sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fenol    4

Ciekawy wątek przeczytałem właśnie cały, Balzak i DARKPANTER zwrócili uwagę na ważną sprawę mianowicie na wartość białka w mieszance czy jest to białko chronione? Nie wspominając już o składzie aminokwasowym jeżeli ktoś wie to o ile pamiętam są dwa szczególnie ważne aminokwasy lizyna i metionina? Przypomnijcie proszę to ważna sprawa trzeba o to pytać sprzedawców, bo nawet mocznik w pewnym sensie można zaliczyć do białka. DARKPANTER i Balzak pisaliście o soi i śrucie rzepakowej i o robieniu paszy treściwej we własnym zakresie, powiedzcie nam proszę ile jest białka chronionego w soi ile w śrucie rzepakowej? Ile białka ogółem jest w tym towarze? Czy sensownie jest zastąpić soję większą ilością ŚRzep. jaki jest przelicznik ŚRzep. do soi? Jak może się to odbić na płodności/wydajności? I jaka kombinacja jako główne źródło białka(z możliwie największą ilością białka chronionego) byłaby najlepsza. jako bazę w mojej treściwej wybrałbym CCM, pytanie moje jak uzupełnić tą paszę zakładając że paszą objętościową jest przede wszystkim kiszonka z kukurydzy i żytni gps? I jeszcze jedno pytanie jak dodawać mocznik? od jakich dawek zacząć i do jakich dojść w jakim okresie czasu? proponuję krówki 25l w początku laktacji. Dziękuje za odpowiedzi

 

Andrzej2110 używaj firefox lub chrome zaznaczają błędy, a jak nie jesteś Polakiem napisz mi na priv adres to wyślę Ci słownik języka polskiego.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

O co ci chodzi?? Używam właśnie FF i podkreśla mi błędy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu37    0

Witam. A czy stosuje ktoś z Was koncentrat dla krów mlecznych o nazwie Keno vitamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Do tej pory podawałem krową paszę na bazie koncentratu mastermilk z firmy provimi. Mam wydajność mleczną oko7800litrów. I chciał bym zacząć podawać pasze z firmy sano. Gdy zmienię tą pasze to będzie jakiś ubytek na mleku czy wręcz przeciwnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Proponuje zmienić jeszcze na inna firmę.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko na jaką?. Największa wydajność w Polsce wynosi coś ponad 13 tyś litrów. Hodowca tego stada stosuje pasze Sano. Każda inna firma nie ogłasza swoich wyników czy w tuczu czy w produkcji mleka. A sano je jednak ma i pokazuje. A inne firmy? Żadnych wyników nie pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jest na Wielkopolsce w miejscowości Krzywiń pewna firma


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że posiadam spory zakres wiedzy z żywienia krów mlecznych... ale po przeczytaniu tego tematu chylę czoła niektórym użytkownikom... :)

Jedyne konkrety jakimi mogę się podzielić z wami to:

Przed współpracą z Sano 6200 litrów od sztuki śr. oczywiście

Po zastosowaniu Lactomy 2kg/szt dziennie, drożdży (Cristall Heve czy jakoś tak), oraz Camisanu po roku wzrost do 7700 litrów :)

Wiem że marnie się prezentuje ale od czegoś trzeba zacząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na tle wydajności sięgających 13 tyś. :)

Celem po przejęciu gosp. będzie 10 tyś. A co do producenta pasz to próbowaliśmy różnych i sano wychodzi najkorzystniej :) moje skromne zdanie i kalkulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Witam, ostatnio sprzedawca polecił mi paszę mineralną jako drożdże pastewne, czytając skład drożdże wcale nie są wymienione. Symbol paszy PA713 jakaś francuska firma

skład: litotamnion -45%

soda 29

kreda 11

magnez 10

Co o tym sądzicie ? Bo poprzednio drożdże to były drożdże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korba84    2

moim zdaniem najlepiej kupować 100% drożdże i tak samo z innymi paszami, ja kupuję oddzielnie sodkę, oddzielnie witaminy, wychodzi taniej i przynajmniej wiem co daje krowom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Mój ojciec już spory czas temu dał sobie spokój z kupowaniem gotowych pasz...Zadbał trochę o mieszanki zbożowe(1/3owies, 1/3jęczmień, 1/3 pszenica)+ pszenżyto i żyto. Do tego dokupuje otręby pszenne i śrutę rzepakową (czasem soja)+ witaminy, kreda pastewna i bufor(dużo lepiej paszę pobierają). Wydajność może nie jest imponująca( nie mamy oceny użytkowości) ale wyszło trochę ponad 7000l(u kilku grubo ponad 8000l) na rok od sztuki z dość wysokimi parametrami( tłuszcz- od 4,5 do ponad 5.0 , białko- 3,7-3,8). Także jak macie tanie i DOBRE zboże w okolicy- kupować!!! pozdrawiam:)

 

a dodam jeszcze, że prawie połowa stada to pierwiastki:)

 

A osobiście postawiłbym na zakiszaną kukurydzę- rok temu z pro mleko chcieli 250zł za tonę zakiszonego ziarna( tzn, ziarno+rękaw)...wydaje mi się, że tańszej paszy o takiej jakości nie znajdziecie. Do tego śruta rzepakowa i mocznik, ewentualnie DDGS no i wiadomo- witaminki i inne wspomagacze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

stosuje moze ktos koncentraty z nutreny jezdzi gosciu u mnie w okolicy samochodem z melodyjka interesuje mnie dla krow mlecznych kromilk 38 ma go po 53zl a jak sie wezmie 12 workow to 13 jest gratis wiec wychodzi po niecale 49 zl ale i tak wydaje mi sie to drogo! a najwazniejsze co z jakoscia tych pasz bo nigdy nie mialem doczynienia z ta firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario509    0

Ja dla swoich krówek robię śrutę z owsa i pszenżyta i mieszam to z koncetratem sano protamilk complete. Trochę ten koncentrat drogi... planuje zmienić koncentrat. Co polecacie?? co sądzicie o provimi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

Panowie u mnie to wygląda tak że krowy rano dostają śrutę(żyto,owies,otręby) w tym roku miałem mało owsa i nie daje owsa do śruty ale pszenżyto i do tego dostają pół na pół śruty rzepakowej z lactoma i potem dostają sianokiszonkę i na rano tyle na południe daje kiszonkę z QQ i jeszcze śruta ta sama dawka co rano. Wieczorem daje mi po 1kg suchych wysłodków buraczanych melasowanych (toffi) i słomę. Myślałem jeszcze na soją co wy myślicie o tym ? Jeżeli będę dawał soje to wydajność się trochę potrafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecił bym UNIPRO XP z sano i miramin z josery dawniej dawałem tylko śrute rzepakową i witaminy to miałem wydajność na krowe ok 10-12 litrów teraz daje unipro XP, miramin i wydajność wzroszła do ok 15-16 litrów (na krowe) jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

czy ktoś z was stosował pasze pełnoporcjową 20 z de heusa. Teraz daje śrutę zbożowa+rzepakowa + protamilk complete+ camisan z sano. Zboże mi się skończyło i nie ma skąd kupić w rozsądnej cenie. Zamiast zboża daje od tygodnia otręby pszenne ale mleko leci mocno w dol. Jak myślicie czy mógł bym dawać sama ta pasze zamiast tego co pisałem wyżej i ile bym musiał jej dać na sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj