klejnus

Najlepsza łądowarka do rolnictwa.

Polecane posty

klejnus    0

Witajcie. Mam takie pytania. Wielu z was było na targach. Kilku na pewno ma ładowarki teleskopowe nowe czy to używane itd. Zastanawiam się które ładowarki są najbardziej odpowiednie do rolnictwa? O jcb wiem że ma ładowarki agri dostosowane do rolnictwa. Merlo wydaje mi się że są głównie nastawione na rolnictwo a reszta? Dlaczego najwięcej jest jcb i manitou? Jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

WIdze że albo się boicie wypowiadać albo tak mało ludzi ma własną ładowarkę teleskopową. To może opiszcie co was skłoniło do danej marki i dlaczego. Jakie braliście pod uwagę i dlaczego tamte odpadły.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Ja wybrałem weidemann 2070 cx50 T, ponieważ jest zwrotna, duży udźwig, dobre wykonanie.

Cena : 49tyś Eur przed negocjacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Ja posiadam ładowarke JCB 531-70, kupiłem ją w czerwcu i puki co nie narzekam:) (szkoda że niestety jest tak droga).


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem weidemann 2070 cx50 T, ponieważ jest zwrotna, duży udźwig, dobre wykonanie.

Cena : 49tyś Eur przed negocjacjami

 

Ja wolę Schaffera np 460 T, jest stabilniejszy, miej wywrotny. Dużo lepszy przegób i teleskop.

A pozatym wykonanie, przyjzyj się a zobaczysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Miał być ale dealer w okolicy ma słaba opinie

1 Weidemannn wyszedł 30 tysi taniej z osprzętem niż schaffer

2 Perkins jest lepszy od kuboty

3 Wachliwy przegub jest o niebo lepszy od wachliwej osi bo sprawdza się na progach i na nierównościach

4 Schafer ma tylna uchylana szybę przy tłumniku i jak daje wiaterek to spaliny przedostają się do środka, weidemann ma dzielone szyby w dżwiach co sprawdza się przy upalnych dniach

5 Joystick jest wygodniejszy

6 Kabina przestronniejsza

7 Safffer wymaga doplaty za transport do klienta, płytę dociąrzającą a weidemann to ma w cenie

 

PZDR

Edytowano przez arofarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to wyposażenie ładowarki decyduje czy jest przydatna w rolnictwie, a nie marka.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał być ale dealer w okolicy ma słaba opinie

1 Weidemannn wyszedł 30 tysi taniej z osprzętem niż schaffer

2 Perkins jest lepszy od kuboty

3 Wachliwy przegub jest o niebo lepszy od wachliwej osi bo sprawdza się na progach i na nierównościach

4 Schafer ma tylna uchylana szybę przy tłumniku i jak daje wiaterek to spaliny przedostają się do środka, weidemann ma dzielone szyby w dżwiach co sprawdza się przy upalnych dniach

5 Joystick jest wygodniejszy

6 Kabina przestronniejsza

7 Safffer wymaga doplaty za transport do klienta, płytę dociąrzającą a weidemann to ma w cenie

 

PZDR

 

Szkoda że nie wiesz o czym piszesz. Karzdy ma prawo wyboru, ale ty chyba nigdy Schafera nie widzałeś!

1. Kuba jest zdecydowanie lepsza - popytaj, poczytaj...

2. Wachliwy przegub sprawdza sie w małych maszynach, przy teleskopach mały błąd i leżysz! Schafer jest duzo stabilniejszy.

3. Jak nie chcesz to nie otwierasz szyby, w Weidemanie wcale nie otwozysz okna, a w maszynach bez kabiny rura wydechowa jest prawie w kabinie!

4. Joystik ten sam ...

5. Schaffer ma kabibnę 2x większą ( porównywałem przed zakupem)

6. A cena .... za dbre trzeba płacić ... :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Oglądałem schaffera i joya miał innego

Hmm... Za dobre trzeba płacić mówisz. To dlaczego u mnie Krzywonoś sprzedało już kilka ładowarek w regionie a Bogate 0

A i dlaczego Krzywonoś zrezygnowało ze sprzedaży Schaffera ?

A i magiczne powiedzonko : "Każdy chwali swoje" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Ma ktoś ładowarkę Merlo Multifarmer ? Jak się sprawuje, jak z serwisem ? Jaka jest orientacyjna cena tej ładowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakie prace będzie wykonywała taka ładowarka w Twoim gospodarstwie. Ja mam JCB 541-70 AgriSuper, na moje możliwości jest trochę za duża ale nie narzekam bo śmiało podchodzę do ciężkich przedmiotów. Jedyny minus tej ładowarki to jest jednak zużycie paliwa - 130 KM trzeba czymś nakarmić. Moim zdaniem do rolnictwa potrzebna jest ładowarka na skrzyni biegów, wprawdzie hydrostatem można ciągać przyczepy etc. ale jest większe ryzyko, że uszkodzimy układ. Na skrzyni biegów (JCB, Manitou, może jeszcze jakiś producent) śmiało podpinasz przyczepy z balotami, nawozami i ciągniesz z punktu A do punktu B bez obaw. Dochodzi jeszcze interwał wymiany oleju w hydrostacie, gdzie zbiega się to praktycznie z każdym rokiem. Oleju mieście się dużo w układzie i do najtańszych jednak nie należy. Ktoś wyżej słusznie napisał, że wyposażenie decyduje o zdatności do rolnictwa ale warto pomyśleć nad zwrotnością, wysięgiem teleskopu, niby pierdoły ale czasem brakuje tych 50 cm teleskopu. Dla mnie JCB i Maniutou (ale MLT! ) wchodzą w grę na gospodarstwa. Cena zależy od stanu technicznego maszyny - jeśli używana, a jeśli nowa to jednak JCB będzie trochę tańsza. Jak chce Ci się bawić to możesz sprowadzać z UK co może finalnie wyjść jeszcze taniej.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Zakupiłem ostatnio schaffer 548 z 98 i śmiga jak szalony. W każdy ciasny kąt wiedzie, 1400 kg podnosi bez zająknięcia:) Na gospodarstwo idealny. Jedyny mankament ze z dwóch zwolnic zaczęło trochę smarzczec, pewnie uszczelniacze puściły. A mam pytanie przy swoich schafferach smarujecie główny przegub? Bo czytałem ze te nowsze są bezobsługowe, a jak jest z tymi starszymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przy JCB nie ma problemu z częściami, jest sporo zamienników i używek a do sandersona może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Dzięki za opinie. Zna ktoś optymalne ceny takich używanych ładowarek? Dlaczego między tym samym modelem jest tyle różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W tym tańszym jest przecież napisane, że uszczelka pod głowicą do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Mam rozumieć że sama uszczelka pod głowicą i prawdopodobnie kilka podobnych pierdułek to koszt ok 12tys zł?? Tańsza jest rok starsza lecz dziwa ta różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli to tylko uszczelka i robiąc samemu to pewnie w 200-300zł można by się zmieścić ale nie bardzo widzę związek z parą z odmy z uszkodzoną uszczelką.

A skąd wynika różnica w cenie tego nie wiem. Trzeba by obie obejrzeć osobiście i ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

ja zdecydowałem sie na Merlo CS 37.10 ponieważ ma w miare nowoczesne rozwiązania wage amortyzacje kabiny i ramienia i oczywiscie ładny wyglad prędkośc maksymalna około 43km/h tylko wtedy sporo pali na drodze czasem sie zdarza ze muszę gdzieś podczepić przyczepe i wywieść nawóz albo nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

 

Kolego oglądałem tą ładowarkę i szkoda zachodu. Silnik jest ogólnie niezarznięty ramie pospawane i stan ogolny nie napawa optymizmem.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

W sumie juz znalazłem i to nie daleko mnie Manitou 626. Stan ogólny nie najgorszy, cena przystepna i co najważniejsze nigdzie nie jest spawana


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

No właśnie nigdzie nie spawana a swoje lata już ma. Jeździłem latem po używanych i Mańki ani jednej nie spotkałem pospawanej, a JCB owszem było coś kombinowane z tyłu na umocowanie ramienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj