sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

hugolina009    4

jaki koncentrat polecacie dla niedużego stada o średniej wydajności 5500 l na podniesienie wydajności?aktualnie używam Ekoplon Protan Bydło, do dyspozycji mam koncentraty z Sano, Dolfosu, Schaumana, Hovellera i właśnie Ekoplon, co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sano-protamilk, dobry i drogi a z dolfosu stosuję witaminy i też są bardzo dobre i jak kolega wyżej dobrze śrut wylizują po tym, więc chyba smakuje

Edytowano przez harytubewardziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolina009    4

właśnie jeśli chodzi o ceny, jak się u Was kształtują? ja za Ekoplon płacę 49zł za 25kg, Sano Protamilk jest za bodajże 58zł, reszta nie wiem, jeszcze nie sprawdzałam, chce sobie zrobić zapas na dłużej, przy takiej ilości krów jaką mam to nie potrzebuję tego dużo, ale nie chce kupić badziewia, bo i tak będę musiała to skarmić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Josera Lacto Plus extra 92 netto

Pro Specjal dla jalowek około 65 netto

LNB dla mlecznych 90 netto

Jałowka 62 netto

A opas 58 netto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mam jeszcze nizej bo biore około 1t

podałem ceny w detalu z upustem 3%


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordzik    1

czy jezeli bede karmil krowy:

1. ospyka(owies i zyto)

2.sianokiszonka

3.kiszonka z kukurydzy

czy krowy beda mialy dobra wydajnosc??

 

 

To zależy ile chcesz dawać im tej kukurydzy i jaką masz sianokiszonkę. Jeśli starą, to krowom na pewno braknie białka, trzeba by dodać śruty rzepakowej i sojowej, a kisz z kukurydzy co najmniej 25kg/szt/dzień. Żyto i owies to też nie za dobre pasze dla bydła. Żyto ma sub. antyżywieniowe, nie można go podać za dużo, owies raczej nie ma wartości wiekszej, dobry dla koni. lepsza byłby jęczmień, pszenżyto.

inaczej mleka nie będzie. Chyba, że satysfakcjonuje cie 17-20l/krowy.

 

Wszystko zależy od bazy paszowej. Jeśli ktoś w dawce ma więszość sianokiszonki albo kisz z lucerny, to powinien użyć koncentrat z 28% białka (wtedy na 100kg mieszanki daje 10kg koncentratu), jeśli ma w dawce więcej kiszonki z kukurydzy, to koncentrat musi mieć co najmniej 38% białka, a jeśli tak po połowie sianokiszonka/kukurydza to wystarczy taki około 31% b.o.

 

chciałem abyście podzielili sie ze mną informacjami jakie koncentraty podajecie krowom, jakiej firmy i jaka jest ich cena. pytam bo ja przeżuciłem sie z BASFa na Sano ale słyszałem wiele negatywnych wypowiedzi na temat ich pasz i koncentratów i nie wiem czy wrócić do BASFa czy zostać przy Sano a może wybrać jeszcze inną firmę?

 

 

Wszystko zależy od bazy paszowej. Jeśli ktoś w dawce ma więszość sianokiszonki albo kisz z lucerny, to powinien użyć koncentrat z 28% białka (wtedy na 100kg mieszanki daje 10kg koncentratu), jeśli ma w dawce więcej kiszonki z kukurydzy, to koncentrat musi mieć co najmniej 38% białka, a jeśli tak po połowie sianokiszonka/kukurydza to wystarczy taki około 31% b.o.

 

Wszystko zależy od bazy paszowej. Jeśli ktoś w dawce ma więszość sianokiszonki albo kisz z lucerny, to powinien użyć koncentrat z 28% białka (wtedy na 100kg mieszanki daje 10kg koncentratu), jeśli ma w dawce więcej kiszonki z kukurydzy, to koncentrat musi mieć co najmniej 38% białka, a jeśli tak po połowie sianokiszonka/kukurydza to wystarczy taki około 31% b.o.

 

 

Myślę że koledzy przez 6 lat rozwiązali już swoje problemy....

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordzik    1

chciałem abyście podzielili sie ze mną informacjami jakie koncentraty podajecie krowom, jakiej firmy i jaka jest ich cena. pytam bo ja przeżuciłem sie z BASFa na Sano ale słyszałem wiele negatywnych wypowiedzi na temat ich pasz i koncentratów i nie wiem czy wrócić do BASFa czy zostać przy Sano a może wybrać jeszcze inną firmę?

 

Dobropasz jest ok, koncentraty z Lely też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

stosowal ktos z was koncentrat firmy farmer z pod lodzi ( zapomnialem pelnej nazwy firmy) byl kiedys przedstawiciel i zostawil worek 25 kg za 41zl krowa dosc dobrze smakuje ta pasza a ma wszystko zmieszane to co kupuje oddzielnie pytam czy ktos zna ta firme i jakie sa efekty po stosowaniu ich pasz??

 

stosowal ktos z was koncentrat firmy farmer z pod lodzi ( zapomnialem pelnej nazwy firmy) byl kiedys przedstawiciel i zostawil worek 25 kg za 41zl krowa dosc dobrze smakuje ta pasza a ma wszystko zmieszane to co kupuje oddzielnie pytam czy ktos zna ta firme i jakie sa efekty po stosowaniu ich pasz??

ta firma to FARMER brzeziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perakles    1

Koncentrety sa nieoplacalne. Samemu mozna zrobic koncentrat i wiesz co sie daje i taniej wychodzi

1t koncentratu 40%

500kg rzepaku 34% - 700zl

500kg śr. sojowej 46% - 1150zl

 

Koszt komponentow surowcowych 1850zl Dodajesz dobre witaminy i zywe kultury drozdze o wysokim skupieniu i caly koncentrat wychodzi kolo 2000zl a na surowcach sa zdrowsze zwierzeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no za 150zl napewno nie kupisz dobrych witamin na tone i drozdzy o wysokim skupieniu i otoczkowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perakles    1

Kilka najwazniejszych skladnikow z witamin za 105zl w 1kg (worek 20kg)

Wit A 1 200 000

WitD3 200 000

WitE 7 000

Biotyna 115 000

 

Zywe kultury drozdzy

900 x 10 do 9 60zl/10kg 120/20kg

1200 x 10 do 9 ok 140 zl/20kg

 

Lepiej tak niz kupywac koncentrat za 2500zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale czy worek 20kg to nie za malo na tone bo wedlug mnie to za mało bo drozdze to 10kg wystarczy a lepiej dorzucic kwasnego weglanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perakles    1

Wszystko zalezy od ilosci koncentratu na sztuke ale przyznam ze moze byc za malo W takim razie mozna witaminy wymieszac ze zbozem ktorego daje sie wiecej niz koncentratu co spowoduje wieksze zastosowanie witamin lub podawac zalecana ilosc z reki lub w paszowoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no wlasnie wszystko zalezy od ilosci jaka damy krowie a jak dajesz z reki lub w paszowoz to bierzesz dawke np 150gr i dajesz lub liczysz na ile krow jest tmr i wsypujesz ile potrzeba tak jest najlepiej bo witaminy sa potrzebne krowie caly czas a koncentratu wraz ze spadkiem bedzie dostawala coraz mniej i beda niedobory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Namawiali mnie na soy-balance ale taniej jest to samemu zrobic niz kupować gotowe.

 

Jest to dobre dla mniejszych gospodarstw gdzie idzie tego na prawde mało i nie opłaci sie samemu mieszac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja moje krowy karmię pełnoporcjówką KW20% z firmy Farmpasz z Makówki. Do tego używam pasz z firmy De Heus, koncentrat Multimlek 38 Extra, oraz korektory Rukor 125 i Rukor 251. Stosuję także dodatek mineralno witaminowy z De Heusa Bestermine Karoten oraz drożdże otoczkowane Fermcell SC z farmpaszu. Na sztukę podaję 6kg treściwej uzyskanej z tych produktów. Mieszanka ma około 24% białka i jest podawana 3 razy dziennie po 2kg razem z kiszonką z kukurydzy. Krowy dostają także po każdej dawce treściwych z kukurydzą na zakładkę sianokiszonkę lub co kilka dni trochę dobrej jakości siana. Z pasz obu firm jestem zadowolony, krowy pobierają pasze jak odkużacze, chociaż są to puerwiastki to mało kiedy zostanie coś w korycie. Na wydajność mleka też nie mam co narzekać, 21-22litry od pierwiastki to myślę że nie jest źle.

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj