju sadzarkę do kartofli kultywator lejka do nawozu ładowacz czołowy i nie wspomnę ile ludziom zrobiliśmy ciągników z esa to taki agregat to pikuś no ale trzeba mieć do tego trochę pojęcia chęci i dobrze wyposażony warsztat to robota idzie aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

A jak wygląda siew takim agregatem z siewnikiem, chodzi mi o to jak np pole ma szerokośc 4m a agregat uprawowo- siewny 2,7m czyli jak siać. W sąsiedniie wsi rolnik ma agregat uprawowo siewny i jak zasieje to pole ma równie jak stół, a u mnie szczególnie nna piaskach jak się zasieje to pole ma górki i dołki. Jaki agregat kupić aby pole było równe jak stół czy może lepiej bronę wirnikową, a może jednak agregat uprawowo siewny wyposarzony w przedni wał strunowy pazury i na końcu wał packera lub croosling? Co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

"w sumie to mam ponad 10 ha i mam jedną działkę co ma 3ha, 5 działek po 1ha a pozostałe to tak po 0,2 -0,7 ha czyli małe ale i tak najwieksze we wsi w sumie mam 25ha a numerów działek mam 67 normalnie koszmar, na jednym polu jest 5 numerów działek"

 

Witam

Ponieważ to mój pierwszy post na agrofoto więc się przedstawię.

Nazywam się Mirek, pochodzę z powiatu ostrołęckiego i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Bardzo udane forum Wam wyszło ;-)

 

@marcin2057

Miałem to samo - jedna działka 1,5ha i 5 numerów. Rozwiązanie jest trywialnie proste - scal działki.

Wystarczy samemu złożyc podanie w Wydziale Geodezji - koszt ok 20zł za całą nową działkę bez wytyczania granic.

Jak spytałem geodetę o koszt takiego scalenia to zaśpiewał 500zł za złozenie podania!!!

Normalnie koszmar - wszędzie chcą sie od razu dorobić.

 

Z innej beczki - ten pług 4x4 to ciągasz tym 120-konnym ciągnikiem? Pytam, bo przymierzam się do zakupu do 115-konnego jelonka pługów zagonowych 5x40 i nie wiem, czy nie będzie miał za cięzko. Gleby przeważnie lekkie i średnie IV-VI klasa.

 

Pozdrawiam

Picek2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam nowego użytkownika Picek2005, a ja ma Pronara 85KM i pług do niego 4X40 ziemia klasy IV-VI i bez problemu daje sobie rade a sąsiad ma fendta 105 KM i ma 5X40 i tez bez problemu więc JD będzie dawał sobie rade bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kumpel ma JD 6620 i ciąga nim obrotówkę 4x50 (czyli tyle samo co 5x40)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Panowie wszystko zależy od ziemi i warunków oraz ukształtowania terenu... u jednego 100 koni uciągnie ledwo co 3 x40 a u drugiego 5x40 ( na piachu) mój 105 konny ciągnik ciąga 4x40 i to jest w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj