Stunter

Claas Tucano/ NH CX WAŻNE!!!

Polecane posty

Jarecki21    35

Jakby wyglądało porównanie Tucano 2 450 z NH CX 6090 elevation. Na razie pewnie bardziej teoretycznie, bo to nowości.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tucano 2 ma zmiany tylko kosmetyczne mało wpływające na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

zaleta cx60xx zmienna prędkośc wiatru w zależności od pochylenia pola to jest rewelacja.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

tucano 2 ma klepisko z akumulatorem hydraulicznym który w razie przeciążenia bębna odchyla sie by zapobiec zapchaniu młocarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak operator nie widzi kamieni to każdy kombajn złapie. Co ma do tego klepisko claasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

I przy okazji podobno pięknie przepuszcza kamyki....

 

Miałeś wgl z tym styczność? Ja mam informacje jedynie ze strony claasa bo ten kombajn w sezonie 2014 chodził tylko jako zapowiedź modelu który w sprzedaży ma być dopiero w tym roku stąd moje pytanie. Podobne rozwiązanie ma Deutz fahr i to juz chyba od dwóch dekad i mi sie wydaje że to dobry system. przecież kamienie które trafiają do młocarni są bardzo małej wielkości takiej że spokojnie chwytacz kamieni da sobie z nimi radę, jak inaczej miałby przejść pod ślimakiem na hederze jak tam dobrze pięści nie wsadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Informacje mam powiedzmy od ludzi, ale potwierdzone przez przedstawicieli Claasa na podstawie doświadczeń w Lexem. Gdzie w APSie jest chwytacz kamieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Chwytacz kamieni zawsze jest w kombajnie przed pierwszym bębnem. Mam instrukcje do tucano od 320 do 450 :) poza tym info nawet na broszurach są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formul1    0

Stoję przed wyborem kombajnu i muszę wybrać między tucano 420 a cx 5080, koszone rzepak i pszenica. Po porównaniu w/w modeli ich serwisów i odległości (jest praktycznie taka sama) kluczowa będzie dla mnie wydajność, której jednak nie znam. Wiem jedynie, że tucano 320 nie powala i 1470 czy tc 5.80 pod tym względem są minimalnie wydajniejsze i tu bez względu na opinie innych zdania nie zmienię, ponieważ dwa z nich do tej pory mogę porównywać na polach. Jednak po zapoznani się ze specybikacją tucano 430 oprócz aps ma również większe sita niż 320, co powinno znacznie go usprawnić. Dlatego zwracam się z prośbą do posiadaczy o opinię czy wydajności dla tucano 420/430 oscylują w granicy ~15 t/h?, a przy cx 6080/6090 ~18t/h? Niestety tych maszyn na polu nie widziałem i znam je jedynie z forum. Inne modele i marki nie wchodzą w grę.??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/485-kombajny-zbozowe/page-46 czytaj od posta #905

 

Rzepak i pszenica są łatwo wymłacalne i i zbyt dużo dodatkowych bębnów może zaszkodzić zamiast pomóc zwłaszcza w rzepaku. Do tych upraw zwracałbym uwagę na powierzchnie sit a nie na powierzchnie wytrząsania.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formul1    0

dzięki za wskazanie linku, teraz jest tylko problem, że nigdzie nie znalazłem powierzchni sit w cx5080, jedynie informację, że powierzchnia objęta działaniem dmuchawy wynosi 4,321, sita w tucano 420 4,7,  jd w540 nie wiem ile ale jak je zobaczułem to napewno są największe z tych 3 modeli, tyle, że spalanie jd przerabiam obecnie w 1470...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

CX5080 Elevation powierzchnie sit z instrukcji:

sito wstępne: 0,57 m2

sita dolne: 1,71m2

sito górne: 1,5 m2

podsiewacz: 2,46 m2

 

Suma: 6,24 m2 z czego 5,38 m2 to obszar czyszczący w obrębie działania dmuchawy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Realna wydajność w pszenicy dla cx 6080 na moich polach wynosi 18-20 ton na godzinę. Jest to koszenie normalne nie na wariata.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj