michal1313

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
plapla123    8

Myślę ze w innych markach też nie ma ciągników bez awaryjnych i trafiają się buble to i Ft może się trafić jakiś nie udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mój kuzyn ma Dezutz fahra chyba 72 km nie całe dwa lata i też sciągali mu głowicę i w przednim moscie porozkrecały mu się satelity a ma tylko 20 ha i dotego jeszcze c-330 i małgo fergusona.Ja mam Ft690 myślę ze szału nie ma ale nie jest najgorzej trochę słabo wyciszony i dzwignia reduktora za krutka i w złym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Myślę ze w innych markach też nie ma ciągników bez awaryjnych i trafiają się buble to i Ft może się trafić jakiś nie udany.

Zgadzam sie kolego z tym co piszesz ale sa marki ktore wezma to na siebie i pomoga ci wyjsc z opresji bubla naprawiaja poprawiajac itp a sa marki ktore powidza ci mecz sie sam kupiles to masz . Konkretnych przykladow niepodam ale troszke lat w rolnictwie i widzialem juz rozne sytuacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja kupiłem jednego 5 lat temu i nie narzekam, ale czy teraz kupić drugiego to trzeba się dobrze zastanowić po przeczytaniu forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Ja swojego kupiłem 3 lata temu i jak bym miał kupować ciągnik podobnej mocy pewnie znowu zdecydował bym się na farmtraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jest takie powiedzonko "Jak dbasz, tak masz" - sprawdza się dobrze :) Ja mam jednego, co fakt nie dużo - od marca. Na drugiego bym się jak najbardziej zdecydował, jakbym miał kasę :)

 

Co fakt 7100 i 7110 przechodzi choroby wieku dziecięcego, ale pewnie to poprawią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak trafisz możesz mieć problemy albo nic się nie dziać muj ma niecałe 2 lata i poza takimi denerwującymi drobnostkami chyba wiecej plusów jak minusów mało jest Farmtraców kilkuletnie widzę w miasteczku dwa w komunalce chodzą i duży gospodarz w sąsiedniej wsi ma jako drugi ciagnik ponad 4 lata z nim mam kontakt i nie narzeka .Kilka lat temu kupiłem auto sredniej klasy i od nowości olej ciekł gdzieś na silnik kłopot wizyty w serwisie nie mogli uporać się z tym dostałem po roku nowe auto i zero kłopotu tak samo z ciągnikami kolega z wciekami oleju w Zetorze też ma problem i czy już serwiś się uporał nie wiem bo parę razy byli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jam mam takie pytanko czy to prawda że mają wprowadzić do produkcji FT o większej mocy silnika niż 110 km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Witam mamy z ojcem dylemat czy brac farmtraca 110km nie wiem co to za ciagnik mam rocznego MF5425 ale jeden ciagnik to za mało. MF 115 km to koszt okolo 240 netto... Ojciec sie strasznie napalil na farmtraca i nie wiem co robic nigdy nie siedzialem w takim ciagniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Jest takie powiedzonko "Jak dbasz, tak masz" - sprawdza się dobrze :) Ja mam jednego, co fakt nie dużo - od marca. Na drugiego bym się jak najbardziej zdecydował, jakbym miał kasę :)

 

Co fakt 7100 i 7110 przechodzi choroby wieku dziecięcego, ale pewnie to poprawią ;)

 

To powiedzenie jest w dziesiątke...mam swojego ft kilka lat a wiekszosc usterek i awarii powstawalo przez niedbalstwo...a to bolalo kieszen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

kamil b ...widzisz taki MF to górna półaka masz super kabine hydraulike EHR rewers na dotyk i za to trzeba płacic jesli cie stac na zakup i servisowanie po okresie gwarancji to biez MF-a farmtrac brutto 110km w ponizej 200 tys napewno kolezanka z turem kupiła koszt około 215tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak wyżej kolega pisze MF inna półka tylko komplet filtrów 1000 zł nie starcza jest ich tyle oleje ceny ciekawe ciągnik 120 km zadowolony z niego awari wycieków nie ma 2,5 tyś mtg 4 rok jedynie trzeba pilnować stanu oleju zaczyna brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Kolego przed zakupem tego ciągnika nie słuchaj nikogo że ma mocny silnik, że mało pali bo to nie jest prawda. I dokładnie obejrzyj, dotknij, pomacaj każdy szczegół kabiny tego ciągnika i dopiero wtedy podejmij decyzje o jego zakupie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Co do filtrów to masz racje w moim Mf 5425 przekroczylem 1200mh i bedzie zmiana oleju w szkrzyni i 3 filtry nie wiem czy tysiac wystarczy... Siedzialem dzisiaj w farmtrac 97km mial zapalilem i sie wszystko talepalo nie podobal mi sie juz wole swojego starego mf 3060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Silnik perkinsa mało spali... Znajomy ma MF z takim właśnie silnikiem i powiedział tak: "Mało pali,ale jak nie ma roboty, jak podczepi mu porządny sprzęt i uprawia nim ciężką glebę to musi spalić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Każdy spali, ale mniej niż np. jd czy innej firmy. Znajomy ma jd ~145KM, w orce średnio 20l na godzinę łyka, cięzko jest zejść poniżej, miał ostatnio na próbę 312Vario z tym samym płógiem spalanie wyszło około 15 litrów i orał z taką samą prędkością jak jd a gaz miał wdepnięty w podłogę więc pisanie że każdy dużo spali to brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

20l na godzinę, co to jest, u mnie w wiosce jest john deere 220km, fakt ciaga pług 6 skibowy obracalny ale na górach 45 na godzinę łyka :D

a co do perkinsa, 100km perkins to też nie mało pali bo i "wiaderko" to wciagnie ropki baaardzo szybko, testowałem i wiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Czy krórys z was juz porównywal farmtraca 110 km z farmerem 112 km. Jakie są róznice? Musze cos kupic do konca roku i nie wim co wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

No porównanie bardzo ciekawe... Farmer lepiej wyposażony ale droższy - Farmtrac słabiej wyposażony ale tańszy... Masz kolego aktualne ceny tych ciągników ? Na AF póki co jest tylko jeden użytkownik takiego Farmera. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Póki co znam cene Farmera z ehr, rewresem hydraulicznym , półbiegi za 149 netto mam cene od dilera. Mowił mi ze ten ciagnik ma dwa zbiorniki na olej w moscie, to by było dobre u mnie, a nie wiem jak w farmtraku czy to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj