MIRAS699

licznik hektarów

Polecane posty

MIRAS699    0

Witam potrzebuje jakiegoś licznika hektarów,którego można by zamontować w cięgniku takie coś jak licznik kilometrów.Nie wiem czy temat we właściwym dziale jak nie to proszę przenieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Witam potrzebuje jakiegoś licznika hektarów,którego można by zamontować w cięgniku takie coś jak licznik kilometrów.Nie wiem czy temat we właściwym dziale jak nie to proszę przenieść

Może coś takiego :Shaftspeed 660

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

WItam. Również potrzebuje licznik hektarów do pługa lub siewnika. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa ? tzn żeby działał dokładnie powinien liczyć tylko na opuszczonym podnośniku, więc w jaki sposób jest to rozwiązane ? Proszę również o przykłady takich liczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

a ile takie coś kosztuje?

 

Uruchamianie liczenia powierzchni następuje po opuszczeniu a wyłączanie po podniesieniu podnośnika.

 

Sam 100 -311 funtów szterlingów netto. Jeżeli potrafisz podłączyć sam to cena jest końcowa z przesyłką do Ciebie.

 

SAM 200 - 368 waluta jak wyżej, a SAM 400 to 411 netto.

Jest jeszcze opcja typowa dla siewnika z ustalaniem ścieżek, alarmem niskiej ilości nasion w komorze, obroty dmuchawy:

dwa typy komputerków.

Tramline Control 100 - 347 funtów,

a MFDC 100 - 805 funtów netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Czy ktoś kiedyś słyszał jak przerobić kalkulator żeby liczył hektary???

 

Do liczenia kilometrów mam licznik rowerowy tylko teraz się zastanawiam jak to zrobić żeby pokazywało hektary a nie tylko kilometry. Bym musiał wbić jakoś szerokość maszyny i żeby samo się sumowało.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Już kilka lat ten patent wykorzystuję.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli masz zamiar wykorzystywać tylko powierzchnię ha to spokojnie wystarczy licznik rowerowy odpowiednio skalibrowany (brak możliwości zapamiętania kilku parametrów), ale pokazuje średnią wydajność, aktualną wydajność oraz liczy ha, czas efektywny pracy. Sam głównie wykorzystuję tylko powierzchnię ha (pozostałe parametry tylko na początku mnie interesowały).

 

Ale jeżeli miałbym wybierać to tą tańszą wersję gdyż przewody przyłączane są na złącza (możliwość przeniesienia do innej maszyny samego wyświetlacza) a nie jak w droższym modelu na stałe.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Hmmm w Mullerze też są chyba skrecane. W każdym razie nie planuję przenoszenia go na inne maszyny. Tzn na dzień dzisiejszy. Bardziej interesuje mnie czy to nie jest jakieś chińskie gówno które albo będzie żle liczyć albo od razu się popsuje. Wiesz sam jak jest w dzisiejsszych czasach:/

 

Ciekawe jest to z tym licznikiem rowerowym. Jak to możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

MULLER ma dławiki a nie złącza.

 

 

Z licznikiem rowerowym wykonalne tzn. na kole montujesz magnesy oraz czujnik z licznika do ramy oraz wyłącznik krańcowy który będzie odpowiedzialny za pomiar tylko podczas pracy. Licznik kalibrujesz tzn. obwód * szerokość robocza = obwód koła - 2 mb * 18 m szer = 36 więc taki parametr wpisujemy w licznik i już liczy


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj