rogas

stabilizacja i poziomowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malkolm    25

musisz obejrzeć przemyśleć itp., wydaje mi się że ten siłownik i dwa węże będą mniej kosztowały niż tysiąc, chyba że ma jeszcze zawór dławiący, alemimo wszystko pewnie samemu by taniej to przerobił, ale z drugiej strony ja wolał i tak bym wziąć fabryczny, zresztą w tamtym roku kupiłem opryskiwacz i bardzo ta opcja mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a nie trzeba z tą hydrauliką ciągle sterować bo wiadomo jak są pola-tu górka, tu przechył za chwilę znów itd? Czy tak w miarę to idzie i płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Nie no taniej wyjdzie ale ja przykładowo podałem koszt. O ile pamiętam to dopłaciłem do tej stabilizacji 500 bądz 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Biardzki np za hydrauliczną stabilizację życzy sobie 400 zł. Myślę, że nie dużo akurat w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Wiadome, że musisz rzucic kątem oka na belke ale przyznam szczerze, że ja mam góry, pochyłości i naprawde miło mi sie z tym pracuje zważywszy, że mam belke 15m. Wczesniej miałem 12m i gorzej mi sie nim pracowało na pochyłym niz obecnym opryskiwaczem. Z początku bedziesz bardzo uważał ale jak chociaz raz przejedziesz sie na kazdym polu z opryskiwaczem to juz bedziesz wiedział bez patrzenia na belke w którym miejscu nią manipulować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

W sumie masz rację a jeszcze jedno-wiadomo ciągnik pracuje podczas oprysku na jakiś tam wyższych obrotach to wtedy ta belka nie za szybko się podrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja akurat z C355 nie mam z tym problemu bo wydajność tej pompy pozostawia wiele do życzenia ale jak rozlewałem RSM Zetorem (wydajność pompy 60l/min) to przyznam, że były szybsze ruchy belki ale to jest kwestia szybkiej reakcji dzwignią i problem zanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak kupowałem to na składnicy nie było wersji z hydraulicznym poziomowaniem, a na youtube widziałem przerobiony opryskiwacz z siłownikem dwustronnego dzialania i chcę sam to zrobić potrzebne mi tylko długość siłownika i miejca mocowania uszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli będziesz miał ciągnik z mocną pompą to będzie potrzebny zawór dławiący, ja mam 40 parę litrów i muszę zmniejszać przepływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

załóż jak najcieńsze przewody. Siłownik to zależy gdzie umocujesz. Ja mam 12 cm skoku na 21 metrowej belce. Siłownik mam większy bo od widlaka ale w środek wsadziłem tuleję i teraz tylko taki ma skok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

A czy jak jest ta wymuszona stabilizacja hydrauliczna to znaczy że belka jest na sztywno i tylko siłownikiem można przestawić położenie ? czy to jest stabilizacja belki grawitacyjna plus możliwość korekty położenia belki siłownikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Ja mam w tad-lenie takie coś i z tego co widze to jest taka blokadka i można tak i tak ale przy belce jest dodatkowy orczyk. Nie moge narazie nic powiedzieć jak działa gdyż mam go od niedawna, a dopłata to 1 tyś . U nas wszyscy co mają nowe opryskiwacze mają takie coś i jak widze to super sprawa , zwłaszcza na skłonach. NA youtube jest filmik jak to działa.

post-45141-0-74774400-1364668833_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

czyli możesz wyłączyć stabilizację przez siłownik i działa też mechanicznie? Sprawdzałeś jak działa właśnie mechaniczna stabilizacja w Tad-Lenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Belka posiada dodatkowy orczyk i po zablokowaniu taką zapadką może poziomować się sam lub przez ten siłownik.Sprawdzałem to samoczynne poziomowanie ale tylko przy nierozłożonej belce w garażu i chyba będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co myślicie o siłowniku elektrycznym. Wujek chcę żebym mu założył poziomowanie, i myśli o hydraulicznym.Mam siłownik, trza dokupić węże. Ale koszt hydraulicznego większy, i zawsze problem z wężami,trza dać dławiki, zapinanie odpinanie węży itp.

 

A tu mała skrzynka dwa włączniki z sygnału, z 3 metry kabla, podpinane do gniazda przyczepy, pod postój, lub osobne gniazdo zrobić.Wszystko nowe w 200 zł się zmieszcze.

http://allegro.pl/silownik-naped-podnosnik-elektryczny-12v-nowy-i3135575747.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kiedyś w topagrar była stabilizacja na silniczku od wycieraczek i lewarku, więc identyczne działanie jak z siłownikiem elektrycznym.

 

http://allegro.pl/silnik-wycieraczek-do-fso-polonez-i3132384981.html

http://allegro.pl/polski-fiat-126p-650-maluch-lewarek-podnosnik-i3136330968.html (podnośnik bez przekładni zębatej)

 

Ja taki siłownik mam zrobiony też z silnika wycieraczek + śruba M10 i wykorzystane do zamykania ścieżek (dziś bym zrobił na siłowniku elektrycznym prostsza konstrukcja ale wtedy robiłem z tego co było pod ręką).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Odświężę temat-czy warto dać hydrauliczną stabilizację do opryskiwacza 12 m? Wiem, że do 15 metrów to już bardziej, a czy 12 m wyjdzie nam to na dobre? Zaznaczę, że mam Tad-Lena ze stabilizacją, ale zastanawiam się czy nie dać siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli zrobisz to dobrze to będziesz zadowolony. Wiadomo czym szersza belka tym efekty lepsze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no właśnie, czy nie jest to za mała belka, czy nie będzie trzeba ciągle regulować dźwignią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Regulować będziesz jak zaistnieje taka potrzeba :)

 

Kwestia jakie masz górki na polu, czy podczas pracy z tą 12 sprawiają Tobie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadget    1

Najtaniej będzie zamontować siłownik  zamiast cięgna od podnośnika w ciągniku i stabilizacja gotowa a przyda się też w innych pracach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam. Czy ktoś w końcu zrobił to stabilizowanie belki opryskiwacza na trapezie? Jaki mniej więcej  musi być skok siłownika aby to działało sprawnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj