michalbelchatow

Jakie maszyny do Forterry?

Polecane posty

miko    0

Pług 4*45cm albo 4*50cm w zależności od warunków na polach oczywiście obracalny.

Gruber 3 metry- u mnie na ciężkiej glebie ale bez wzniesień radzi sobie dobrze, tzn. u sąsiada

Agregat 4,2 m większego nie radzę, chyba że bardzo lekkie gleby, to wtedy można zrezygnować z przedniego wałka i kupić szerszy.

Talerzówkę to te 3 metry pociągnie albo i 3,5m

Ja np. nie mógłbym siać agregatem uprawowo-siewnym, bo jak wjechał kiedyś kumpel siewnikiem tuż za agregatem to nie dało się jechać graczki się zapychały non stop- nie wiem jak wy siejecie, takim sprzętem bez wcześniejszego np. bronowania. Ja w każdym bądź razie musiałbym mięć jakieś chyba redlice specjalne, ale wiem że to zależy dużo od rodzaju gleby.

Przyczepy to sąsiad ma 2 HL8011 i sypie na nie z 18 ton i idzie bez problemów większych-w polu się nie zakopał a ja obok się zakopałem 7711 z 8 tonami na przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
Talerzówkę to te 3 metry pociągnie albo i 3,5m

Te pół metra różnicy w szerokości roboczej myślę że robi już dużą różnicę. Na górzystych polach z 3,5 metrową, ciężką talerzówą myśle, że może mieć trudności z utrzymaniem tych 10 - 12 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Właśnie, sądzę że lepiej mieć węższą maszynę i nadrabiać to szybkością, niż by maszyna miała być za szeroka i ciągnik by miał jeździć wolniej... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

"Talerzówkę to te 3 metry pociągnie albo i 3,5m"

Nie dokładnie napisałem. Chodziło mi o to ,że w praktycznie każdych warunkach da rade z 3m a na lekkich płaskich polach poradzi sobie nawet z 3.5 metra.

Sorry, że się źle wyraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Talerzówka, a talerzówka to jest róznica, np. z Kernelanda bedzie wazyła 1500kg. a Bometu 600kg. no i jeszcze wielkość talerzy, kąt osi itd. Ale jeśli chcesz miec dobrze zrobione to 3m i po rame :D Chociaż ja z przekonania jestem za grubberem :) Jakie masz ziemie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Talerzówka, a talerzówka to jest róznica, np. z Kernelanda bedzie wazyła 1500kg. a Bometu 600kg. no i jeszcze wielkość talerzy, kąt osi itd. Ale jeśli chcesz miec dobrze zrobione to 3m i po rame :) Chociaż ja z przekonania jestem za grubberem :D Jakie masz ziemie??

 

Właśnie...jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to zerknij tutaj... :)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=227

 

POZDRAWIAM... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Do tego zetora to talerzówka 3,15 m.Poradzi sobie nawet na górach.A i będzie mógł głeboko dać talerzówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Gruber zdecydowanie odpada. Niedaleko gospodarz ma grubera, którym robi podorywkę i pole po nim wygląda tragicznie. Po części to pewnie też kwestia ustawienia. Ja w tym roku robiłem podorywki aresem - efekt na ściernisku jest naprawdę niezły. Jak już wcześniej pisałem, zetor radził sobie doskonale - na równych kawałkach wyciągałem nawet 17km/h (wydajność 3 ha/h). To co zwróciło moją uwagę, to to, że ares z ciężkim wałem kolczastym naprawdę sporo waży - czuć to było podczas transportu...

Jednak do talerzowania łąk sie nie nadaje - jest zbyt lekki, kąt ustawienia talerzy zbyt mały, przez co zbyt słabo miesza darń. Dlatego też ciężka talerzówka wydaje sie najrozsądniejszym, a nawet jedynym wyborem dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Talerzówka, a talerzówka to jest róznica

a to jest racja, ja w tamtym roku ciagalem 3m GB to dopiero po ustawieniu glebokosci na jakies 5 cm claas ares 836 dla rade ruszyc, jak byla ustawiona na 15 cm, to tylko 4 kola krecily w miejscu na reduktorze, takze mozna rozpatrywac taki skrajny przypadek, ale to podaje tylko jako ciekawostke, napewno nie jako przyklad zeby sie nim sugerowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja tego aresa nie polecam...widze jak zanajomy go ma, np. jak suche bardzo lato było to on po wierzchu szedł tylko a ja z grubberem nie miałem żadnego problemu no i on bardzo ciężki jest :P Ale to zależy do czego będzoiesz go wykorzystywał.Jeśli planujesz do niego siewaka czepiać to mniejsze koszty bo uprawowoego nie trzeba bedzie kupowac ;) Ile tą forterrą bedziesz ziemi uprawiać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Co do talerzówki, chodziło mi o jakąś zawieszaną(wiem że "talerzówka talerzówce nierówna"), bo 3 m ciągana to mógłby mieć spore problemy na wzniesieniach itp. Ja osobiście wolałbym grubera niż talerzówkę, bo chwasty rozłogowe nie będą się rozwijać, a ja bym powiedział ze gruber lepiej wchodzi w suchą ziemię niż zawieszana talerzóka o wadze ok. 500-600 kg. Jeśli ktoś ma dużo warzyw typu kalafiory, kapusta albo sieje poplony, to talerzówka lepiej sobie poradzi w takich warunkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No talerzówki o wadze 600 kilo to ja drugi raz bym nie kupił...ale na szczęście juz jej nie mam :P Bierz grubbera, zawsze to ładniej na polu będziesz mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
No talerzówki o wadze 600 kilo to ja drugi raz bym nie kupił...ale na szczęście juz jej nie mam ;) Bierz grubbera, zawsze to ładniej na polu będziesz mieć :P

 

Też masz Zetora Forterre...??

 

Ta talerzówka za lekka czy za ciężka była...??? :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No ja mam tą forterre no i talerzówka była zedecydowanie za lekka.

ZETOR7745 ja moją ciągam Kernelanda o szerokości roboczej 2,2m :P Więc daje rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metik    0

sorki wszystkim że nie odpisywałem na wasze pytania ale przez ostatnie 2 dni miałem dużo roboty i jak przychodziłem do domu to już mi się nie chciało na kompa wchodzić puzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Pług to mi się zdaję że rabe-werk, a talerzówka w stosunku ceny do jakości to niezły jest Kongslide, chociaż od niego na pewno są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepsza talerzówka Lemken i pług też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
Najlepszy pług unia tur a talerzówka akpil :P

 

Najlepsza talerzówka Lemken i pług też ;)

 

Zanim chłopaki napiszecie takie opinie, zastanówcie się, czy one cokolwiek przekazują czytającemu. Co to znaczy najlepsze?W czym są najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj