Polecane posty

dorek13169    7

Chce zasiac na drugi rok 1 ha kukurydzy na ziarno tylko nie wiem jak się opłaca odpiszcie mi na pytania jak możecie:

-Ile ton z ha można zebrac średnio?

-ile kosztuje średnio i ile musi kosztowac żeby wyszedł chociaż 700 zł z ha na czysto

-ile kosztuje suszarnia za tone

-lepiej jest suszyc czy sprzedac mokrą

 

Dziękuje za odpowiedź smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jeżeli masz swoją suszarnie i do tego tani opał to można na tym zarobić a jak na mokro to szału nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336

kukurydza na kiszonkę z całości oki, na ziarno śliski temat, no na Ślasku to jeszcze bo dłuzszy okres wegetacji, w mojej okolicy czyli pólnocna WLKP, przez ostatnie 6 lat to chyba raz się chłopakom udało zebrac o wilgotnosci 35%, kwestia jak jesień się trafia, jak ozon pisał własna suszarnia na słomę lub zaprzyjaźniony rolnik z taka to podstawa, oddajac do suszenia jakiej firmie masakra bo niestety firmy mają opłaty środowiskowe etc. to cena jest wyższa za suszenie. PO 10 pażdziernika będę wiedział ile w mojej firmie będą liczyli za suszenie kukurydzy, ale podejrzewam, że nie mało skoro suszarnia miałowa jeszcze.

 

Przy wilgotności 40% mozesz liczyć śmiało, że pól towaru w d... mniej więcej, bo to osuszka, jeszcze jakieś czyszczenie by parametry miała i zamiast 8 ton robi się 4.

 

Jeden rolnik niedaleko Piły podpisał umowę 2 tygodnie temu na mokrą kukurydzę tj. bodajże do 30% chyba, za 450PLN+VAT, ale ceny spadły na obecną chwile, jak będzie jak się zaczną żniwa kukurydziane to kij wie, bo teraz przewidzieć ceny to trzeba byc co najmniej jak Yoda albo Henryk Portier za dużo ściemy i spekulacji na rynku.

 

ALE 700 na czysto z suszeniem oj może byc cięzko, no chyba, że wliczysz dopłaty ;P

Mniejsze ryzyko sprzedawać na mokro, bo wiesz na czym stoisz z suszeniem rożnie jesli za wszystko płacisz, a jak masz jeszcze wynając siewnik, sprzet do zbioru to już bym sobie całkowicie odpuścil, kokosów nie zbijesz żadnych, a i zmianowanie tez nieciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Na 1 ha to nie bardzo się opłaci jeszcze jak nie masz suszarni to prawie wogóle, w tym roku ja się dowiadywałem też o to ale znajomy mi odradził bo on miał rok wczesniej i mu się nie opłaciło a miał 3ha.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W mojej okolicy sypie obecnie 13 ton/ha a za mokra kilka kilometrów dalej płacą 513 zł brutto więc moim skromnym zdaniem nie opłaca się suszyć tylko wywozic na mokro bez zbednych ceregieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zgadzam się z Robertem. ponad 6 tys z ha to ładna kasa. Kuku ma wydajność w tym roku do 15 ton mokrej więc nie wiem na czym lepszą kasę można zrobić. Wiadomo w całym kraju może się nie udaje,ale w większej części tak. Wiozłem znajomemu w zeszłym tygodniu ale troche się pospieszył, pierwszy raz siał. Z równego ha ponad 13 ton ale wilgotność 41% więc cene gorszą dostał.Ale mimo wszystko zadowolony był. Ja troche na pasze skosiłem i z 30 arów taka ilość że będzie plon ładny jakiego chyba jeszcze nie miałem. I nakłady nie są duże, tylko jakieś stonki i omacnice się pojawiają i może to być duży problem za pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

PawelWlkp@ no nie powiedział bym ze nakłady na QQ są małe, jak chcesz miec ładną to musisz i dać i zadbać o nią ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A na co są mniejsze? Chyba na mieszanke której zamierza się dwie tony zebrać. U mnie rośnie na oborniku zawsze. Do tego dodaje 200 kg mocznika, max pk jakie sieje siewnik czyli jakieś 150 kg podczas siewu, oprysk na chwasty 250 zł, raz odżywką jakieś 150 zł i to wszystko. Sieje czasami dwa razy pod rząd i się udaje a pszenica np nie zawsze.Ziemia też może być taka na której pszenica nigdy by plonu nie dała. Nasiona troche droższe niż zboże i dotacji nie ma do nasion. Nie sieje rzepaku ale z tego co widze nakłady są większe a uprawa trudniejsza, podobnie w burakach, a do tego to zamknięte środowisko więc nie da się zasiać jak się nie ma umowy kontraktacyjnej, pszenica też wymaga wielu oprysków aby zebrać dobry plon. Wiadomo jak zboże było tanie to mokra kuku była prawie za darmo i wtedy nie było opłacalności. A jak chodzi o kiszonke to chyba z niczego nie da się tyle opasów wykarmić na jednym ha. Można też zakisić na ccm. Wiadomo nie każdemu się uda ponad 10 ton zebrać, ale tak to jest w naszym warsztacie pod chmurką,że nie wszystko zależy od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorek13169    7

u mnie jest suszarnia smile.gifoo to szkoda ze nie wypala angry.gifa ile powiedzcie wychodzi na klasie ziemi II ton i ile zł wyjdzie jak ja sie sprzeda mokra rak średnio angry.gifdzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie w skupie za suchą 620zł brutto płacą a za mokrą, jak już wczesniej wspomniałem 513zł. I tu nasuwa sie pytanie dotyczące opłacalności suszenia we własnym zakresie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldco    0

Trzeba suszyć ale wtedy wypadałoby przechować do stycznia lub lutego i sprzedać drożej. W tej chwili punkty skupowe (paszarnie, pośrednicy) żeruja na rolnikach niemających suszarni oraz na takich którzy nie maja magazynów i zaniżają cenę. A jeżeli chodzi o koszt uprawy kukurydzy to wychodzi jakieś 3500 zł z suszeniem. Jeżeli nie masz swojego sprzetu i wszystko musisz zlecać, jeżeli masz swój sprzęt to spokojnie zamkniesz w 3000. Za suszenie z 30% do 14 koszt wynosi około 80 do 100zł za tonę.Teraz przy plonie srednim 10t mokrej przy 30 wilgotności, przy tej cenie jaką podajecie masz 5130 plus około 800 dopłaty masz 3200 do 3800 z hektara (nie suszymy więc koszt o jakiś 1000 mniejszy), wiec nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

Mam takie pytanie ile u was kosztuje zbiór qq na ziarno chodzi mi też czy to jest cena za godzinę czy za ha i czy z docinaczem czy bez?

Edytowano przez doktorek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ceny wahają się od 400 zł do 500 zł za hektar, 400 zł biorą bez docinacza. Ja biorę 430 zł z docinaczem, chyba, że qq jest bardzo tęga to wtedy drożej.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U sąsiada kosił TC 56 z 5 rzędowo przystawką z docinaczem. 350zł/ha

Edytowano przez milanreal1

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

ja sieje wszystko kukurydza dokładnie pionier clarica, ziemie II i III klasa, w tym roku pierwszą partie warzyliśmy to jak kombajn wykosił 1,03ha to było 15 650 mokrej, mam swoją suszarnie 14t/24h, to po wysuszeniu było 12 100 suchej 14,5% wilg a kosiliśmy 30%, kombajn u nas kosztuje 350 z docinaczem i sieczkarnią (claas lexion 460 8 rzędów) pod siew dajemy 100kg mocznika i 100kg saletry z Kędzierzyna i 300kg mieszanki tzw sól i super, siewnik mam swój, obecnie cena u nas to ok 640zl/t netto za suchą, myśle ze będzie wyższa...

mi się opłaca, bo koszt wysuszenia tony to ok 40zł, piec na opał stały, palimy czym się da: flot, miał, węgiel, drzewo

 

dodam jeszcze ze po skoszeniu jest duzo słomy to lecimy mulczerem a potem broną talerzową po razie, orka jak po ścierni potem wygląda

Edytowano przez lopol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U kumpla z 1ha 15 ton. Klasa ziemi IV-V, a kukurydza siana po kukurydzy. Ma swoja suszarnie 13,5t. Młuci przy wilgotności 28% a szuszy do 13,5%. Potem do silosu i bedzie czekac na lepsza cene albo az wymłuca wszystko. Wszystkiej QQ ma 36ha. Jeszcze sie zostało do młucenia 26ha. Dziś wilgotnośc jest 27-28% wiec nie jest źle.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

a jakie polecacie suszarnie? i czym opalane? mial? eko-groszek? sloma drzewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj