sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

janek82    3

ja daje z de heus pasze tresciwa rukor 21 i sa efekty lepsze jak po protamilku z sano i troche jest tansza gdzies ja lepiej jedza przynajmniej u mnie ale musisz sprawdzic u siebie bo kazdy ma inne stado trzeba praktykowac na swoich bledach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

Ja daję paszę z NEOROL-a B-KROWA oraz koncentrat równierz z NEOROL-a, i do tego śrutę wszystkich zbóż i trochę otręb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

witam proszę o paradę co mam zrobić mam 19 ha sieje 3.5 ha buraków 2 ha trawy i lucerny 1.5ha kukurydzy reszta to zboża hoduję 19 krów i reszta bydła ( to co się urodzi odhowuję) razem z krowami jest 40 szt ponad rocznie i teraz co ma zrobić. Stale brakuję kiszonki i zboża. Ja chciałem nie siać zboża tylko kiszonki robić tylko tata się nie zgadza bo woli kupić sianokiszonkę mówi że taniej jest kupić a w to miejsce co by miała być zasiana (np. trawą) zasiać zboże. Jak myslicie czy tata dobrze myśli? I czy opłaca się siać zboże gdy ma się bydło? A może same krowy hodować? Bo narazie mały zysk z tego wszystkiego mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja ci powiem ze mam podobne stado w sztkach krowy i mlodziezy ponad 40 i siejemy kukurydzu 7ha a nie 1,5 a w tym roku ponad 8 ha i trawy i mieszanek z motylkowymi około 7ha a zboza dla bydła to mamy nawet nie 2 hatyle o ile zreszta nawet nie dajemy a reszte siejemy pszenice konsumpcyjna takze tych kiszonek to chyba dostaja do powąchania a nie do najedzenia jak chcesz miec porzadne stado i wydajnosc to zapomnij o robieniu biznesu na czym kolwiek innym kosztem krow(przy tym areale i obsadzie bo jakbys miał 50 ha i to stado to mogłbys siac i rzepak i pszenice czy burakow wiecej ale tak praktycznie musisz oddac całe pole pod to stado) bo trzymac słabe krowy to lepiej wcale takie jest moje zdanie bo zysk nie duzy a robota taka sama jakbys miał dobre i mleka 50% wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

komodo a jakie mieszanki traw siejesz? prawde mowisz ja tez mam malo zborz ale co zrobic pola malo w tym roku zwiekrzylem kuku i sa efekty sianokoszonki tez troche jest ale mniej bo 2 pokosy poszly na zielono.komodo siejesz jakis poplon na zime prze kukurydza np zyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

mieszanke dokładny skład to musiałbym worek znalez ale okolo 6 traw plus konczyna czerwona i biała ktora dokupuje osobno i wszystko razem jest siane wiadomo konczyna po 2-3 latach wypada ale biała dla krowek super sprawa jak jest wilgoc to rosnie jak szalona :lol: Kukurydze mamy wszystko w plonie głownym nie moge sobie pozwolic na to ze np po zycie zasieje a bedzie lichy rok i co dam zyto to nie to samo co QQ według mnie to jest dobre na napelnienie krow lub jako niewielki dodatek a po drugie Raz eksperymentalnie zakisilismy 60 arow razem z lucerna to wszystko wybieralismy z koryt wogole nie chciały jesc lucerne wybrały i koniec a tak pieknie oprzeszło lucerna ale coz.Mamy nie za duzo ziemi wiec praktycznie jest pszenica -kukurydza paszenica i tak w kółko Przewaznie po pszenicy siejemy jeszcze gorczyce na przyoranie i na wiosne obornik i pozostaje tylko siac ;)

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

to ty wogóle posypki nie dajesz czy tylko z tych 2 ha dajesz wydajnośc mam dobrą bo 18 krów przeważnie doję i 750-850 l(co 2 dni) się trzyma z buraków mam liście i wysłdki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

wogole zboza swojego nie daje wszystko gotowa pełnoporcjowa plus sruta rzepakowa a to co jest to cielaki dostaj i krowy takie po ocieleniu razem ze sryta kukurydziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

no to możesz powiedzieć jaką paszę gotową kupujesz i jaka cena sorry że tyle pytań ale to chyba będzie ostatnie hehe

Edytowano przez lawa3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

de heus 18 5012 basic ostatnia dostawa była po 1020zł za tone we workach 50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

Witam!! a ktoś słyszał o koncentratach schaumann? ktoś może je praktykował? ja zacząłem mieszać własną srutę dla krów i opasów z konc. tej firmy. Zobaczymy jak się sprawi. posiadam 16 sztuk bydła mlecznego, produkcja bezposrednia na sery i 15 opasów .wcześniej to de heusa stosowałem, jest dobry, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Schaumann u mnie żywi krowy co najmniej 3 lata i nie zamierzam zmieniać no warto żeby ułożyli dawki pozdrawiam

 

no i pełnoporcjówkę majom takom i takom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekT25    1

@kocyk134 mój kolega już kilka lat bierze od nich paszę i jest bardzo zadowolony, średnia wydajność jego stada to 9800kg od sztuki, obecnie ma 48 krów. Sam też stosuje od nich paszę 20% białka i witaminy do tego, krowy bardzo chętnie jedzą i mleka jest trochę wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja polecam PROTAMILK.Jak dawłem śrute rzepakową i soje to mleko spadło <_< .U mnie protamilk po 48zł za worek 25kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konczyna    2

de heus 18 5012 basic ostatnia dostawa była po 1020zł za tone we workach 50kg

Witam.A ile dajesz dziennie gotowej paszy na 1 sztukę i ile dajesz śruty rzepakowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

de heus 18 5012 basic ostatnia dostawa była po 1020zł za tone we workach 50kg

a jaka cena za luz by byla??? i sypka nie granulat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

nie mam pojecia nie jestem dystrybutorem ale kiedys było 30zl na tonie mniej a jak 8t to 50zl mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja jakis uraz mam do de heus sasiadowi 30 krow zachorowalo po paszy ztej firmy na jakas goraczke i bieguna az sciany tynkowaly ..... 5 t po 3 dniach odrazu mu wymienili ale juz nie beierze od nich ale 8 szt pojechalo ;/ sam daje doshe od 5 lat i jakos idzie obecnie 22 z tluszczem i bialkiem chronionym na soii i cena to 1175 netto za luz granulat /t ale jak bym mial swojego zborza wiecej to mieszal bym wszystko sam swoja jak musze dokupic z mieszalni kilka t . a ta z z de heuse na czym jest robiona soja czy rzepak ile ma energii ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj