Skocz do zawartości
pati

Fendt Favorit 714 Vario [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt
pati    10

Ineresują mnie ceny, wyposażenie. Czy ten Fendzik poradzi sobie z pługiem obrotowym 5-cio skibowym. Z góry dzięki. ;)

rollek    0

wszystko zależy od szerokości pługa,rodzaju ziemi i jej położenia.

wg.mnie 714może to pociągnie, ale lepszy byłaby716,gdyż silnik sie tak niebędzie męczyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor    3

140 sobie poradzi z 5 skibowym? chyba na równej i lekkiej ziemi ale jak ziemia cięzka albo gorzysta to nawet nie wjezdzaj ;)

xsc    54

w mojej okolicypracuje fendt 818 i slyszalem ze ma problemy z 6 skibowym plugiem obrotowym kvernelanda( czy jak sie to pisze?)

robertbara    57

Przeciez pisałem że na normalnej. Pisze na własnym przykładzie. U nas w 5 skibowym pójdzie 140 koni. To min. Wiadomo w górach to powyzej 180

Pati nie napisała na jakiej ziemi, pisała czy pójdzie

Adik_ziel    3
Ineresują mnie ceny, wyposażenie. Czy ten Fendzik poradzi sobie z pługiem obrotowym 5-cio skibowym. Z góry dzięki. :(

pati to raczej z ciekawości pyta ;] chyba ze ja o czymś nie wiem ;)

pati    10

Racja. :( To czysta ciekawość. :( Ale może to dziecinne, ale kto przeglądał ostatnio kategorię "modele maszyn"-----> "ciągniki" to wie, że sobie takiego sprawiłam. ;) Choć wolałabym mieć 716 bez ładowacza, ale nadarzyła się okazja więc... :(

longerbycz    1
Przeciez pisałem że na normalnej. Pisze na własnym przykładzie. U nas w 5 skibowym pójdzie 140 koni. To min. Wiadomo w górach to powyzej 180

Pati nie napisała na jakiej ziemi, pisała czy pójdzie

a jakiej marki masz ciagnik??

robertbara    57

100 konny Janek u nas chodzi w 4 obrotówce Kvernelanda 2 metry orki i nie ma problemu. Choć optimum to byłoby około 120 koników <_<

coolman111    54

W mojej okolicy znajomy ma 716tke i agreguje go z 5 skibowy obrotowym. Ma jedną działkę co ziemia jest ciężka i na dodatek jest to teren górzysty- ciągnik ma troche robote, ale ogólnie idzie dobrze.

Kasta    7

Chodzi Ci o nowego ? Czy używka? Ja mam Fendt'a 714 z 2005r. U mnie jest juz rok i zrobil jakies 500 mtg. Bez awarii i jakiś kolwiek problemów. Skrzynia Vario super sprawa. Pali w miare mało , w transporcie bardzo malo. Jeżeli chcesz kupić to Polecam , ja bym na nic innego nie zamienił ; )

fireseba    101

Ja chcę kupić 716 vario z 2000-2003r jaka jest średnia cena za dobry ciągnik z i bez TMS? Gdzie mam szukać?

Chodzi Ci o nowego ? Czy używka? Ja mam Fendt'a 714 z 2005r. U mnie jest juz rok i zrobil jakies 500 mtg. Bez awarii i jakiś kolwiek problemów. Skrzynia Vario super sprawa. Pali w miare mało , w transporcie bardzo malo. Jeżeli chcesz kupić to Polecam , ja bym na nic innego nie zamienił ; )

no nie wiem czy bez awarii. a te errory??? a przepalone bezpieczniki??? a ta wymiana silnika???

Kasta    7

no nie wiem czy bez awarii. a te errory??? a przepalone bezpieczniki??? a ta wymiana silnika???

Chyba Ci sie pomyliło z tym starym 514 ;) a co do Errorów to dawno sprawa załatwiona. Wystarczyło tylko pokasowac błedy . Bezpieczników wogolnie nie tykałem nie mowiac już o silniku xD

Kasta    7

byłem u ciebie na podwórzu jak pierwszy raz podchaczyłes plug i nie szlo podnieść. wymieniliście bezpiecznik i pojechal

Aha fakt , wtedy była przestawiona dźwignia , którą sie przestawia z Ehr , na ręczne sterowanie . A co do bezpieczników , jak wy przyjechaliście to Ojciec sprawdzał bezpieczniki , bo przy awari to się sprawdza w pierwszej kolejności :) . A co do dźwigni ehr , ktoś musiał na nią nadepnąc bo jest z prawej strony ciągnika przy schodkach. A co do awarii tego ciągnika , 0 problemów ...

Aha fakt , wtedy była przestawiona dźwignia , którą sie przestawia z Ehr , na ręczne sterowanie . A co do bezpieczników , jak wy przyjechaliście to Ojciec sprawdzał bezpieczniki , bo przy awari to się sprawdza w pierwszej kolejności :) . A co do dźwigni ehr , ktoś musiał na nią nadepnąc bo jest z prawej strony ciągnika przy schodkach. A co do awarii tego ciągnika , 0 problemów ...

dobra dobra. marcin go ro***bie. skrzynia wariot tez dlugo nie podziala zając ucieknie a przy tym agregacie uni to tylko dymi.

Kasta    7

dobra dobra. marcin go ro***bie. skrzynia wariot tez dlugo nie podziala zając ucieknie a przy tym agregacie uni to tylko dymi.

Hehe , skrzynia Wariot jak padnie to sie naprawi i pojedzie dalej , cóż za wygode trzeba płacic . A jak zając ucieknie to na żółwiu jedzie 25km/h ;p , a przy Crossie lekko dymi bo zapotrzebowanie mocy jest od 140 - 180 :) . , więc Fendt jest wykorzystywany w 100 % :D

Kasta    7

wykorzystany w 115% :D a 120 konny jd ciągnął by unie 15 km/h ;)

Lekko , a spalanie 50l/h Hahaha :D

Kasta    7

dobra, koniec dyskusji. o fendtach sie nie dyskutuje bo tu nie ma o czym dyskutowac B)

No tak , nie ma o czym dyskutować Fendt to najlepszy ciągnik na Świecie ;p

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ktosxxx123
      Witam za siedzeniem znalazlem taki kabelek jak na zdjęciu jest on od siedzenia i jest ewidentnie urwany bądz tez odlaczony jesli ktos wie gdzie jego miejsce z gory dzieki za pomoc a druga sprawa cały czas mi mrygaja strzalki kierunku jazdy nie pokazuje zadnego błędu
    • Przez PIOTREX1979
      Witam niedawno kupiłem fendt 716 z francji i doposażam go w  pneumatykę i jest problem wszystko podpięte ciśnienie jest w układzie ale nie widzi ciśnienia na zegarach czy muszę program zmienić jak tak to czy znacie kogoś z pomorskiego proszę o pomoc dziękuję

• Przez Jarekb20
      Witam kolegów mam Fendta 714 z 2001 roku. Wszystko chodziło ok do wczoraj.
      Podczas pracy w polu nagle zaczęło ciągnikowi przybywać obrotów najpierw do 2600 obr/min. Chciałem go zgasić ale nie reagował, a obroty wzrastały do 3000 a następnie do 3800obr/nim i tak pozostały. ciągnik w ogóle nie reagował na kluczyk. Dopiero udało mi się go zgasić odcinając przewód paliwowy od zbiornika. Po 5 godzinach jak już był zimny spróbowałem go znowu zapalić i gdy odpalił znów obroty zaczęły wzrastać. Jaka może być tego przyczyna i jak można to naprawić. Proszę o pomoc.
    • Przez hydroplast
      Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam Fendt 714 2000r favorit vario.
      Problem jest następujący: Wyświetlają mi się dwa błędy.
      1) 9.1.D0 ikona przedni tuz. Wymieniłem przedni włącznik i nic nie pomogło oraz nie działa obsługa z wewnątrz przedniego tuza , zero reakcji nie działa ani pokrętło ani przełącznik ani przyciski zewnętrzne. Wygląda jakby był całkowicie nieaktywny. Jak skasuje błąd to po ponownym uruchomieniu znowu wraca błąd.

2). A.1. F0 - wyświetla ikonkę z siłownikiem i znak wykrzyknik. Problem leży w niedziałających szybkozłączach z tyłu. Po odpaleniu ciągnika i wciśnięciu przycisku odblokowania szybkozłączy odrazu wywala ten błąd i zero reakcji. Stało się to przy oraniu pługiem obrotowym.

Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki oraz mini bezpieczniki w słubku. Wyczyściłem styki w e-boxie .

Od czasu jak rano odpalam wywala kilka innych błędów jakby coś niestykało i zaraz gasną - resorowanie, tryb awaryjny, itp.

Proszę o pomoc i rady. Tel. 791777850
    • Przez Famer21
      Witam. Mam takie pytanie, ale głównie do użytkownich fendta 700.. jak przenieść obsługe podnoszenie podnośnika tylniego na joystick? Podczas orki żeby można podnosić i opuszczać pług w joystiku wszystko w 1 ręce.. Wiem, że jest taka możliwość poprostu trzeba jakiś guzik wcisnąć żeby przeżucić z bocznego podnoszenia na joystik..