rogas

stabilizacja i poziomowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rogas    16

Czołem!

Na wiosnę kupiłem "cudo" od biardzkiego o pojemności 1200 l i szerokości 15 m. Pojawił się problem podczas pryskania na skłonie ponieważ belka cały czas próbuje być poziomo czego efektem jest to, że jedna strona szoruje po ziemi a druga jest na wysokości ponad 2 m.

Zastanawiałem się czy taki mój pomysł wypali:

Przerobić poziomowanie z wahadła (jeden punkt łączenia i obrotu belki z opryskiwaczem) na trapez pojedynczy ale zamiast jednego ramienia założyć siłownik hydrauliczny dwustronnego działania.

Czy taka modyfikacja pozwoli na hydrauliczne "dociąganie" belki równolegle do pola z zachowaniem stabilności na krótkich nierównościach?

post-35740-0-23034100-1317286767_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

teoretycznie mysle ze pomysl jest dobry, ale co w praktyce...jak zbudujesz podziel sie doswiadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Też mam Biardzkiego zawieszany 600/15 i dokładnie ten sam problem,testowałem już motyw z siłownikiem ale był zamontowany w układzie ze stabilizacją na wahadle i niestety ten pomysl się nie sprawdził.Twoja koncepcja siłownika i trapezu jest ciekawa i może być dobra,aczkolwiek operowanie w trakcie oprysku silownikiem hydraulicznym czy każdym innym działającym na belkę 15m jest kłopotliwe.Nawiasem mówiąc ,ciekawe jak ten problem jest rozwiązany w markowych opryskiwaczach.Powodzenia w poszukiwaniu rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja kupiłem zbucz że zbuczyna i nie mam problemu wiesz zobacz może środek ciężkości jest żle ustawiony i dlatego tak się dzieje bo tak wychodzi z twojego opisu i wiesz stabilizacja nie działa powyżej jakiegoś procentu nachylenia zobacz w instrukcji wtedy trzeba blokawać belkie na sztywno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Ja mam opryskiwacz 21 metrów i nie wyobrażam sobie żeby nie mieć hydraulicznego poziomowania. Moze być najlepsze samopoziomowanie na opryskiwaczu, ale wiadomo w polu nie zawsze bedzie równo jak na stole, i wtedy nie spełni ono swojego zadania. A jeżeli poziomowanie jest hydrauliczne to wtedy nie patrzysz czy jedziesz na pochyłym terenie, czy w bruździe, ustawiasz jak powinno być i jedziesz. I nie jest prawdą ze to jest jakieś wielkie utrudnienie sterowanie tym w czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego wrzuć zdjęcie jak wygląda ta stabilizacja, bo tak jak w załączonym rysunku to będzie działać na pewno ale może by można by było to łatwiej zrobić.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/217286-biardzki-zawor-stalocisnieniowy/ a może z tymi ciężarkami spróbować.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam rozumieć że belka w czasie pracy wisi tylko na tym cynkowym elemencie, a te z łańcuszkami są odbezpieczane.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ciezarki nie zdają egzaminu mimo jednak;/ jwszystko dobrze jak jedziesz wzdluz pola, poprzeczka to tylko sie nalatasz, jakas bruzna czy cos i lanca sie rozklada;/ dociskalem juz sprezyny i nic, jedyne sensowne rozwiazanie jakie ja u sibie widze to nie rzaden silownik i ciezarki ale linka od tura albo od hamulca recznego od samochdu i na koncu kawalek raczki z blokowaniem, jak zrobie, to wrzuce to na forum ale nie za szybko.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

@SADEK

Tak belka wisi na tym ocynkowanym elemencie, łańcuszki z malutkimi sworzniami służą do blokady na czas transportu. Jeszcze zapomniałem dodać, że ten element ocynkowany jest połączony na dole sprężyną z "półramą" służącą do podnoszenia belki. Sprężyna ma chyba za zadanie przyspieszyć poziomowanie belki.

 

Edit:

Wreszcie miałem czas i zrobiłem zdjęcia "systemu" B) poziomowania

 

Punkt A jest punktem obrotu całej belki

Punkty B są to blokady poziomowania

Punkty C to sprężyna dociągająca belkę do poziomu

Punkty D są to ograniczniki ruchu belki.

 

Na drugim zdjęciu mój"projekt"

A jest ramieniem trapezu

B jest siłownikiem hydro dwustronnego działania.

 

Pojawia się też pytanie:

Jakiej długości powinno być ramię oraz siłownik w połowie zakresu działania oraz jaki powinien być zakre działania tego siłownika.

post-35740-0-60323400-1319439030_thumb.jpg

post-35740-0-28476200-1319440481_thumb.jpg

Edytowano przez rogas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

lekko odświerzam. Czy ktoś może podpowiedzieć odnośnie długości ramion ewentualnie inne rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

witam ja myślę, że najlepiej będzie zastosować w trapezie siłownik rozwiązanie jest niezłe Krukowiak od lat go stosuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja w swoim mam podobnie jak w skotarku. I tu też wiele się nie różni. Belka 21 metrów poziomowanie tylko na siłowniku. Skok siłownika jakieś 10 cm u mnie zależy gdzie chcesz zamocować. Cienkie węże to wtedy idzie płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja widziałem w Pilmetach kiedyś stosowali podwójny trapez gdzie jednym z łączników był właśnie tłok. Myślę że powinno u ciebie zadziałać tylko pytanie czy zadziała stabilizacja w bróździe jak będziesz miał poziomowanie nastawione na przechył. Chodzi mi o to że trapez ma pewien zakres działania.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarunio666    10

Witam. Mam zamiar kupić opryskiwacz z BIARDZKIEGO 2000l.... I jest w ofercie hydrauliczna stabilizacja belki co o tym sądzicie jak się to sprawdza? i jeszcze jedno pytanie jak podpiąć hydraulikę do ciągnika c360 skoro jest jeden rozdzielacz a w tym opryskiwaczu jest też podnoszenie belki wiec trzeba będzie do tego dodawać jeszcze jakieś kombinacje?. Wysłucham wszelkich uwag. Dzięki z góry. Pozdrawiam.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem jak ma rozwiązane to wspominany typ opryskiwacza ale ja u siebie podnoszenie mam na 1 przewodzie (było na 2 ale przerobiłem na 1 ) stabilizację mam też na 1 przewód.

 

Tylko jak znam hydraulikę C-360 to nawet mój patent nie zda egzaminu gdyż tam 1 dźwignią steruję się 2 gniazda i jednym gniazdem pcha drugim powrót i odwrotnie, podnoszenia nie używa się często więc można używać tylko stabilizacji a podnoszenia w ogóle nie podpinać lub zastosować dodatkowy rozdzielacz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dodatkowy rozdzielacz to koszt ze 200-300 zł więc nie ma co kombinować, trzeba tylko dobrać rozdzielacz bodajże dwustronnego działania z wolnym spływem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy rozdzielacz to koszt ze 200-300 zł więc nie ma co kombinować, trzeba tylko dobrać rozdzielacz bodajże dwustronnego działania z wolnym spływem,

 

witam.też przerabiałem ten problem w c 360. mam hydrauliczną windę z siłownikiem jednostronnego działania i poziomowanie belki z dwustronnym siłownikiem{konstrukcja z podwójnym trapezem} najlepszym rozwiązaniem choć nie najtańszym jest dołożenie dodatkowego rozdzielacza{u mnie 2 sekcje}koszt około 1000 zł z przewodami ,złączkami i rozdzielaczem.plusem jest jeszcze to że służy mi on jeszcze do rozsiewacza [osobne otwieranie i zamykanie zasów] rozdzielacz jest zamontowany na błotniku.kilka osób ze wsi już skopiowało ten pomysł i sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Witam jestem w trakcie kupna opryskiwacz 600l 15 metrowego tad-len jest przy nim mechaniczna stabilizacja belki hydrauliczna za dopłatom na jakiej zasadzie ta hydrauliczna działa czy warto za to dopłaćic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

mechaniczna to wahadło, które zabezpiecza belkę przed uszkodzeniami przy uderzeniu o ziemię i nie przenosi drgań z ciągnika i ramy na belkę jak jeździsz po nierównościach, hydrauliczna pozwala Ci kontrolować przechył belki, tj. ułożyć ją np. do pochyłości terenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli już kupujesz nowy opryskiwacz to bezwzględnie zainwestuj w hydrauliczną korektę poziomowania belki, rewelacyjna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

W Tad-lenie hydr. stabilizacja kosztuje dodatkowo 1000 zł netto. Trochę dużo mi się zdaje ale czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

odpowiem ci tak, na prawdę warto, może być opryskiwacz z ręcznym podnoszeniem belki na korbę, ale poziomowanie to podstawa ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

polećcie jakiej długości zastosować siłownik do przerobienia stabilizacji na hydrauliczą 600l 15m biardzki - fabryczne poziomowanie nie zdaje egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

kolego @aro1975 postaram sie jutro zmierzyć ten siłownik. Mam ten sam wynalazek Biardzkiego. Stabilizacja musi być! Czymże jest 1000zł do wygody i efektywności pracy. Fakt to trochę grosza ale po paru hektarach pryskania bedziesz sobie pluł w brodę, że nie odżałowałes grosza. Ja tez bym popełnił ten sam błąd kupując opryskiwacz bez hydr stab ale kumpel mnie namówił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj