Zaloguj się, aby obserwować  
Revers680

Jaki agregat uprawowo siewny?

Polecane posty

Revers680    0

Witam. Planuję zakup agregatu uprawowo siewnego zabudowanego aktywnego. Nie wiem jaka markę i jaki model wybrać. Unia Group, SULKY, czy Kverneland, Co byście mi doradzili. Cena do 100000 zł. Siewnik pneumatyczny. Szerokość od 3 do 3,5m. Będzie współpracował z ciągnikiem około 150km. Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

pneumatyka kverneland accord...będzie to maszyna uniwesalna..zresztą przemyśl sam..to tylko zestaw..będzie mokro to najdroższym nie zasiejesz bo w błocie sie nie ryje przy zasiewie..a pneumatyk w tej chwili najlepszy...równo sieje i nie zatka się..agregat bez znaczenia


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Nie polecam Unii. Ja mam bierny ale to nie o to tu chodzi. Unia wciąż się uczy. Jest tyle niedoróbek w moim agregacie że głowa boli.

Żałuje teraz ze nie kupiłem czegoś zachodniego.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
równo sieje i nie zatka się

 

A w mechanicznych coś się zatyka ??? :blink:

 

 

andrejus

Z czego jesteś niezadowolony ?

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Stopkowe tez sie nie zapychaja ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Więc będzie KVERNELAND. A jaki pług mi polecacie obrotowy z packomatem? Musi mieć zabezpieczenia resorowe i zmienną szerokość orki? Nie musi byś ona płynna. pług 4 skibowy. cena do 80000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Swego czasu też byliśmy w tym roku w kropce co wybrać, a jest tego masa :unsure: tylko że agregat talerzowy i na redlicach.

 

Wybraliśmy Unię Grudziądz, dlaczego ?? Bo tanio i robotę robi przyzwoicie.

Wybraliśmy ode mnie ze sklepu Aresa TXL z packerem i Poznaniaka na redlicach, obydwa 4m.

 

A naszych obliczeń wynika, że w przypadku tego zakupu na samych zestwie zaoszczędziliśmy ok. 30 - 40 tyś w stosunku do zachodnich.

Jak idzie nim robota ? Elegancko i równo, 130 ha zasiał bez żadnego problemu. Rzepak nam się trochę skopał ale to z naszej winy bo źle siewnik ustawiliśmy.

 

Czy jesteśmy zadowoleni ? Napewno i kasa zaoszczędzona i robota zrobiona. Najwięcej 33ha w jeden dzień obsialiśmy.

 

Co do pługa masz do wydania 80 tyś. napewno coś za to kupisz zachodnie.

 

My kupiliśmy Visa L 5+1, znam opinie ludzi którzy na niego narzekają ale może nie umieją ich dobrze ustawić. Ciągnik 180km na głębokości ok. 15cm robi z prędkością 12 km/h. 33ha zaorane w 15 godzin.

 

Daliśmy za niego 57 tyś. , ma zabezpieczenie śrubowe i mechaniczną regulację szerokości roboczej której ani razu nie użyliśmy, orzemy cały czas na pełną szerokość. Chcieliśmy resorowe ale dopłata rzędu kilkanastu tyś. złotych wydała nam się zbędna i mieliśmy rację. Na 80 ha zaoranego pola śruba zerwała się tylko 8 czy 9 razy, co nie jest jakimś koszmarnym wynikiem i nie wpłynęło na szybkość i jakość pracy.

 

Także od siebie dodam, że Unia to nie są sprzęty jakieś najgorsze i w stosunku jakości do ceny napewno wyprzedzają zachód, bo tam szczerze mówiąc to nie wiem za co się płaci ??

 

A zaoszczędzone 60 tyś. złotych można wydać na przyjemniejsze cele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Skoro polecasz UG, to co myślisz o FOCUS ACTIVE? A pług to polecasz UG, czy lepiej np.KVERNELAND?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja powiem na swoim przykladzie mielismy dylemat UG TUR4x40 czy Kverneland AB 100, cena byla 19tys polski 24 norway, tez moglem powiedizec a 5tys wiecej na glupi pług, jeden i drugi orze, wiem że nie przepłacilem bo kolega majac ten sam areal kupil w tym samym tygodniu dobre dwa lata temu UNIE i juz wszystkie elementy robocze poraz którys z kolei wymienia a to nie jest takie tanie, ja do tej pory dopiero zamierzam zmienic dłuta.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Czyli pług KVERNELAND, a co z Urawowo siewnym. Kverneland czy UG? Zależy mi na jakości, ale i na cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

kobra89 : tzn. jaki areał ?? że miał wszystkie elementy do wymiany ?? 300ha ??

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak ściemniają pisząc takie bzdety.

 

W Visie po 80ha, ledwo co się dopiero czubki w dłutach starły, a jeśli chodzi o odkładnie, piersi i ścinacze to nic po nic nie widać.

 

Nawet na magazynie nie mamy odkładni, piersi i ścinaczy bo jeszcze się nie zdarzyło aby komuś było potrzebne, mamy tylko lemiesze i dłuta. Kupuje u nas co roku gościu komplet lemieszy do Ibisa obrotowego 5 skib ale mają 300ha rocznie do obrobienia, pług kilku letni a odkładni i piersi nie zmieniali, więc nie wiem po co te bajki piszesz.

 

Co do Kverneland AB100 to miałem nim okazję robić i Ci powiem, że opinie ludzi na jego temat, że jest super są mocno przesadzone. Widziałem nie jednego dziadka co lepiej zaora pole polską trójką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Więc chcesz przez to powiedzieć, że UNIA wcale nie jest taka zła? Może lepiej trochę zaoszczędzić, i wziąć UG IBIS? A co z agregatem? Czy również zaoszczędzić i kupić UNIĘ, czy tu jednak coś zachodniego?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Odnośnie polskich produktów powiem Wam tak:

piszecie, że Unia się uczy itp. Ja uważam, że polskie produkty mogłyby być równie niezawodne jak zachodnie, ale musiałyby być droższe. Niestety, ale nie ma innej możliwość za lepszy materiał trzeba zapłacić więcej. I teraz wyobraźcie sobie sytuację pług UG tak samo wytrzymały i niezawodny jak Lemken musiałby kosztować podobnie. Kosztuje pług Lemken 70tyś zł a Unii 64tyś (ceny wymyślone dla przykładu) to i tak nikt nie kupi Unii bo powie, ze to polskie gówno. I to dlatego polskie jest tańsze, bo musi być tańsze a przez to niestety odrobinę gorszej jakości materiały muszą być użyte do wykonania - niestety ale taka prawda.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Ale moim zdaniem unia i tak nie jest taka zła. Taniej wyjdzie wymienić zużyte elementy, niż wydać dwa razy więcej na kvernelanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym jeszcze wziął pod uwage Moskita sam mam z tej firmy agregat od 9 lat i nie mam z nim problemu nic mi nie pęka ani sie nie rwie jednym slowem solidny sprzęt i raczej nie za drogi chyba ze coś sie zmieniło ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Troszkę chcę odświeżyć temat. Mój kolega ma MFa 5465. Chce un kupić agregat uprawowo siewny. Zdecydował się na UG FOCUS ACTIVE 3/700. Czy jego MF da radę z tym zestawem? Zapotrzebowanie mocy to 140-150km a mf ma 120km nominalnej, 130km maxymalnej i 140km z PB. Czy da rade, czy musi szukać innego zestawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

kolega ma taki agregat i chodzi NH TS 135. Na siłę to raczej nie narzekał ale miał problem z podniesieniem go . Nalał wodę do przednich kół i siał. Teraz kupił NH 150 km. Ja w tym roku siałem Focusem T driwe i ciągałem go Cese 150 km, a moc do niego przewidziana jest 100-120km. A powiem że te moje 150 km to dla niego akurat jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

@Revers680 Moim zdaniem spokojnie da rade. To jest tylko 3 metrowy aktywny agregat i siewnik pneumatyczny 700 litrów to powinien iść dobrze. To tak samo mój opryskiwacz Pilmet 1615XL . Niby 60 km potrzeba a c328 spokojnie z nim jeździ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

Chciałbym się podłączyć do tematu. Też kupuję UG focus, tylko nie wiem jaki wybrać. Aktywny, bierny, czy talerzowy? Mam pług z packomatem, przez co na pulu jest równo przed siewem. Klasy ziemi, to od 2 do 5. Który wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

f1 traktors jakbyś nie zauważył to twój opryskiwacz jest ciągany i c 330 by sobie poradziło więc porownanie ci nie wyszło.....

 

A taki zestaw z uni waży ponad 3 t.

 

mimo to poradzi sobie mój fendt 412 varo radzi sobie z uprawowo siewną amazonką więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj