Stunter

Claas Tucano/ NH CX WAŻNE!!!

Polecane posty

Stunter    0

Witam wszystkich użytkowników! Proszę żebyście pomogli mi w wyborze. Dostałem dofinansowanie na kombajn od 220-240km mocy nominalnej. W grę wchodzi Claas Tucano 320 204km i NH CX 5080 238km mocy nominalnej. Claas miał by składany heder ponieważ pola mam dość mocno rozdrobnione. Pola również są dość mocno zróżnicowane pod kątem powierzchni oraz dojazdu do nich. Składany heder bardzo by ułatwił mi pracę. Z drugiej strony CX ma większy silnik oraz kilka fajnych rozwiązań. Wychodzi dylemat albo Tucano i wygoda bo hedera nie trzeba odczepiać albo CX wysoka wydajność. Cena Tucano 320 na oponach 800, sita elektryczne, dwie kamery, heder składany, wózek to koszt 460tyś netto a CX z hederem vario ( wysuwany stół o 50cm), kamery 2, wózek, stół do rzepaku, sita elektryczne, opony 800 w standardzie również 460tyś. Proszę o wasze wypowiedzi na ten temat, ceny proponowane przez dilerów są na październik tego roku ponieważ teraz będą największe upusty cenowe. Proszę o pisanie faktycznych wydajności obu kombajnów oraz wasze opinie. Oraz czy agencja nie przyczepi się, że kupiłem kombajn o mocy 204km a nie przynajmniej 220km??

Edytowano przez Stunter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Widomo wiekszy lepszy nh jest nowoscia wiec nic sie nie dowiesz ,claas tucano jest dluzej i sa uzytkownicy . Wg mnie zaryzykuj i zakup nh moze oplaci sie tobie :rolleyes:


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Musiałbyś zrobić aneks do umowy. Ja tak miałem z ciągnikiem i agencja przyjęła to bez problemu. Posiadam claasa tucano pierwszy rok zrobił 100ha+ usługi i zero awarii ;) Jest wygodny, prosty w obsłudze. Co do nh to niewiem jak to się sprawuje gdyż u nas chodzą z serii TC..


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Witam!

1. Moim zdaniem agencja nie powinna robić problemu ponieważ kupujesz kombajn o mniejszej mocy w drugą stronę byłoby już trudniej wystarczy zrobić aneks.

2.Co do hederu składanego to piszesz w zasadzie o argumentach które powodują że jest idealny do Twoich potrzeb. Nie wiem gdzie mieszkasz czy wieś jest oddalona od ruchliwych tras czy mieszkasz w pobliżu głównej a wyjechać na taką trasę z hederem raczej ryzykowne szczególnie nocą. No i moim zdaniem sporo zaoszczędzisz na czasie nie musząc zdejmować i montować na polu hedera.

3. A kwestia marki cóż CLAAS 75 lat, TUCANO ma silnik MERCEDES, NH IVECO (nie żebym ganił że zły), wykonanie siedziałem w kabinie nowego CX-a i jest dosyć ciasna osoba siedząca z boku zasłania operatorowi widok, sterowanie joystickiem mało komfortowe jak dla mnie podłokietnik za krótki no i to co rzuciło mi się w oczy to w NH musiałem się mocno pochylić do przodu aby widzieć w całości podajnik w TUCANO chyba dłuższy podajnik ale niech ktoś inny się wypowie może to moje odczucie.

Mając taki wybór jak Ty osobiście postawiłbym na CLAAS-a. Tucano jest już jakiś czas choroby wieku młodzieńczego już się skończyły generalnie jest to pewniejszy zakup, nowy model NH wprawdzie zmoderniozwany CSX ale zawsze nowość i mało wiemy jak się spisuje w praktyce.

Za takie pieniądze kupowałbym pewność mając zasadę "najlepiej uczyć się na cudzych błędach"

A wybór i tak zawsze należy do Ciebie. Daj znać jaka decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stunter    0

jeszcze decyzja nie podjęta, czekam aż cenę lepszą powiedzą, zastanawiam się czy nie kupić CX ale z hederem składanym do zboża firmy Geringhoff. Co myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ten heder składany Claas moim zdaniem jest za bardzo wysunięty do przodu. Na zabudowanych skrzyżowaniach będzie ciężko wyjechać z podporządkowanej. Geringhoff będzie lepszym rozwiązaniem. No i NH jest lepiej teraz kupić bo jest w złotówkach a Claas w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Claas przunajmniej w moim terenie tez jest w złotowkach i w takim kredycie najchetniej Claas go sprzedaje. Podobno jak Euro jest wysoko to warto wziasc kredyt bo tendencja Euro moze byc teraz tylko spadkowa, chyba ze dojdzie do 5zł :)

 

Ja szukam kombajnu 6cio klawiszowego i tak tez sie zastanawialem na CX 6080 i nad Tucano 440. NH jest praktycznie o 100tys tanszy na duzo lepszym wyposazeniu jesli chodzi wlasnie o te modele.

 

Co do chederu to w moim JD 2058 mam kose 4.80m i wszedzie jezdzi sie bez skladania. Teraz planuje jezdzic z kosa 6m i tez u mnie przez kazda miejscowosc przejade o ile policja sie nie uczepi to bede jezdzil dalej. Jesli to problem to w dzisiejszych czasach podpinanie chederu do kombajnu trwa 5 min. Szybkozlacza sa na tyle dobre w NH ze podpina sie tylko jedno gniazdo z cala elektryka i hydrauliką i do tego jeden walek napedzajacy kose.

 

Niewiem czy ejst sens bawic sie w drogie skladane chedery a potem bawic sie w ich naprawianie, trzeba pamietac o tym ze czym cos jest prostsze tym mniej sie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

cx 5000/6000 jest to zmodernizowany csx jak ktos juz wczesniej wspomnial. i teraz pytanie do uzytkownikow csx 7000....jak traktuje slome?? tzn czy nie zostanie po niej tylko sieczka :P

Edytowano przez szerszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Szerszen :) nick i avatar jakos kojarze z formum SCA :P ale moge sie mylic :)

 

CSX jak i CX to nie rotor wiec slome traktuje napewno lagodniej. w CX 5000 masz tylko beben glowny i odrzutnik wiec sloma napewno nie bedzie taka potargana, w serii 6000 masz dwa bebny i dwa odrzutniki tam masz wieksza powierzchnie przez ktora sloma jest targana. Tylko ze jesli jest sucho i zborze jest łatwo omłacalne to wtedy 2gie klepisko calkowicie popuszczasz np do rzepaku, czy naprawde suchej pszenicy. Wieczorem gdy pszenica odchodzi dociagasz klepisko 2gie by lepiej wymlocic ziarno a sloma wieczorem wiadomo ze nie ejst tak pobita jak w polodnie suchego dnia.

 

NH CX 6000 tez ma ciekawie rozwiazany sposob na ziarno wymlocone juz na pierwszym bebnie, nie trafia ono na na podsiewacz tylko odrazu spada do zmijki ktora prowadzi je podajnikiem ziarnowym, podsiewacz nie musi sie meczyc z duza iloscia oczyszczonego juz wczesniej ziarna gdzie lepiej moze oczyscic to ktore wymaga dodatkowego czyszczenia. Mysle ze ejst to dobre rozwiazanie.

 

A jesli chodzi o słome w CSX to napewno w sieci sa filmiki z tego jak mloci taki kombajn. Chyba ze wypowie sie własciciel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

podpucha widac ze ''ziomki'' z sca sa wszedzie :) co do cx 5000 sa dwa bebny i dwa odrzutniki na pewno (przynajmniej taka oferte dostalem ) :) wlasnie tez slyszalem ze jak przechodzi rzepak (zielona lodyga) to potrafi sie zawinac na roto separatorze co pozniej skutkuje zatkaniem sie maszyny.czy to prawda?? moga tez to powiedziec uzytkownicy TC z RS (tylko tym sie rozni TC od CX ze jest bez odrzutnika za RS).

podpucha na filmikach duzo nie widac...lepeij niech sie wypowie uzytkownik takiego kombajnu :)

pytam sie o slome bo beluje zwijka walcowa...i wiadomo o co chodzi :P

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

No ja bede na swojego CXa 6080 czekal bo podpisalem umowe zaliczka juz poszla :P

 

Ale co do słomy jeszcze to zalezy tez duzo od odmiany pszenicy. Jesli nowa zwijarka i dobry podbieracz to kazda słome łyknie. Ja na przyszłość planuje tez zakupic jakas prase ale mysle nad nowa Pasowa zmienno komorowa firmy Welger kolega nia zbija bale nawet do 500kg.

 

co do Rotorow to wlasnie lubia sie one zabijac przy mokrej słomie rzepakowej i w podobnych okolicznosciach.

 

Przepustowosc rotorow tez jest mniejsza w bardziej mokrych warunkach jesli chodzi o zborza. Ja myślac o firmie uslugowej musialem wziasc 6klawiszy i cheder minimum 6m, u nas kombinat czy nie kombinat na umowe trzeba miec wydajna maszyne. Do tego licze ze jak beda takie zniwa jak te ze trzeba bedzie uciekac z tym koszeniem to raptem bede u siebie kosil 3 dni jeden dzien rzepaku dwa dni pszenicy i reszta uslugi.

 

NH słynie z najlepszego doczyszczania, Claas z łagodnego traktowania słomy, tylko wiadomo ze jak przez kombajn sloma przejdzie nienaruszona to razem z ziarnem wiec cos za cos :)

 

Do tego jesli nie kupujesz na programi strikte pod biznes plan to zerknij na cene serii 6000 jest niewiele wieksza od 5000 cena wyjsciowa. Jesli zas ograniczaja Cie biznes plany to warto zapytac o dopisek ze maszyna ma byc takze wykorzystywana w uslugach wtedy mozna juz szalec. Tak sasiad na 250ha zakupil ciagnik Fendt 936 gdzie w normalnym biznes planie ograniczyli go do 240koni.

Edytowano przez Podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

tak wszystko ladnie pieknie ale jestem z WLKP :P i tylko biore kombajn z tego wzgledu ze przyznali mi wniosek na roznicowanie.... i dostaje tylko 100tys a reszta ze swoich....pewnie ze jakbym wzial taka maszynke na ''modernizacje'' to wtedy jest inna rozmowa. ale jak mam wziasc tucana 320 a cx 5080 to chyba pojde w NH.

a jak klepisko sie opusci i sie odchyli na maksa to czy dalej bedzie sie owijac??

co do zwijania to mam walcowke....a wiadomo ze nie lubia krotkiej i suchej slomy :P

 

a jaka jest roznica cenowa miedzy cx 5080 a cx 6080??

Edytowano przez szerszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Wiesz najciekawsze jest to ze ja tez biore na roznicowanie i tez tylko dostane 100 tys zł ale do tego chce zalozyc działalnosc usługowa to wtedy jeszcze bedzie ponad 100tys VATu, do tego mam 200tys swojego ktore chcialem wydac na kombajn wiec praktycznie na kredyt bede mial 200tys, kredyt biore ten co oferuje NH. Wiesz ja mysle ze tam niema prawa sie wogole nic owijac o zaden odrzutnik, 2gi beben tylko rozdziela ta slome i klosy bo 2gi beben nie ma cepow tylko takie palce smieszne na kazdej listwie wiec o strasznym masakrowaniu słomy raczej niema mowy.

 

Róznica bazowa miedzy seria 5000 a 6000 to chyba 20tys zł z tego co pamietam wiec nawet sie nie zastanawialem. Potem tylko doplaca sie za opcje i dodatki wiekszy cheder itp itd. Mnie katalogowa wersja ze stolem Vario wyszla 513tys netto do tego dorzucil mi komplet podnosnikow łanu, kamerke z dodatkowym monitorkiem. Duzo ma w standardzie wiec niema co dodawac wiecej praktycznie. Cheder u mnie to ponad 80tys zł wiec idzie z cena zejsc jeszcze bardziej jesli chcesz. Przedstawiciel z NH mieszka 7km odemnie praktycznie wiec na bierzaco moge sie dowiadywac co i jak po znajomosci.

 

A ile czekales na zatwierdzenie wniosku ?

Edytowano przez Podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

no wlasnie kredyt NH jest super propozycja...czyli jedziemy na tym samym wozku :P

ale jezeli dostales na roznicowanie to musisz firme zalorzyc. i automatycznie ta Twoja firma jest juz na vacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

No mi to tam kolega tlumaczyl ze idac w roznicowanie na nowa maszyne mozna wziasc tylko 100tys zakladajac dzialalnosc w ktorej bede placil przez 3 lata podwojny kruz, wtedy moge sobie odliczyc VAT od maszyny, patrzac nie patrzac to po 3 miesiacach od kupienia maszyny z tym Vatem co przyjdzie jest ponad 200tys, zle nie bedzie.

 

Tak jak mowilem cena bazowa miedzy 5080 a 6080 to bylo niecale 20tys, tyle co za troche wiecej materialu bo szerszy plus jeden klawisz wiecej itp. Zastanow sie dobrze nad 6 klawiszowym bo wtedy mozna juz niezle powalczyc na uslugach. Tak jak u nas Kombinat rolny Kietrz chce widziec tylko na polu maszyny z chederem nie mniejszym jak 6m a do 6m trzeba troche przepustowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

tylko ze ja juz jestem dawno na vacie wiec mi to juz nie robi roznicy :P

no te 100 tys netto zawsze cos...

no wiesz ja juz i tak zrobilem skok cenowy z TC na CX... i znow trzeba dolozyc 20tys :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Mozesz zapytac bo ja strzelilem w te 20 tys moze sie okazac ze jest u Ciebie znacznie mniej, tel do dystrybutora czy tam handlowca z Twojego rejonu i wszystko wiesz. to sa naprawde smieszne pieniadze jesi chodzi o przerzucenie sie z 5 na 6 klawiszowca :) A TC na Cx to juz calkiem inna bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

NIe wiem czy to jeszcze istotne ale udziele Wam kilku odpowiedzi.

Mam Csxa 7040 jeden sezon. Skoszone chyba 217ha nie pamietam dokładnie.

W kwesti jakiegoś owijania gdzieś tam - Panowie nie wiem nic o tym problemie... wiec na pewno nie istnieje.

W kwestii zapychania to przez 70ha rzepaku jakie wymłócił zapchał sie 2 razy przez naszą głupote. W bardzo zielonym rzepaku z odrostami.. praktycznie zielenizna ze wzgledu na małe straty na czujnikach zaczeliśmy mocno przyspieszac aż za mocno... no i klops d*pa zapchana, ale to 5min roboty i kombajn jechał dalej. Wiec to naprawde nie problem w porównaniu do JD... znam przypadki naprawde nieciekawe tam.

Co do słomy no to tak z tym podciaganiem klepisk, sprawa wyglada tak my jechaliśmy wszedzie w zbożach z podciągnietymi klepiskami i super omłacał itp tylko nikt nie zajrzał w słome... No i wtedy sie dowiedzieliśmy dlaczego w instrukcji piszą żeby drugie klepisko podnosić TYLKO w przypadku trudnych warunków (porośnietrgo, trduno omłacalnego zboża) - słoma to faktycznie zmiażdzona siekczka no ale coż to pierwszy sezon nastepnym razem bedzie wiadomo co i jak.

I jeszcze jedna sprawa co do hederu. PAnowie 240km jak mam i heder 5,2 to błąd... Taki heder tylko dla zbóż od 8t w góre i rzepaku od 5t w góre. Teraz bym brał z miejsca 6m. Ta maszyna nie ma co robić przy 5,2 nie idzie jej dociążyć w słabszych zbożach np jeczmieniu jarym... bo przecież 12km/h nie pojedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

gregorfik a jaki stol do rzepaku posiadasz do swojego NH?? czy 500mm starczy czy lepiej jakby byl bardziej wysuniety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz1025AII    0

widze że koledzy poruszyli ciekawy temat , który mnie bardzo interesuje. ja wlasnie złozyłem wniosek na modernizacje na zakup kombajnu i mam duże szanse na 60% zwrot inwestycji:) wniosek pisze z kolegaą na tzw wspólne uzytkowanie. mamy 90ha gruntów ornych i 5 ha łąk

treaz sie zastanawiam nad trzema kombajnami i czy mamy szanse na ktoryś z nich ?

 

1-nh CX 5080

2-nh TC 5070

3- claas tucano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Bierz Claasa u nas pokupowali CX bo tańsze i niby większe, ale narzekają, a wydajność nie większa jak Tucano 320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

John175 głupoty opowiadasz. Tucano320 można porównywać do TC5070. Modele CX5080 czy wyższe to już nieporównywalnie większe kombajny dla dużych gospodarstw z wydajnością sporo większą niż Tucano320. Przy kombajnie to najważniejszy dla mnie jest serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Dobra NH CX 5080 zrobi do 1tony na godz. więcej niż Tucano 320, ale co z tego jak będzie się częściej psuł? Serwis tak jak u mnie to jednakowy ma NH, Claas i JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tone więcej to zrobi tc5070 w porównaniu do tucana 320. Cxa nie ma co porównywać z małym tucanem. Co do awaryjności to w przypadku kombajnów NH wcale źle nie wypada.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj