michal1313

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM

Polecane posty

zielsko3    0

mam te niby cudo już od miesiąca ,nic rewelacyjnego podzespoły główne może i dobre ,ale reszta to polska tandeta,nie działa u mnie 4 kontrolki kabina głośna sprzęgło ciężko chodzi ,w moim po 15 mth zaczeło sączyć się z chłodnicy,jest dziurawa .Przestrzegam też przed nieuczciwymi dealerami,mówią co innego a potem jest co innego .Radzę dobrze zastanowić się zanim go się kupi ja już żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielsko3    0

nic rewelacyjnegojak za taką kasę czekam na serwis aby zrobili coś z cieknącą chłodnicą,nie polecam tego sprzętu.Jeden deler to mi odradzał zakupu tego model ,mówił wprost że są z nimi kłopoty,hydraulika pompy wtryskowe,orbitrolei jeszcze parę drobiazgów ,mówił że nie jest jeszcze dopracowany,no i chyba miał rację tylko ja idiota nie uwierzyłem i teraz żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacio68    0

nic rewelacyjnegojak za taką kasę czekam na serwis aby zrobili coś z cieknącą chłodnicą,nie polecam tego sprzętu.Jeden deler to mi odradzał zakupu tego model ,mówił wprost że są z nimi kłopoty,hydraulika pompy wtryskowe,orbitrolei jeszcze parę drobiazgów ,mówił że nie jest jeszcze dopracowany,no i chyba miał rację tylko ja idiota nie uwierzyłem i teraz żałuję

 

kto Ci odradzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

do posiadaczy 7110 jak wam sie sprawuja ft? czy podobnie jak zielsko3 macie powody do nażekania na ten model??? i jeszcze pytanie ile trzeba dopłacic za przedni tuz i wom do tego modelu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasb    0

do posiadaczy 7110 jak wam sie sprawuja ft? czy podobnie jak zielsko3 macie powody do nażekania na ten model??? i jeszcze pytanie ile trzeba dopłacic za przedni tuz i wom do tego modelu???

 

Ja mam ten ciągnik od pewnego czasu i trochę jestem zawiedziony ;/, co chwile jakaś pierdoła wyskakuje ;/. Strasznie jest niedopracowany a teraz nawet z obudowy tylnego mostu zaczął się lać olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No właśnie jak kolega pisał tak jest ok tylko te pierdoły wyskakują wprawdzie mam inny model ale te drobiazgi niedopracowane najtansze części zakładają w dwóch latach dwa paski klinowe wentylatora poszły gumy na przegubach kulowych drążków kierowniczych popękane jak w 20 letnim ursusie siedzenie skrzypi co 3 miesiące musisz napsikać RWD albo oleju ,rurka paliwa niskiego ciśnienia paliwa pękła i kilka jeszcze drobiazgów było ,mam 4 letniego Fiata auto też niska półka a w 4 latach poza oringiem za 1 zł nic nie robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Hmmmm jako użytkownik który przepracował nim 200 mtg moge śmiało powiedzieć że jest to dużo paląca ch*jnia....;/ ze strasznie nie dopracowaną klimatyzacją oraz bardzo słabą zwrotnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Co w tej klimie jest nie tak? Po tak małym przebiegu stwierdzasz że ciągnik jest mało żywotny? Ile dokładnie wynosi spalanie i w jakiej pracy? Jakie ciągniki posiadasz w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Klima słabo chłodzi, jak ciągnik rozgrzeje sie tak do temp 70 C, i na zewnątrz jest około 25 C to klima bardzo słabo schładza, kompresor co chwile sie rozłacza. kratki wentylacyjne są tylko cztery przy szybie. zimne powietrze leci na głowe a z tyłu słonce pali przez szybe

( brakuje z tyłu z dwóch kratek żeby cała kabina byłą schładzana równomiernie).

Kolego czytaj uważnie ciągnik ma małą zwrotność a nie żywotność :P.

Spalanie jest duże przy pługu unia grudziąd 3+1 LS spala około 14 litrów na godzine, przy predkości jazdy 8 km/h przykładowo Belarus 1025 spala 10 litrów przy tym pługu i na tej samej ziemi.

Kabina jest wykonana najmniejszym kosztem, nie ma w niej ani grama jakiegkolwiek wyciszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

hmm jesli chodzi o spalanie w tym farmtracu w porównaniu do belarusa 1025 to prawda, belarus jest mocniejszy ma 105km,( na wałku wom 98km) a farmtrac podajo że 110km, wyssane z palca, na womie ma ledwo 91km, podejrzewam że farmtrac ma zdecydowanie ciężej od belarusa i stąd te spalanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

skoro mowisz ze kompresor od klimy sie rozlacza to pewnie z termostatem jest cos nie tak. A moze wystarczy pokretlo od regulacji wydajnosci tylko przekrecic w prawo na maksa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Kolego NhBartek może trzeba było napisać że korzystam z klimy bez włączonego wentylatora.

:P Wszystkie opcje sprawdzałem, jeśli kompresor sie wyłącza tzn ze jest maksymalne ciśnienie i powinno być maksymalne chłodzenie a w tym przypadku tak nie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Zwroc uwage ze jest taka mozliwosc. Tam to jest tak dziwnie zrobione ze kompresor wlaczy sie bez wlaczonego wentylatora tymczasem przy wlaczeniu klimatyzacji wentylator powinien wlaczyc sie automatycznie na pierwszy stopien a tam tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Nie ma takiej możliwośći aby po przekręceniu pokrętła od klimy wentylator sie sam włączył, mało tego jesli nie włączysz wentylatora to kompresor też sie nie włączy przynajmniej w 7110 DT,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Sorry :) Teraz przeczytalem znowu to co napisalem i patrze ze glupote napisalem :) Z tego co piszesz wynika ze jest wszystko z podlaczeniem ok. Teraz tylko jest pytanie czy cos jest uszkodzone czy ten wymiennik w kabinie jest moze po prostu za malo wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Odnośnie wymiennika możliwe że masz racje bo gościu zajmujący się naprawą klimatyzacji w ciągnikach, powiedział ze ten wymiennik jest najmniejszy jaki widział w takiej kabinie...

 

 

A jak wam pracują te ciągniki powiedzcie ile macie mtg ile spalają przy jakich pracach itp. :)

Edytowano przez jabimc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasb    0

Sory że się wtrącę ale chyba mam ten ciągnik jako jeden z pierwszych a może nawet pierwszy i odradzam go wszystkim przy zdrowych zmysłach. Dlaczego?

Psuje się wszystko co tylko może a mam dopiero nie całe 80mtg. Ogólnie jest to strasznie nie udana konstrukcja i ponoć przedni napęd jest od tych mniejszych ft więc wiecie jaka będzie żywotność.

 

Po nadto obciążniki z przodu trzeba samemu kombinować bo te co ma firma to do niczego się nie nadają (za lekkie)

Edytowano przez lukasb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

@lukasb skoro mowisz ze psuje sie wszystko co mozliwe to moze opisalbys w szczegolach wszystkie usterki bo w koncu po to jest to forum zeby o tym pisac a nie jakies ogolniki rzucac. Po drugie mosty napedowe carraro tego typu sa w mocniejszych traktorach innych marek takze nie wprowadzaj ludzi w blad co do ich zywotnosci... swoja droga to po co kupywales taki duzy ciagnik skoro przez tyle czasu zrobiles tylko 80 mth???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kupić Farmtraca albo innej firmy ot pytanie ja jak dwa lata temu potrzebowałem ciągnik ok 60-70 km po lekturze forum ofert innych firm Zetor Ursus i innych dane techniczne i cena wybór był prosty Farmtrac 670 DT był bez konkurencji cenowo i np wysokość najniższa co mnie było na plus silniki mosty skrzynie firmowe dużo innych firm montuje to samo ,plusy małe spalanie na mtg i na ha pracy mniejsze jak 60-3p, brak elektroniki odpalanie zimą na dotyk ,wady to takie tanie d*perelki co niedopracowane urwany amortyzator siedzenia ,trzeba napsikać co 3 miesiące oleju w siedzenie bo skrzypi ,gumy osłonki drążków kierowniczych skruszane ,trzeci pasek sprężarki ,włącznik kontrolki wałka 1000 ob zaciął się odłączyłem i raz nie wiadomo czemu się zapowietrzył przy połowie zbiornika i już nie odpalił ,dzisiaj nie jestem w temacie jak cenowo Farmtraci konkurują z innymi firmami o podobnych mocach i wyposażeniu i nie wiem czy kupiłbym Farmtraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasb    0

@lukasb skoro mowisz ze psuje sie wszystko co mozliwe to moze opisalbys w szczegolach wszystkie usterki bo w koncu po to jest to forum zeby o tym pisac a nie jakies ogolniki rzucac. Po drugie mosty napedowe carraro tego typu sa w mocniejszych traktorach innych marek takze nie wprowadzaj ludzi w blad co do ich zywotnosci... swoja droga to po co kupywales taki duzy ciagnik skoro przez tyle czasu zrobiles tylko 80 mth???

hmm dlaczego tyle zrobiłem tylko, może dla tego że wziąłem go w zimie a potem co chwila stał bo albo płyn chłodniczy wyciekł albo olej itd. O mostach powiedziałem tylko tyle co mi serwisant mówił i nie wiem gdzie są montowane. Ten dział nie jest o usterkach a o opiniach więc pisze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj